پیشنهاد نماینده مجلس:  آسان‌ترین راه حبس و زندانی کردن افراد در منازل است 

حسن نوروزی عضو هیئت‌رئیسه کمیسیون قضائی مجلس در انتقاد به تعطیلی های کشور به علت کورونا گفت:  چطور روحانی در برابر کورتاژ و کشته شدن ۶۰۰ هزار جنین در سال، ناراحت نیست اما برای فوت ۴۰هزار نفر در طول ۱۰ ماه ناراحت است، روحانی باید فکر کند که پیشگیری راحت‌تر از درمان است. آسان‌ترین راه حبس و زندانی کردن افراد در منازل است، خود روحانی حقوقش دولتی است اما مابقی مردم که شغل آزاد دارند، برای امرار معاش چه کاری انجام بدهند؟.

او  در ادامه  گفت: کشور کمونیستی نیستیم که هر چه رئیس‌جمهوری بگوید، بگوییم درست است و از خود قانون وضع کند.

این نماینده مجلس افزود: ما در کشوری هستیم که مجلس در راس امور است. در نهایت رئیس جمهور جهت اتخاذ تصمیمات خود باید با مجلس مشورت کند و از این نهاد قانون بگیرد کما اینکه اگر می‌خواهد کمیته‌ای تشکیل بدهد برای آن کمیته هم باید مصوبه بگیرد و بنابراین اینکه یک سویه پیش بروند و به هر صورت که بخواهند عمل کنند، برخلاف قانون است.

نوروزی گفت: درست است که روحانی از آمدن به مجلس هراس دارد ام بزرگان به ما توصیه می‌کنند که صبور باشید او هنگام تحویل لایحه بودجه باید به مجلس بیاید در غیر این صورت لایحه را نمی‌پذیریم.

او افزود:  در حال حاضر روحانی هر نوع مرگ و میر در کشور را به کورونا ربط می‌دهد که این درست نیست. می‌توان از متولیان آرامستان‎ها آمار تلفات ماه جاری با آمار تلفات همین ماه در سال گذشته را دریافت و مقایسه کرد. در حقیقت ملتهب کردن جامعه با دادن این قبیل آمارها عمل اشتباهی است.خواهشم از روحانی این است که عاقلانه فکر کند، از قانون اساسی فرار نکند بلکه حافظ قانون اساسی باشد.