پیکار انتخاباتی که از هفته پیش در هند آغاز گردیده و موضوع روابط هند با اسرائیل به یکی از مسائل مورد بحث و جنجال بین احزاب مختلف مبدل شده است

ولی حزب کنگره هند می‌گوید که اگر به قدرت برسد روابط با اسرائیل را متوقف خواهد ساخت و به سوی حمایت از فلسطینیان روی خواهد آورد

شاید حتی یک درصد از اهالی کشور بزرگ  هند ندانند که اسرائیل نام چیست و اگر کشور است در کجا قرار دارد ولی در پیکار انتخاباتی که از هفته پیش در آن کشور آغاز گردیده موضوع روابط هند با اسرائیل به یکی از مسائل مورد بحث و جنجال بین احزاب مختلف مبدل شده است.

علت این امر مناسبات بسیار دوستانه ای است که بین نخست وزیر هند ماران را مودی با بنیامین نتانیاهو نخست وزیر اسرائیل برقرار است و دو کشور مناسبات نزدیکی برپا ساخته اند و در امور شیرین کردن آب دریا و نوآوری های تکنولوژی و مسائل دیگر  همکاری گسترده‌ای دارد که هند از آن بهره زیادی می‌برد.

ولی حزب کنگره هند می‌گوید که اگر به قدرت برسد روابط با اسرائیل را متوقف خواهد ساخت و به سوی حمایت از فلسطینیان روی خواهد آورد. در جریان پیکار انتخاباتی افراد حزب کنگره بارها وضع  اهالی هندیه کشمیر را به اوضاع فلسطینی ها در نوار غزه تشبیه کردند و به انتقاد از اسرائیل و دولت پاکستان پرداختند.

اینگونه تبلیغات در هند در ماه های اخیر بسیار گسترده شده که یکی از نتایج آن ممکن است آسیب رساندن به روابط دوستانه و همکاری های نزدیکی  باشد که در دو سال اخیر بین دو کشور برقرار شده است.

هند همچنین یکی از خریداران مهم جنگ افزارهای دفاعی اسرائیل و به ویژه پهپادهای ساخت این کشور است.هنوز نمی شود که پیش بینی کرد که کدام یک از احزاب در انتخابات از اکثریت برخوردار خواهد شد و یا بیش از احزاب دیگر رای به دست خواهد آورد.

این انتخابات به علت بزرگ بودن مساحت هند و بالا بودن شمار جمعیت آن تا یک هفته دیگر ادامه دارد و در پایان آن به تدریج نتایج رای گیری اعلام خواهد شد.

شماره دارندگان حق رای در انتخابات هند ۹۰۰ میلیون نفر اعلام شده است. این انتخابات از ۱۷ روز پیش آغاز شده و ۱۹ روز دیگر نیز خواهد یافت.حدود ۲۰ درصد از اهالی هند مسلمان هستند.

یک دیدگاه

  1. درود بر اسراییل، در اینکه هر کشوری ابتدا باید به منافع ملت خود بیندیشد و سپس جهانی شکی نیست ولی گاهی اوقات منافع یک کشور با کشورهای دیگر گره میخورد و الان (((( کشور اسراییل باید برای منافع خودش سعی کند با همه کشورهای جهان ؛ به جزرژیم تروریستی ایران از در دوستی درآید تا هرچه بیشتردشمن خود را که رژیم آخوندی ایران است در جهان منزوی کرده و شکست دهد)))) ، حال کشورهایی مانند چین وهند که دارای جمعیت بسیاری هستند از جایگاه ویژه ای برخوردارند .اسراییل باید از همه راهها برای نفوذدر هند و چین و..استفاده کند که (((( البته رسانه ها وتبلیغات وفیلم ها و کمک های بشر دوستانه به هندیان فقیر و‌کمکهای علمی پزشکی و کشاورزی در این مورد اهمیت زیادی دارد)))) .چون رژیم ضدبشری آخوندی برای بدنام کردن اسراییل از رسانه وتبلیغات و حتی هزینه برای دخالت در احزاب کشورهایی مانند هند وآمریکا و …استفاده میکند ،وچرا اسراییل وامریکا برای مبارزه با رژیم تروریستی ایران این همه تعلل میکند؟؟؟!!! **سرعت عمل در انواع جنگها گاهی حتی سبب برتری یک طرف ضعیف تر در جنگها میشودو میتوان گفت سرعت عمل حیاتی است ،چرا اسراییل وآمریکا گذاشتند این مار کوچک یک افعی بزرگ بی شاخ ودم شود؟؟؟!!!!،جای پرسش است.جاویدان اسراییل وپاینده ایران

Comments are closed.