چرا بی‌بی‌سی در شیوه خبر رسانی، واقعیات را تحریف می‌کند و با اسرائیل ستیز دارد؟ تفسیر سیاسی هفته، نوشته منشه امیر

دانلود فایل صوتی تفسیر

با شناختی که از رویدادهای خاورمیانه وجهان در یک قرن اخیر دارم، و با آشنایی کامل به اوضاع اسرائیل، کشوری که بیش از نیم قرن است در آن زیست می کنم، با قاطعیت می توانم بگویم که ارتش دفاعی اسرائیل و سربازان آن، پاکترین و انسان‌منش ترین سربازان جهان در برخورد با دشمنان خویش در میدان نبرد هستند.

این را با قاطعیت بسیار می گویم، زیرا جنگ های خاورمیانه و جهان را از جنگ جهانی اول و کشتار ارامنه به دست ارتش عثمانی، تا جنگ جهانی دوم و فاجعه هولوکاست، و از جنگ در شبه جزیره کره تا نبردهای غیرانسانی در ویتنام، و از جنگ در افعانستان تا جنایات شیمیایی حکومت صدام حسین در جنگ هشت ساله با ایران، وهجمه داعش به کشورهای عرب و جنایاتی که مرتکب شده، همه را دنبال کرده ام و جزئیات آن را می دانم.

پنجاه و نه سال است که در اسرائیل زیست می کنم و با آن که حتی یک لحظه زادگاه خود، سرزمین پاک ایران از قلب من و احساس من دور نمانده است، عمق رخدادها و حوادث در اسرائیل را دنبال کرده ام و از آن شناخت خوبی دارم.

شصت و دو سال است که به کار رسانه ای مشغول هستم و به عنوان یک تحلیلگر حرفه ای، همیشه کوشیده ام بی طرف قضاوت کنم و دو روی سکه را بخوانم و ببینم و بازتاب دهم.

با این همه، در یکی از مصاحبه های خبری که شبکه تلویزیونی فارسی زبان بی بی سی درباره یک درگیری مسلحانه تروریست های فلسطینی با سربازان اسرائیلی انجام داد، هنگام که مصاحبه گر از آن چه که “جنایات ارتش اسرائیل” نامیده بود سخن گفت، و من در پاسخ گفتم که ارتش اسرائیل انسانی ترین ارتش دنیاست، مصاحبه گر ابرو در هم کشید و نگاه خصمانه ای به من انداخت که از آن خوانده می شد “ای دروغگو”!

خبر دیگری را در هفته ای که گذشت در وبسایت بی بی سی دیدم که امروز بر آن شدم که همه وقایع مهم جهان را کنار گذارم و به این موضوع ظاهرا “حاشیه ای” بپردازم.

گفتم “حاشیه ای”؟ خیر، به هیچوجه حاشیه ای نیست، بلکه در نفرت زایی نسبت به ملت یهود و مردمان اسرائیل و در دفاع از ترور و خشونت و آدمکشی فلسطینی ها ریشه دارد.

همیشه رفتار سربازان اسرائیلی را در برابر آدمکشان فلسطینی، آنانی که می گویند اسرائیل باید نابود شود، زیر ذره بین گذاشته و کوچکترین رفتار ناهنجار یک سرباز اسرائیلی را بزرگ کرده و او را به صلابه کشیده اند.

باز هم می گویم که در میان ارتش های جهان، و با بررسی جنایاتی که در یکصد سال گذشته علیه انسان های بی دفاع در دنیا رخ داده، ارتش اسرائیل اخلاقی ترین ارتش جهان است.

درست است که اتفاقات ناخواسته ای نیز رخ داده، ولی در هر ارتشی و در هر عمل جنگی، وقوع اشتباه اجتناب ناپذیر است و مواردی هم بوده که سرباز اسرائیلی، اشتباها به روی همرزمان خود آتش گشوده است.

سازمان هایی در اسرائیل وجود دارند که آزادانه این گونه رفتارهای ناخواسته را بررسی کرده و جزئیات آن را انتشار می دهند و از ارتش بازخواست می کنند و ارتش می کوشد رفتار خود را اصلاح کند و در آینده مرتکب چنین اشتباهاتی نگردد.

در کدام کشور دنیا، پدیده مشابهی را سراغ دارید؟

نمونه های بسیار می توانم برایتان بگویم: در یکی از عملیات جنگی بین ارتش اسرائیل و ترور فلسطینی در غزه، سرباز اسرائیلی بانوی سالخورده فلسطینی را می بیند که قصد عبور از وسط خیابان را دارد ولی ترس او را فلج کرده است. سرباز دستش را می گیرد تا بی خطر او را از وسط خیابان عبور دهد ولی گلوله یک چریک فلسطینی قلب آن سرباز را می شکافد.

نمونه دیگر می خواهید؟

یک سرباز اسرائیلی در جریان درگیری با یک تروریست فلسطینی به سختی زخمی می شود و به بیمارستان انتقال می یابد. در لحظه ای که بر اثر شدت جراحات وارده چشم بروی جهان فرو می بندد، قلیش را در بدن یک عرب فلسطینی بیمار پیوند می زنند و او را از مرگ نجات می دهند.

ایا چنین رفتاری را در هیچ ارتش دنیا و یا جوامع جهان سراغ دارید؟

وقتی یک تروریست چاقو کش فلسطینی هدف گلوله قرار می گیرد و زخمی می شود و به زمین می افتد، فورا آمبولانس خبر می کنند که او را به بیمارستان برساند و مورد درمان قرار گیرد – نه مانند زنده نام ندا آقاسلطان که به گردنش گلوله زدند و او را به روی اسفالت خیابان باقی گذاشتند تا جان بسپارد.

بشار اسد نیم میلیون نفر از هموطنان خود را قربانی می کند تا در قدرت بماند. ولی در اسرائیل برای نجات جان یک فلسطینی بیمار، قلب سرباز جان باخته اسرائیلی را در بدنش پیوند می کنند.

