پیکر سرباز جان باخته اسرائیلی پس از ۳۷ سال در خاک وطن آرام گرفت

پیکر سرباز جان باخته اسرائیلی پس از ۳۷ سال در خاک وطن آرام گرفت

پیکر سرباز جان باخته اسرائیلی زخاریا بومل شامگاه روز گذشته در حضور نخست وزیر اسرائیل و امیران ارتش اسرائیل و خانواده او به خاک سپرده شد.

و همگان از سربازی که جان خود را در راه دفاع از وطن از دست داده بود تقدیر کردند.

سخن از پیکر یک سرباز ۲۲ ساله اسرائیلی است که ۳۷ سال پیش در جریان جنگ اسرائیل با سوریه و حزب الله لبنان جان خود را از دست داد و تا چندی پیش از سرنوشت او اطلاع دقیقی  در دست نبود.

پرزیدنت ولادیمیر پوتین روز پنجشنبه تأیید کرد که پیکر این سرباز اسراییلی توسط ارتش روسیه با همکاری ارتش سوریه شناسایی شده و به خاک اسرائیل بازگردانده می شود.

در گزارشها همچنین آمده است که پرزیدنت پوتین روز گذشته هنگام دیدار با نخست وزیر اسرائیل در کاخ کرملین گنجه ای را باز کرد که در آن اونیفورم نظامی همراه با کفش زخاریا بومل در پرچم اسرائیل پیچیده شده بود و وی آن را به نخست وزیر اسرائیل اهدا کرد.

پوتین برای ایجاد آشتی بین امیران ارتش اسرائیل و فرمانده هان ارتش روسیه همچنین مراسم کوتاهی به یاد سرباز جان باخته اسرائیلی برگزار کرد.

در جریان خاکسپاری این سرباز اسرائیلی بیش از هزار نفر از مردم اسرائیل حضور داشتند و شماری از امیران ارتش اسرائیل در تجلیل از او سخن  گفتند.

پرزیدنت روبی  ریولین رئیس جمهوری اسرائیل گفت که اسرائیل با خرسندی می تواند اعلام کند که پیکر پاک یکی از سربازان جان‌باخته خود را پس از ۳۷ سال توانسته است به خاک وطن بازگرداند.

رئیس ستاد کل ارتش اسرائیل ژنرال آویکو خاوی در سخنان خود گفت که این تلاش نشان می‌دهد که ارتش اسرائیل برای جان سربازان خود و پسران و دخترانی که خانواده ها به خدمت وطن می فرستند اهمیت بسیار قائل است و برای حفظ جان آنها به بیشترین تلاش ها ادامه می دهد و هنگامی که سربازی در کارزار جان می‌بازد ارتش برای بازیافتن او به همه تلاش‌های لازم دست می‌زند.

افشاگری مقام های روسی دایر بر اینکه ارتش سوریه نیز برای یافتن پیکر و محل دفن سرباز جان باخته اسرائیلی همکاری کرده بسیار مهم تلقی گردید و نشان می‌دهد که ارتش سوریه خود را بسیار وابسته به ارتش روسیه می داند و شاید از روی ناچاری به دستور روسیه گردن نهاده و در این جستجو شرکت کرده و پیکر بازیافته به مقامات روسی تسلیم گردیده که از طریق مسکو به اسرائیل بازگردانده شده است.