چاپلوسی دوبارۀ محسن رضایی از علی خامنه ای: «متن بیانیه گام دوم انقلاب را خدا به رهبری وحی کرده است»

هر اندازه که گمانه زنی درباره میزان توانایی علی خامنه ای در اداره کردن کشور و اتخاذ تصمیمات کلیدی، افزایش می یابد، بر ابعاد تملق گویی مقامات رزیم به منظور حمایت از قدرت مدیریت خامنه ای گسترده تر می شود. این چاپلوسی در ابعادی گسترش یافته که محسن رضایی ادعا میکند که خامنه ای، همانند پیامبران ادیان الهی، مستقیما با پروردگار در تماس است.

پاسدار محسن رضایی دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام در همایش “روسا و دبیران استان‌های شورای ائتلاف نیروهای مردمی انقلاب” گفت که دیگر قادر نیستیم که در قالب جناح و حزب  کار کنیم،مردم دیگر به آنها اعتماد ندارند.

او تاکید‌ کرد: امروز به حرکتی شبیه بسیج روز های اول حکومت اسلامی برای کنترل و فشار و خشونت بر مردم ، نیاز داریم تا با تشکیل دولت آینده، هم از عقب‌ماندگی‌ها عبور کنیم، هم نگذاریم نظام سقوط کند.

این فرمانده پیشین سپاه در ادامه افزود: «خوشبختانه بیانیه گام دوم، مانیفست این حرکتی است که باید انجام شود که خدا آن را به رهبر انقلاب الهام کرد».

رضایی در ادامه اعتراف کرد دیگر مردم به ما اعتمادی ندارند و حتی در بین نیروهای انقلاب اسلامی هم دلسردی ایجاد شده است، در واقع آنان دچار نوعی ناامیدی شده‌اند و آینده برای آن‌ها مشخص نیست، از طرفی، سوءظن در بین آن‌ها هم زیاد شده است. بنابراین باید یک حرکتی را صورت داد.

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام در ادامه با اشاره به  انتخابات ریاست جمهوری ۱۴۰۰ گفته «بالاخره یک نفر از بچه‌های انقلاب، دولت آینده را در دست می‌گیرد؛ مهم برنامه و کارکرد بعد از انتخابات است».

شماری از رسانه های داخلی درباره محسن رضایی نوشته اند : او قصد ندارد از دایره گمانه زنی ها درباره کاندیداهای انتخابات ریاست جمهوری کنار برود. او همچنان در تلاش است به صندلی شماره یک پاستور برسد.

روزنامه جمهوری اسلامی، نیز پیشتر نوشته بود: پاسدار  محسن رضائی میرقائد، با ساختن یک کلیپ تبلیغاتی مدعی شده عده زیادی از او خواسته‌اند برای نجات اقتصاد کشور، کاندیدای ریاست جمهوری در انتخابات ۱۴۰۰ شود.

او خود را  به خود عنوان “طبیب اقتصاد” و “خادم مردم” می داند و چنین وانمود کرده که عده زیادی از او خواسته‌اند به صحنه انتخابات بیاید و این جمله را نیز بدرقه این کلیپ کرده که “کشور به آقامحسن نیاز دارد”.