داعش آنانی را که مسلمان افراطی نیستند سر می برد، ولی در اسرائیل مسلمان و مسیحی و یهودی و دروزی از آزادی مذهب برخوردارند و در امنیت و سربلندی کنار هم زیست می کنند.

ظاهرا اعراب دشمن اسرائیل و دشمن موجودیت این کشور هستند. آن ها بیش از یک قرن یهودی کشتند و در راه نابودی کشورشان تلاش کردند، ولی اکنون در اسرائیل مسلمان عرب قاضی ارشد می شود، به مقام سفیر می رسد، استاد دانشگاه است، پزشک و پرستار است و در مسابقه فوتبال نیز به مقام نخست می رسد و جام قهرمانی اسرائیل را از آن خود می سازد.

با این همه، یک تحلیلگر “بی فرهنگ” ایرانی، در مصاحبه هایش اسرائیل را “آپارتهاید” می خواند و دولت و مردم آن را به تفکیک نژادی متهم می سازد.

یک شهروند اسرائیلی از تبار یهودیان اتیوپیایی که مرتکب خشونت شده، در نزاع با یک پلیس اسرائیلی کشته می شود و بلافاصله دولت و ملت اسرائیل را به “نژادپرستی” متهم می سازند؛ غافل از این اگر کسی به اصالت نژادی ایمان داشته باشد، باید بداند که یهودیان اتیوپی نیز از نژاد یهود و هم نژاد با دیگر اسرائیلیان محسوب می شوند و نمی توانند مورد تبعیض نژادی قرار گیرند. حداکثر می توان گفت که دارای تفاوت های فرهنگی و اجتماعی هستند، که آن هم پس از یکی دو نسل از میان خواهد رفت.

ولی برگردیم به رفتار سربازان اسرائیلی با ترور فلسطینی.

موردی رخ داد که یک تروریست فلسطینی هنگامی که قصد داشت با ضربات چاقو سرباز اسرائیلی را بکشد، هدف گلوله قرار گرفت و زخمی شد و به زمین افتاد. سرباز دیگری از راه رسید و با خشم بسیار آن تروریست را هدف گلوله قرار داد که چرا قصد کشتن همردیفانش را داشته است.

سرباز اسرائیلی را به دادگاه نظامی می برند که چرا یک تروریست زخمی را به قتل رسانده است. در دستورات ارتش اسرائیل، کشتن یک تروریست زخمی که قادر به ادامه تعرض نیست، حرام است و جرم محسوب می شود.

در کدام ارتش دنیا می توان چنین دستور و چنین قاعده ای را یافت؟

اکنون سالیان دراز است که ارتش اسرائیل در برابر یک کارزار تبلیغاتی گسترده قرار دارد که هدفش فلج کردن توان دفاعی سربازان این کشور در برابر مهاجمان است.

به برخی قوانین جدید در بعضی کشورهای غربی استناد می کند که به موجب آن، سربازان و فرماندهان آنان را در صورت ارتکاب جنایات جنگی، می توان در یک دادگاه بین المللی مورد محاکمه قرار داد.

بسیار انسان دوستانه است و آفرین به آنانی که چنین اندیشه پاکی را داشته اند.

ولی ترور فلسطینی از این قانون برای آسیب رساندن به چهره سرباز اسرائیلی استفاده تبلیغاتی می کند و با تحریف واقعیات، به این دادگاه ها علیه عملیات دفاعی ارتش اسرائیل شکایت می برد.

یکی از شیوه هایشان آن است که کودکان و زنان و دختران را عمدا به مصاف سربازان اسرائیلی می فرستند تا اگر آسیب دیدند، بتوانند ادعا کنند که اسرائیل قاتل کودکان و زنان بوده است.

چند بار تا کنون از زبان ناپاک علی خامنه ای شنیده اید که اسرائیل را “کودک کش” نامیده است؟

خودشان کودکان و نوجوانان را مسلح می کنند و به جبهه می فرستند تا به اصطلاح “شهید” شوند، و دیگران را کودک کش می نامند.

اکنون بیش از یک سال و نیم است که سازمان های ترور در غزه، هر هفته روزهای آدینه زنان و کودکان و نوجوانان و جوانان را به خط مرزی با اسرائیل می آورند تا اگر کشته شوند، بتوانند ارتش اسرائیل را بدنام کنند.

اگر جان انسانی برایشان اهمیت دارد، چرا کودکان و زنان را به صحنه می فرستند؟

اصولا، اگر قصد تظاهرات دارند، چرا در خط مرزی با اسرائیل به آن دست می زنند و به سوی سرباز اسرائیلی بطری آتش زا مواد انفجاری پرتاب می کنند و حتی به تیراندازی می پردازند؟

یک ایرانی اهل تسنن که در خوش نیتی او تردیدی ندارم، در مناظره ای که با هم در یکی از تلویزیون های فارسی زبان داشتیم، این اغتشاشات هفتگی فلسطینی ها را “تظاهرات مسالمت آمیز” نامید. او نیز فریب رسانه های مغرض حکومت ایران و فلسطینی ها را خورده بود که چنین می اندیشید.

آن ها، این اغتشاشات را “راه پیمایی بازگشت” می نامند. بازگشت به کجا؟ به خاک اسرائیل، همان کشوری که حماس در مرامنامه خود نوشته است که باید نابود شود. همان سرزمینی که حماس میگوید متعلق به اسلام است و اسرائیلیان را بر آن حقی نیست.

آیا اسرائیل حق ندارد از سرزمین خود و مردمان خویش دفاع کند؟

باور کنید که اگر ارتش روسیه بود، ارتش چین بود و یا ارتش های برخی کشورهای عربی و اسلامی بود، همه این اغتشاشگران را با رگبار مسلسل، به گفته خودشان درو می کردند.

این را در  نبرد ارتش روسیه با چچن ها و در اوستیای جنوبی و نبردهای دیگر دیدیم.

