پیوستن یک ژنرال ارتش ونزوئلا به نام  فرانسیسکو یانسو به مخالفان مادورو 

خوان گوایدو رهبر مخالفان  از نظامیان این کشور بار دیگر خواست که مادورو را رها کرده و به او بپیوندند 

در پی پیوستن یک ژنرال ارتش ونزوئلا به نام  فرانسیسکو یانسو به مخالفان مادورو  , خوان گوایدو رهبر مخالفان  از نظامیان این کشور بار دیگر خواست که مادورو را رها کرده و به او بپیوندند  .

او که در تظاهرات گسترده مردم ونزوئلا در کاراکاس شرکت کرده بود این خواسته خود را مطرح کرد و ایالات متحده هم خواستار رها کردن نیکلاس مادورو از جانب نظامیان ونزوئلا و پیوستن آنان به رئیس جمهور مشروع این کشور شدند.

از طرفی در تظاهرات روز گذشته در کاراکاس  ایتالیایی تبارها هم شرکت کرده بودند و نماینده آنان از رئیس جمهور ایتالیا خواست که از خوان گوایدو در مقابل نیکلاس مادورو حمایت کنند .

در ضمن نیروهای مسلح ونزوئلا از مهم‌ترین نهادهایی به شمار می روند که از نیکلاس مادورو رئیس جمهوری ونزوئلا که مشروعیت به چالش کشیده شده حمایت می کنند.

به همین دلیل در هفته‌های گذشته مخالفان و در صدر آنها خوان  گوایدو بارها از نیروهای مصلح خواسته اند تا دست از حمایت مادورو بردارند و با آنها بپیوندند او بر این عقیده است که در صورت پیوستن ارتش به او و مخالفان مادورو این آخری مجبور به تسلیم خواهد شد.

و از طرفی در پی افزایش فشار دیپلماتیک و اقتصادی ایالات متحده بر ونزوئلا و محدود کردن دولت نیکولاس مادورو به منابع ارزی خارجی و فشار آمریکا بر ترکیه و امارات برای لغو خرید طلا از ونزوئلا یک شرکت اماراتی خرید طلا از ونزوئلا  را با توجه به تحریم‌های واشنگتن متوقف کرده است .

ولی ترکیه هنوز به درخواست ایالات متحده واکنشی نشان نداده است یک شرکت سرمایه گذاری در امارات متحده عربی اذهان کرده است هفته گذشته از بانک مرکزی ونزوئلا سه تن خریداری کرده بود در بیانیه این شرکت که به دست خبرگزاری رویترز رسیده آمده است .

شرکت سرمایه گذاری نورکپیتال در ابوظبی خرید طلا از ونزوئلا را متوقف می کند خبرنگاران محلی از شایعاتی درباره محموله های دیگر طلا نیز صحبت  می‌کنند که ظاهرا با هواپیماهای روسی منتقل می شوند.