پیام نوروزی پرزیدنت ترامپ: مردم ایران به دنبال پس گرفتن تاریخ پرافتخار کشورشان هستند؛ من برای تولد دوباره آزادی در ایران دعا می‌کنم

پرزیدنت دونالد ترامپ، رئیس جمهور ایالات متحده، به مناسبت نوروز، پیامی منتشر کرد. متن پیام دونالد ترامپ به این شرح است:

من گرمترین تبریکاتم را به کسانی که عید باستانی نوروز را در ایالات متحده و سرتاسر جهان جشن می گیرند می فرستم.

نوروز برای بسیاری در غرب آسیا، آسیای مرکزی و به ویژه در ایران زمان ویژه ای است برای شکرگزاری و جشن گرفتن، تا گرد هم بیایند و درحالیکه با یک احساس تازه خوش بینی برای آمدن بهار آماده می شوند، بر نعمت های سال گذشته تأمل کنند .

متاسفانه، مردم ایران باز هم قادر نیستند به طور کامل شریک شادی های این ایام باشند. امسال مانند سالهای پیش این چهار دهه، آنها آمدن بهار را زیر فشار سنگین ظلم رژیم فاسد و بی رحم شان تجربه می کنند.

مردم ایران به دنبال پس گرفتن تاریخ پرافتخار کشورشان، فرهنگ رسایشان، و جایگاه مشروع شان در جهان هستند. آنها سزاوار حکومتی هستند که پاسخگو باشد و با آنها با احترام و کرامت رفتار کند. با اینحال رژیم ایران این اصول را رد می کند. در نتیجه زندگی روزمره مردم ایران شوربختانه با مفهوم نوروز در تضاد است؛ نوروزی که به زبان فارسی به معنای “روز نو” است و حامل امید برای روزی است که نیکی بر بدی پیروز شود و غم جایش را به شادی دهد.

با ابراز همبستگی با مردم ایران که آرزوی آینده ای آزاد همراه با فرصت، آبادانی و سعادتمندی دارند، ایالات متحده به محکوم کردن رژیم دیکتاتوری ایران ادامه می دهد. ما تعهد می دهیم که هرگز در مقابل خواسته های مردم ایران برای آزادی سکوت نکنیم و هیچگاه مبارزه مداوم آنها برای حقوق بشر را فراموش نخواهیم کرد.

من هم به مناسبت جشن نوروز به مردم سراسر جهان می پیوندم و برای تولد دوباره آزادی در ایران دعا می کنم. آزادی و عدالت یک روز بر ظلم و ستم غلبه خواهد کرد.

نوروز پیروز

 

6 دیدگاه‌

 1. با درود بر مردم و حامیان کشور و مردم ایران

  تحریمها هر چند که ماهیت مفسدان و غارتگران این سرزمین را به خوبی مشخص ساخت , اما نیشخند این چپاولگران را به قهقه ایشان تبدیل کرد و ثروت آنها را به هفت برابر افزایش داد. و البته ملت ایران فقیر و فقیر تر شدند.

  باور کنید سیاست حمایت از مردم ایران , از جاده تحریمها نمیگذرد.

 2. از ابتکار متهورانه پرزیدنت ترامپ در مورد بلندیهای گولان بسیار ی خرسند شده وباید گفت آرامش و صلح در خاور میانه تثبیت گردیده افرادی در
  سپاه پاسداران و حزب الله که با تبلیغات بدون محتوی مردم را با بکار بردن گفتاری دین دوستانه سالها فریب میدادند اینبار که میبینند مردم بیدار شده اند
  همراه خامنه ای واقعیتها را آشکارا میبینند که دیگر حنای آنها رنگی ندارد و بفکر پیوستن بمردم گرسنه ومریض کشور خودخواهند افتاد بجای پرداخت هزینه های سرسام آور از در آمد کشور آنهم توسط زمامداران عمامه بسر ونعلین بپای مزدور و دزد در دیگر کشورهای منطقه. هزینه میکننداین پیوستگی گولان میبایست زودتر ازاینانجام میگرفت کهرییس جمهور دلیری چون پرزیدنت ترامپ نبود.ولی بگفته ای در ایران :ماهی را هر وقت از آب بگیری تازه است.

 3. نقش امریکا بخصوص جمهوری خواهان من تصور نمیکنم دخالت در کشورها باشد باید در جهان یک قدرت برتر مردم ستم دیده و رنجکشیده حمایت کند که دیکتاتورها نتوانند به خود جراات هر عمل شیطانی را بدهد من از برای ایشان ارزوی موفقیت میکنم

 4. درود بی پایان بر جناب دونالد ترامپ که در راه آزادی و آزاد کردن قریب به ۸۰ میلیون نفر زندانی سیاسی دربند رژیم جمهوری اسلامی ایران اقدامات لازم را انجام میدهند و این زندانیان سیاسی اقتصادی فرهنگی و غیره همگی خواهان اتمام مدت چهل سال محکومیتشان در انفرادی هستند. به امید روزی که مردمان اسرائیل و آمریکا و انگلیس و ایران و سایر ملل محترم در کنار هم جشن بزرگ آزادی را با اجرای زنده جنیفرلوپز وصادق آهنگران در مصلای تهران و یا در برج آزادی جشن بگیریم. اجر همه شما با آقا امام زمان خودمان.

Comments are closed.