این را در رویارویی ارتش چین با تظاهرکنندگان در میدان تیانان من مشاهده کردیم و صدها نمونه دیگر نیز می توان آورد.

آنانی که اسرائیل را به ارتکاب جنایات جنگی متهم می سازند، از آن جا که می دانند و می بینند که در رویارویی جنگی با اسرائیل ناتوان هستند، می کوشند در صحنه دیپلماسی و تبلیغاتی، سرباز اسرائیلی را از حق دفاع از وطن خویش باز دارند.

علت آن که امروز همه رویدادهای پرتنش نظامی و سیاسی در منطقه و جهان را کنار گذاشتم و به این موضوع “حاشیه ای” پرداختم، خواندن خبری در وبسایت بی بی سی درباره سربازان اسرائیلی بود.

اصل خبر آن است که ارتش اسرائیل از دیرباز می کوشد شیوه هایی به کار برد، که فلسطینی ها در رویارویی های خشونت بار با سربازان اسرائیلی، متحمل کمترین تلفات گردند.

از دیدگاه ما، فلسطینی انسان است، فلسطینی حق حیات دارد و فلسطینی پسر عموی ماست و احترامش واجب.

اما به یک شرط و آن این که موجودیت اسرائیل را بپذیرد و بپذیرد که در کنار اسرائیل و نه به جای اسرائیل، باید شیوه همسایگی مسالمت آمیز را در پیش گیرد.

ارتش اسرائیل اخیرا برای سربازانی که روزهای آدینه به خط مرزی با غزه فرستاده می شوند، دوره های آموزشی ویژه ترتیب داده تا آن ها یاد بگیرند که فقط پای فرد آشوبگر را هدف قرار دهند که او کشته نشود.

در تظاهرات خشونت بار یک سال و نیم اخیر، حدود سیصد فلسطینی هلاک شده اند. اسرائیل می خواهد این تلفات “دشمن” را به صفر برساند.

این کمال انسان دوستی و حسن همجواری است. ولی بروید خبر بی بی سی فارسی را بخوانید که چگونه در نگارش خبر، عملا از ترور فلسطینی جانبداری کرده و در پایانش نیز نوشته است که “هدف از تظاهرات هفتگی فلسطینیان در غزه، بازگشت به سرزمین اجدادی خویش است”.

آیا خبرنویس بی بی سی، می تواند این چنین در حمایت از خشونت و تعرض فلسطینی علیه موجودیت اسرائیل موضعگیری کند؟ در نگارش خبر، نباید بی طرفی را رعایت کند؟

منظور بی بیی از “بازگشت به سرزمین اجدادی” ملت یهود نبود که دو هزار سال از سرزمین پدری خود تبعید شد و یک لحظه خاک وطن را از یاد نبرد و بالاخره به آنجا بازگشت.

یهودستیزی خود را در پوشش اخبار تحریف شده پنهان می سازند!

اورشلیم – شنبه پنجم امردادماه ۱۳۹۸، بیست و هفتم ژوئیه ۲۰۱۹

 

35 دیدگاه‌

 1. یهودیان بیش از دو هزار سال آواره گی و پراکنده گی سرانجام منسجم شدند و به زادگاه اولیه و اصلی خود باز گشتند یک پیروزی حق به جانب مجدد منسجم شده را تحکیم وحدت بخشیده است و پیدایش نوین را نوید نوین می دهد.

  اسرائیل بعنوان تنها کشور یهودی و عبری هم محور اولیه و اصلی صلح و پیشرفت و تکامل هم محور اولیه و اصلی اخبار دین و اخبار سیاست مورد توجه جهان عالم مستمراً واقع گردیده شده است.

  اسرائیل و فلسطین همسایه های پسر عمو در طول تاریخ گذشته و تاریخ کنونی همطراز فامیل هستند و همگان چه فامیل چه غیر فامیل مصطلح غیر خودی و اجنبی از جمله خبرگزاری ها و رسانه ها و تارنماها بر امر زبان دین و امر زبان سیاست اشراف کافی نداشته اند و در جهت امر زبان تروریسم کم هم اشراف کافی ندارند.

 2. در سال ۲۰۰۷ میلادی اندکی پس از به قدرت رسیدن گروه تروریستی حماس در نوار غزه الن جانسون خبرنگار ارشد BBC برای تهیه گذارش در مورد اعدام‌های وحشیانه حماس از جمله بستن پیکر مخالفان به کامیون های در حال حرکت و پرت کردن مجروحان گروه فتح از پشت بام بیمارستان ها به خیابان‌ها راهی نوار غزه شد تا در آن مورد گزارشی تهیه کند که بلا فاصله توسط گروه حماس پازداشت شد و زنده ماندن و آزادی این خبر نگار نگون بخت مشروط بر مذاکره محرمانه و پنهانی حماس با مدیران ارشد BBC بود‌ و پس از آزادی آقای الن جانسون بنگاه خبر سازی BBC از پخش هر گونه از اخبار منفی در مورد فلسطینی ها خودداری کرد و برای مثال زمانی که یک سرباز اسراییل با ۱۲ گلوله یک فلسطینی مسلح به چاقو را به قتل رساند خبرگزاری BBC کاملا از زمان این اتفاق تا پایان دادگاه این سرباز هر روزه همه داستان را مو به مو مخابره کرد اما هیچ وقت کوچکترین اشاره ای به آن تروریست فلسطینی نکرد که یک مادر جوان یهودی را که سرپرستی یک خانواده را به عهده داشت و بسیار وحشیانه با چاقو به قتل رساند

