پیام های تبریک رییس جمهوری  برخی کشورها،و رهبران ترور فلسطینی و جهاد اسلامی و عربی  به رئیسی

اولین پیام های شادباش از جانب دولت های روسیه ، سوریه،  ترکیه و ونزوئلا  فرستاد شده و در کنار آن سازمان های ترور فلسطینی و جهاد اسلامی و عربی نیز به او شاد باش گفتند .

ولادیمیر پوتین، رئیس جمهوری روسیه،و رجب طیب اردوغان ،  نخستین رهبر ان خارجی بود که به ابراهیم رییسی پیام تبریک ارسال کردند.

پوتین در پیامش خطاب به ابراهیم رئیسی نوشت: «امیدوارم فعالیت شما در این سمت عالی به توسعه روزافزون همکاری دوجانبه در زمینه‌های مختلف و همکاری در امور بین‌الملل کمک کند».

بشار اسد، رییس‌جمهوری سوریه، نیز در بیانیه‌ای اعلام کرد که مشتاق همکاری با رییس‌جمهوری جدید حکومت ایران برای تقویت روابط بین دو کشور است.

رجب طیب اردوغان، رییس‌جمهوری ترکیه، نیز  گفت که معتقد است همکاری دو کشور در دوره ریاست‌جمهوری رئیسی تقویت خواهد شد.

مصطفی الکاظمی، نخست‌وزیر عراق، و برهم صالح، رییس‌جمهوری این کشور، نیز در پیام‌هایی جداگانه ابراهیم رئیسی را تبریک گفتند و  بر تقویت روابط دوجانبه تاکید کردند.

رهبران امارات متحده عربی، از جمله خلیفه بن زاید آل نهیان، رییس کشور، محمد بن زاید آل نهیان، ولیعهد ابوظبی، و محمد بن راشد آل‌مکتوم، حاکم دبی، نیز در پیام‌هایی جداگانه به رئیسی تبریک گفتند.

الهام علی‌اف، رییس‌جمهوری آذربایجان، آرمن سارگسیان، رییس‌جمهوری ارمنستان، و عمران خان، نخست‌وزیر پاکستان،‌ نیز از دیگر رهبران کشورهای همسایه ایران بودند که برای ابراهیم رئیسی پیام‌های تبریک ارسال کردند.

گروه‌های شبه‌نظامی، تحت حمایت حکومت ایران،  از جمله  حزب‌الله لبنان، حماس و جهاد اسلامی از زمره گروه‌هایی بودند که فوری  برای رئیسی پیام تبریک فرستادند.