 3. بی بی سی خودش و تمام کارکنانشان و مدیرانشان از جنایتکارتری انسان که نه ابلکه از جنایتکارترین جانوران رو زمین هستند درست مثل ارباب جنایتکارشان ملکه روباه که کشور ما ا به خاطر حسادت به با هوشی محمد رضا شاه به این روز نشاند و ار خیلی وقت پیش تلاش کردند که با کشور عزیز اسراییل هم همین کار رو بکنند بخصوص در مورد انتخابات آقای نتانیاهوی عزیز و وانساندوست و وطن دوست .
  انگلیس در دنیای آدمکشی و جنایت پروری و ظلم سابقه طولانی دارد دولت جمهوری اسلامی یکی از دست نشانده های انگلیس جنایتکار است و ….
  اما بگویم که هر شخصی و یا دولتی علیه اسراییل کار کرده و با بکند خودش نابود خواهد شد و من اینرا مطمعنم چون تاریخ نشان داده که خداوند قوم یهود و اسراییل جواب بدکاران و ظالمان به اسراییل عالی می‌دهد مثل فرعون و …..
  اون روباه پیر انگلیس چرا الان نمی ره ایران و به ملاهای جنایتکار بگه که حقوق بشر رعایت نمیشه چون دارند دستورات انگلیس حقه باز و فریبکار رو اجرا می‌کنند و قسمتی از بدنه انگلیس هستند ، چرا نمیره به بستر اسد و خیلی کشورهای دیگه
  موارد ظلم از طرف انگلیس و بی بی سی که از توجه های انگلیس است خیییلی زیاد است کار کنان رادیو بی بی سی بزودی باید به دادگاه آورده بشوند و پاسخگوی تمام پولهایی را گرفتند تا حق مردم باهوش و مظلوم ایرانی را پایمال کنند را بدهند کارکنان بی بی سی خیلی چون با جنایتکاران جمهوری اسلامی همکاری بسییییار عالی کرده اند باید خیلی زود جوابگو باشند

 4. هموطن عزیز، جناب مناشه امیر ، آنچه اظهار کرده و نوشته آید کاملا درست است، بی بی سی همان سازمان نابکاری است که سالیان سال علیه پادشاه ایران تبلیغات مسموم می کرد. بعضی از مجریان بی بی سی عناصر کمونیستی هستند که مصداق جمله پادشاه هستند که آنان را ارتجاع سرخ نامید، و بعض دیگر عوامل جمهوری اسلامی هستند که با هم آهنگی سازمان های اطلاعاتی جمهوری اسلامی و انگلیسی دست در دست چپی های بی بی سی به دروغ پراکنی مشغولند.
  ارتش اسرائیل شجاع و جوانمرد است، انگونه که ارتش شاهنشاهی ایران بود، ولی از تاریخ درس بگیریم و بدانیم که ترحم بر پلنگ تیز دندان، جفاکاری بود بر گوسپندان.
  زنده باد اسراییل، زنده باد ایران و برافراشته باد پرچم سه رنگ شیر و خورشید نشان ایران در کنار پرچم اسراییل.

 5. عنصر خبر، اصلی ترین جهت دهنده تصمیمات انسانی است. بعد از جنگ جهانی دوم بی بی سی مهمترین عنصر تصمیم ساز بشری در دنیای کنونی ما بویژه منطقه ای که غربیها آنرا خاورمیانه می نامند بوده است. اگر منافع را انگیزه اصلی حرکتهای تصمیم ساز بی بی سی بدانیم اخبار پخش شده از بی بی سی همواره بر پی شکافهای اجتماعی و بهره برداری از شکافهای اجتماعی و بیشتر کردن شکافهای اجتماعی میان ملتها قرار داشته است. شکافهایی که در مورد اخیر شکاف بین یهود و اسلام بر پایه متون موجود در نصوص از قبل وجود داشته است اما منافع بخشی از جهان در بیشتر کردن این شکاف بوده است. هنر بی بی سی نه تاثیرگذاری بر مردم معمولی بلکه تاثیرگذاری بر اقشار نخبه و فرهیخته جوامع و در نتیجه تاثیرگذاری آنان بر مردم معمولی می باشد. در مورد شکاف بین مردم یهود و مسلمان این منطقه جدا از متون مذهبی به غیر از نخبگان دو طرف چه کسی را می توان مسئول بیشتر شدن شکاف بین مردم یهود و مسلمان این منطقه دانست؟ حقیقت را بایستی پذیرفت: بی بی سی بخوبی کار خودش را انجام داد و نخبگان فکری هر دو طرف را در جهت بیشتر نمودن این شکاف ترغیب نمود.
  چه منافعی باعث انگیزه برای بیشتر کردن این شکاف بوده است؟ شاید پاسخ را در نفت و دیکتاتوریهای نفتی بیابیم. اگر نفت نبود چگونه برخی کشورها می توانستند به کشورهای این منطقه سیل عظیم تسلیحات را روانه کنند؟ در جنگ شش روزه بیشتر کشورهای شرکت کننده در جنگ و تامین کنندگان هزینه های جنگ از هر دو سو کشورهای هوادار غرب در منطقه خاورمیانه بودند. اگر نفت نبود چه انگیزه ای برای تثبیت دیکتاتوریها در این منطقه از جهان وجود داشت؟ بالاخره اگر به این شکاف دامن زده نمی شد چگونه دیکتاتوریهای این منطقه می توانستند بدون پاسخگویی به مردمانشان و تنها بر پایه دشمنی با دشمن خارجی توجیه گر دیکتاتوریهایشان باشند؟ همه ما سوار بر موجهای خبری که به راه می افتد به اینسو و آنسو می رویم. تنها کسی که به خبرها می خندد و خبر را مسخره می کند شازده کوچولوی سنت آنتوان اگزوپری است. مسافری از سیاره ای دیگر.

 6. به کوری چشم سران جمهوری اسلامی که این کامنت را می خوانند من از کشور اسرائیل پشتبانی می کنم که دوست ماست و نه یک مشت تروریست عرب که خود را فلسطینی می نامند و اصولا این مردمان نمی دانند که کار انسانی چیست که گامی برای آن بر دارند نمونه آن جنگ داخلی سوریه بود که آوارگان آن مجبور شدند به کشور های کفر (که از گبر اوستایی می آید) بروند۰ کشور های ثروتمندی چون عربستان سعودی و امارات و قطر هیچکدام از آنها را نپذیرفتند۰ خلبان اسرائیلی در یک عملیات تلاش می کند تا آنجا که ممکن است از کشتن مردم بی سلاح خوداری کند و اگر اشتباهی شد استعفا می دهد به این می گویند خرد و وجدان یا همان مثالی که در این تفسیر آمده که سرباز اسرائیلی را به خاطر اشتباهی که از روی احساساتی شدن انجام داده محاکمه می کنند۰ من که در آلمان زندگی می کنم مثالی می زنم خودتان آنرا با شرایط انسانی در کشور باستانی اسرائیل مقایسه کنید: در آلمان سالانه ۱۴۰۰۰ خشونت پلیس بر علیه شهروندان آن وجود دارد که فقط دو درسد (صد این شکل معرب سد است) آن به دادگاه کشیده می شود و بقیه را ماست مالی می کنند۰ گروهی به نام نازی های زیر زمینی که کوتاه شده آن NSU می شود چند سال پیش بیش از ده تا خارجی را کشتند که یکی از آنها هم میوه فروش ایرانی بود که البته با بمب های میخدار به شدت زخمی شده و نمرده بود۰ از این گروه به سه عضو آن دست پیدا کردنند که دوتای آنها خود کشی کرده بودنند و در یک ماشینی که به شکل واگن کاروانی بوده و با آن سفر می کنند به آتش کشیده می شوند۰ دختری که با این دو تن همکاری می کرده دستگیر می کنند و محاکمه او چند سال طول کشید۰ وکیل هایی که از خانواده قربانیان دفاع می کردنند دائم با ایمیل تهدید می شدند که سازمان مخفی داخلی آلمان فهمیده بود آن ایمیل ها از ایستگاههای پلیس فرستاده شده بودنند۰ این به چم (معنی) این است که آنها هم نازی بوده اند ولی تا حالا هیچ اثری از اینکه آنها محاکمه بشوند نیست۰ از آنچه که پیداست همه چیز را ماست مالی کرده اند۰
  در مورد آن تحلیلگر ایرانی: باور کنید که او ماهیت اسلامی دارد و نه ایرانی وگر نه خرد خود را بکار می گرفت و اسرائیل را آپارتهاید نمی خواند۰ اینهم مانند یهود ستیزی آخوند و سیدهاست مگر آنها ماهیت ایرانی و فرهنگ ایرانی دارند ۰ آنها فقط برای نابودی کشور و غارت سرمایه های آن آمده اند۰ درست است که در ایران زندگی می کنند و پارسی سخن می گویند ولی مهری به ایران زمین ندارند۰
  در تلویزیون ۳SAT آلمان بارها دیده ام که یک تن که صفت سید دارد و با پول خمس و زکات (ذکات؟) مردم ساده لوح درس خوانده و دکترا گرفته بعنوان کارشناس با او مصاحبه می کنند و او هم از رژیم که در دست خودشان است دفاع می کند انگار که هیچ مشکلی هم در کشور وجود ندارد۰

 7. در مورد رویکرد بی بی سی فارسی دوستی از قول یکی از کارکنان بی بی سی فارسی مطالبی را در مورد این شبکه برایم گفت که مایلم برای شما تکرار کنم و اگر اشتباه میکنم امیدوارم مسئولان بی بی سی فارسی آن را اصلاح کنند. به گفته این دوستمان، با بروز اختلاف بین جناحهای حاکم بر ایران در دوره محمد خاتمی و بسته شدن روزنامه های به اصطلاح اصلاح طلب، شماری از کارکنان اینها به بی بی سی آمدند و بعضی از آنها از “خودیهای” رژیم بودند و اینها علنا به حمایت از دوام رژیم ادامه دادند با این امید که خامنه ای بار دیگر آنها را به بازی بگیرد. چند تن هم در پوشش روزنامه نگاران سابق به بی بی سی “اعزام شدند” با هدف سنگ اندازی در برابر کارکنان وطنپرست و ازادیخواه آن. همینها بودند که در انتخابات ریاست جمهوری ستاد تبلیاتی روحانی در بی بی سی برپا کردند. در چند سال اخیر که پایگاه هر دو جناح رژیم در میان مردم از میان رفته، اینها در لباس “چپگرایی” وارد گود شده و برای جلوگیری از آسیب به آبروی رژیم، به اسم مبارزه با “امپریالیسم” (که اسم فرنگی همان اصطلاح آخوندی “استکبار” و منظور دموکراسی های غربی است و نه رژیمهای غیر دموکراتیک و سرکوبگر حامی رژیم) به حمایت از رژیم و دشمنی با گروهها و کشورهای مخالف رژیم پرداخته اند. این استمرار طلبان در برابر خواست مردم ایرانیان ایستاده اند. متاسفانه مسئولان شبکه بی بی سی هم مرعوب و عملا فرمانبردار این به اصطلاح چپگرایان و سیاست سانسور آنها هستند و به شدت با هر نوع تلاش برای دفاع از آزادی و دموکراسی برای ایرانیان برخورد میکنند. نتیجه اینکه بسیاری از کارکنان این شبکه به سرعت آن را ترک میکنند. البته اینها حتی چپگرای واقعی هم نیستند و نشانه آن اینکه هرگز در برابر ظلم رژیم به کارگران و زحمتکشان و اقلیتها هیچ واکنشی نشان نمیدهند اما رگ گردنشان در برابر انتقاد آمریکا و اسرائیل و سایر کشورهای غربی مخالف رژیم بیرون میزند.

 8. هزاران درود به شما منشه امیر و همه سربازان نازنین منظم اسراییل.
  اسراییل همواره باید پند داگان را آویزه گوش و هوش خود بنماید:
  Rise and kill first.
  اعتقاد راسخ دارم که اسراییل یکی از مقتدر ترین و قانونمد ترین کشورهای جهانست.
  به امید روزی که ایران و اسراییل ‘ دو دوست دیرین’ باز هم در کنار هم بسوی ترقی و خوشبختی مردمانشان گام بردارند.

 9. باتشکر از اطلاعات بسیار خوب شما جناب امیر و تشکر ویژه و خاص به پاس زحماتی که طی سالیان سال جهت مخابره اخبار و انتقال تجربیات و اخبار و…از اسرائیل به ایران داشته اید لازم است یک خسته نباشید ویژه عرض نمایم و بگم که منو خانواده ام همیشه اخبار رادیو پیام اسراییل را دنبال میکنیم و به امید روزی که با نابودی رژیم سفاک جمهوری اسلامی شمارو مجددا در ایران ببینیم ، در ارتباط با تفسیر هم قطعا جهت گیری آیت الله بی بی سی(که برازنده نام شان) است برای جمع کثیری از ماها در ایران مشخص شده و عملا منو خانوادم مدت های مدیدی است که آیت الله بی بی سی را جهت آرامش روان! بایکوت کردیم..
  امیدوارم روزی بشه بتونم به اسراییل سفر کنم و از نزدیک این کشور زیبارو ببینم..
  بازهم تشکر ویژه دارم از شما جهت تمام زحماتی که طی این سالها برای مخاطبان خود کشیدید و ایکاش میشد صفحه ها متن تشکر برای شما و همکارانتون بنویسم…دوست تون داریم
  ندا و میلاد

 10. با عرض معذرت، مایلم به مطالبی که قبلا خدمتتان ارسال داشتم نکته ای را بیفزایم. در آن مطلب از “موضعگیری” افرادی در بی بی سی در حمایت از رژیم و علیه دموکراسی برای مردم ایران و مدافعان ایرانیان گفتم. منظور این نبوده که همه این افراد خدای نکرده مزدور و مامور هستند. خیلی از کسانیکه در تبعیت از شعارهای رژیم علیه کشورهای واقعا دوست و همسو با ایرانیان موضعگیری میکنند خود هم واقف نیستند که طی چهل سال گذشته در معرض مغزشویی قرار گرفته اند. توصیه به آنها این است که خود را از تبلیغات چهل ساله رژیم رها کنند و مستقلا و با فکری آزاد و در آزادمنشی به مطالعه بپردازند در هر مورد، مثلا در رابطه بین ایرانیان و یهودیان، تاریخ اسرائیل و روابط بین اسرائیل و کشورها – یا در واقع حکومتهای عرب. اینکه چگونه شد که جاه طلبی و رویای فلان رهبر عرب برای ایجاد خلافت عرب مانع از همزیستی اعراب و یهودیان شد، چطور جاه طلبی آن دیگری برای تسلط از سودان تا تهران جنگی را برافروخت که نتیجه آن شکست اعراب بود و اینکه چرا برخی رژیمهای عرب و رژیم ایران برای بقای خود، دشمنی با اسرائیل را دنبال میکنند و در لوای آن، مردمشان را از دادخواهی و دموکراسی محروم

 11. با احترام به جناب آقای امیر. سخنان شما در من ایجاد یقین کرد. فکر میکنم این تاثیر به دلیل صدق و درستی گفتار در شماست.

 12. ۴ و ۵ مرداد سالروز مرگ دو ابرمرد ایران و جهان، رضا شاه بزرگ و محمد رضا شاه اریامهر، میباشد. روح این دو ستاره درخشان همیشه شاد و یادشان گرامی باد. اقای امیر راجع به بی بی سی با شما موافقم.

   • ممکن است شخص محترمی که مطلب دروغ بالا را نوشته مدرک ارایه کند. در تمام طول زمان سلطنت رضا شاه کبیر و شاهنشاه آریامهر کمتر از سیصد و پنجاه اعدامی بوده که همه در دادگاه های صالحه و علنی محکوم شدند. بعضی از آنان وطن فروشان توده ای و جاسوس‌های روس (چون چریک و مجاهد) بودند که سودای نابودی ایران را در سر داشتند، معدودی قاتلان گروه موتلفه بودند که کسروی و دو نخست وزیر را کشته بودند. تعدادی هم جنایتکاران عادی بودند.
    محمد رضا شاه آذربایجان را از چنگ روسیه در آورد وگرنه الان تبریز دیگر از آن ایران نبود. شاهان پهلوی جز ایران دوستی و خدمت به مردم این سرزمین هیچ گناه دیگری نداشتند.
    لطفاً بدون مدرک دروغ های شاخدار نگویید این جمهوری اسلام است که دریک تابستان فقط هزاران جوان را کشته و به دخترکان تجاوز کرده و سپس اعدامشان کرده.

 13. عرض سلام و ادب خدمت استاد بزرگوارم جناب آقای منشه امیر عزیز .
  آگاهان مسائل نظامی و جنگ به خوبی میدانند شیوه جنگیدن گروهک تروریستی حزب‌الله لبنان و سازمانهای ترور فلسطینی شیوه کاملا غیر انسانی است و همیشه نظامیان تروریست از افراد غیر نظامی مخصوصاً زنان و کودکان سپر دفاعی انسانی درست میکنند تا نیروهای تروریست خودشان از تیررس ارتش مقتدر اسرائیل در امان بمانند . نمونه یکی از این شیوه جنگی غیر انسانی و غیر اخلاقی را در جنگ سال ۲۰۰۶ حزب الله دیدیم که نیروهای تروریست از حیاط منازل و پشت بام‌های مدارس و بیمارستانها بر علیه ارتش اسرائیل راکت پرانی میکردند و در زمان حمله هوایی ، با عکس برداری هوایی مشخص شد که تروریستها از چه تاکتیک غیر انسانی استفاده میکردند . نمونه دیگر در غزه اتفاق می‌افتد ، رژیم ایران و دولت خودگردان فلسطین به خانواده‌هایی که عضوی از آنها در عملیات تروریستی بر علیه اسرائیل کشته شده است ماهیانه حقوق و مزایا میپردازند . جالب است خامنه‌ای شیاد که اسرائیل را کودک کش خطاب میکند ماهیانه به خانواده‌هایی که فرزندانشان که اکثرا نوجوان و کودک بوده اند و در عملیات انتحاری کشته شده اند حقوق میپردازد . یعنی با شست و شوی مغزی نوجوانی را ترقیب میکنند تا ترور انتحاری انجام دهد و خود را بکشد و ماهیانه به خانواده اش پول پرداخت کنند . این یعنی ذات رژیم ایران و سازمانهای ترور کودک کش و ضد انسانی است . همیشه نیروهای ترور فلسطینی در هنگام فرار و عقب نشینی از مردم غیر نظامی سپر دفاعی میسازند و خود را میان غیر نظامیان پنهان میکنند . به راستی شبکه‌های خبری خارج از ایران چند مدتی است که شروع به عملیات اسرائیل‌ستیزی و یهودستیزی کرده اند و این مطلب جای نگاهی آگاهانه دارد که چرا و با چه هدفی بی‌بی‌سی و شبکه ایران اینترنشنال و ایران فردا دست به این عملیات زده اند .

 14. درود.
  دانشمند بزرگوار استاد منشه امیر
  ضمن سپاس از شما در خصوص متن حاضر، در دو بستری که مطرح فرمودید چند نکته عرض میکنم:
  بستر اول: ارتش صلح طلب اسرائیل: سوالم از کسانی که این مطلب را میخوانند این است: حکومت گستاخ و ددمنش آخوندی، وعده میدهد غنی سازی اورانیومش را به ۲۰ درصد میرساند و با این وسیله به نوعی تهدید میکند که در حال دستیابی به بمب اتم است. آنها هنوز به اصل ماج ا دست نیافته، دنیا را میترسانند حال آنکه اگر آنرا بدست آورند چه خواهند کرد؟ مثل جلاد عربده کشی میشوند که غداره برداشته و در خیابان براه افتاده و مردم را از دم تیغ میگذراند. این را مقایسه کنیم با ارتشی که با داشتن پیشرفته ترین زرادخانه های اتمی، میتواند و قدرتش را دارد که در طرفه‌العینی دشمنش، تمدن دشمنش، سرزمین دشمنش و تمام آنچه ارد و ندارد را به تاریخ پیوند دهد و از آن تلی از خاکستر بسازد. ولی در عوض چه میکند؟ تا بحال زبان تهدید شنیده ایم؟ تا بحال یک نفر از این ارتش متمدن جامعه ای از جوامع انسانی را ولو به سخن و نه عمل، تهدید به قدرتنمایی یا زورگویی کرده است؟ تا بحال ضعیف کشی و غداره کشی نموده است؟ پاسخ روشن است.
  در خصوص بستر دوم: خبرگزاری تحریف کننده ی بی بی سی: همین اندازه و کوتاه میگویم حداقل سی سال است جسته و گریخته رادیو پیام اسرائیل و رادیو بی بی سی را میشنوم و دنبال میکنم. میتوانم با قدرت شهادت دهم کوچکترین خبری به غرض و مغرضانه از رادیو اسرائیل نشنیده ام. حتی در زمان جنگ ایران و عراق که یک طرفش دشمن شماره یک اسرائیل یعنی ایران قرار داشت. حال آنکه بی بی سی در همین انتخابات اخیر ایران به سادگی به حمایت از کاندیدای مطلوب خود برخاست و مردم را به پای صندوقهای دروغین رای کشاند. از این دست، هزاران مثال میتوان گفت و گفت و گفت.
  پیروز و سربلند، سرزمین مقدس اسرائیل.

 15. یهودیان مردمان بسیار دلرحمی هستند و بی آزارترین مردم هستند برای بشریت یک هدیه ارزشمند هستند و حتی در انجیل و قرآن هم ستایش شده‌اند. به همین دلیل هم آزار بسیار را متحمل شدند

 16. در دیدگاهی که در بالا نوشتم «فرهنگ اسلامی» را نام بردم۰ لازم است در باره آن کوتاه بنویسم که این مذهب فرهنگ نیست۰ در تعریف فرهنگ می خوانیم: دانش معرفت و هنر که در طول قرنها پدید می آید اینطور نیست که پیامبری ظاهر شود و مردم را به خدا پرستی دعوت کند و نام آنرا فرهنگ گذاشت۰ نمی شود گفت یک فرهنگی در مدت ۲۳ سال (دوران پیامبری محمد رسول الله) پدید آمده است۰ عربها چون فرهنگی نداشتند نام مذهب خود را فرهنگ گذاشتند و این واژه را آخوندها و مذهبیون در کشور ما بکار می برند۰ در فیلم های مستندی در تلویزیون آلمان دیده ام که روی در و دیوار های شهر تهران واژه فرهنگ اسلامی را نوشته اند۰ دانشمند اهل چکسلواکی Jan Rypka که ایران شناس در دانشگاه پراگ بود کتابی به نام تاریخ ادبیات ایران نوشته که توسط Heinrich F.J Junke به آلمانی ترجمه شده (ترجمه در اصل واژه ترجمک است که از زبان پهلوی گرفته شده ولی مردم به جای آن برگردان را بکار می برند و خیال می کنند که عربی است) این کتاب فقط در دانشگاههای آلمان دیده می شود و من روزی آنر قرض گرفتم و خواندم۰ در این کتاب نوشته شده اعراب زمانیکه به ایران حمله کردند چیزی به غیر از اسلام نداشتند که هدیه کنند آنهم مذهبی با قوانین خشک , ایرانیان به آن حالت عرفانی که از دین های میترائی و زرتشتی موجود بود دادند۰ اینها را دکتر رضا هازلی هم خیلی گسترده شرح داده است۰ اعراب موسیقی و آواز را هم از ایرانی ها یاد گرفتند۰ این و چیزهای بسیار دیگری در این کتاب[۱] آمده است۰ حالا باید از مذهبیون پرسش کرد چگونه می شود از تنها چیزی که اعراب داشتند و با زور شمشیر به ما تحمیل کردنند به عنوان فرهنگ یاد کرد؟
  [۱] Iranische Literaturgeschichte// Heinrich F .J Junke Leipzig 1959

 17. ما کشتن انسانها را از هر نژاد وتبار وصاحب هر دین ومرام سیاسی را محکوم می کنیم اما جای بس تاسف است بزرگترین دشمن بشر خود بشر است در مورد نسل کشی ارامنه به شما توصیه می کنیم نقش ناجوانمردانه
  دولت های انگلیس وفرانسه آمریکا در تحریک ارامنه عثمانی به شورش بر علیه دولت عثمانی وایجاد دولت دست نشانده ارمنی در منطقه بیشتر
  تحقیق کنید وجنایات هولناک آشوری های مهاجر وارامنه در آذربایجان
  در ارومیه سلماس وخوی را هم در نظر بگیرید آیا دولت عثمانی حق نداشت برای دفاع از خود شورشیان ارمنی را که توسط انگلیس وفرانسه وروس مسلح شده بودند سرکوب کند ؟مگر شما شورشیان عرب را برای دفاع از خود سرکوب نمی کنید فکر می کنید آمریکا وانگلیس وفرانسه برای چی از شما حمایت می کنند نکند فکر می کنید آنها عاشق موسی ودین یهود هستند شما هم باید بیدار شوید

 18. با این همه، یک تحلیلگر “بی فرهنگ” ایرانی، در مصاحبه هایش اسرائیل را “آپارتهاید” می خواند و دولت و مردم آن را به تفکیک نژادی متهم می سازد.

  شآلوم.
  بیش از شبکه های داخلی وابسته به اروپا در تهران می بینم که بی بی سی فارسی از واژاه ی جعلی بیت المقدس به جای واژه ی اصلی اورشلیم استفاده می کند؛ چیزی که یک ایرانی تا به حال به کاربرد آن اعتراض نکرده، چون اصلا دقت نمی کنند،
  حال آن که بی بی سی انگلیسی که زبان استاندارد دولت کبیر بریتانیا است از خط درست استفاده می کند و حتی برنامه های مهمش را با اورشلیم و جی ام تی یا همان گرینویچ استاندارد تنظیم می کند؛
  که با خرد لورد بلفور ست شده است.
  و تحلیلگر بی بی سی فارسی هم باید در این خط فک بزند.
  مهربان امیر، اسمش را منصور بر وزن مفعول از ریشه ی نصر یعنی یاوری شده گذاشته اند فامیلش را فرهنگ گذاشته اند و سرجمع به او یاری شونده به وسیله ی فرهنگ نام گذاشته اند (بله بی فرهنگ و دروغ گو و زبان دریده ای بیش نیست).
  درست مثل آن آخوندی که اسمش را بهشتی گذاشتند از طرف نازی های آلمانی عمامه سر می شود تا پشت سر روح الله خمینی فرانسوی بیاید و قانونی را بنویسد که بشود اساس جهنم برای ایران و ایرانی.
  چقدر این مردم ساده هستند و به این شبکه ها ی اروپایی را دوست می دانند.
  ولی روزی که حق آشکار شود و فاصله ی ما تا آن آشکاری حق نزدیک است و همه مظلومیت رادیو اسرائیل را در آن روز موضوع در خواهند یافت.
  با تشکر.
  امید.

 19. درود بر ایراندوست بزرگ جناب امیر
  آقا من واقعا پاسخ این سوال را نیافتم که با وجود اینکه دولت نوین اسراییل با مزاج چپ متولد شد و دهه ها به واقع یکی از معدود جاهایی بود که آرمانهای عدالت اجتماعی ایده آل چپ در آن به ظهور رسیده بود؛ چرا و چگونه جریانهای رسانه ای چپ که سالهاست استیلای ویران کننده ای بر حیطه خبر در سطح جهانی دارند همواره در مسیر تحریف اخبار مربوط به منازعه یهود-عرب کار کرده و میکنند ؟!!
  خوب خواهد شد اگر شما در این باره و حتی تاریخ خبررسانی جهانی در باب اسراییل پس از جنگ دوم مطلبی بنویسی و ما را هم آگاه کنی.
  پاینده باشی

 20. ایا این باور درست است که انگلستان موجب بوجود امدن اسرائیل در سرزمین هاى فلسطین گردید و پس از استقرار اسرائیل با صد و هشتاد درجه چرخش رو بسوى امریکا گذارد و از انزمان انگلستان و دموکراتهاى امریکایى حامى ملکه تازه مسلمان کینه اسرائیل را بدل گرفته و با تشکیل و حمایت گروه هاى خاص و شروع ترورهاى بیشمار ارامش را از منطقه گرفتند.
  ارزو میکنم روزى برسد که امریکا پرده از دورویى و جنایات انگلستان بردارد و سر این افعى هزار سر را به سنگ بکوبد، ان روز روز ارامش نسلهاى اینده بدور از هر گونه باور و مذهب و کیش و دین خواهد بود.

 21. بی بی سی مجری دستورات وزارت خارجه و دولت انگلیس است، تبلیغاتی که علیه بی بی سی توسط عوامل رژیم دد منش اشغالگر ایران می شود گواه آن است که انگلیس با مردم و دولت اسرائیل دشمنی دارد. به ترکیب گویندگان بی بی سی نگاه کنید همه از عوامل رژیم هستند، و سیاستهایی که اتخاذ می کنند پیوسته اولا در جهت تحکیم رژیم فاشیستی است و دوما در جهت مظلوم نمایی تروریست های جنایتکار فلسطینی است.
  بعنوان یک ایرانی اعلام می کنم که من سالیان سال است که به اخبار صدای اسراییل گوش می دهم و تحلیل های منطقی آقای منشه امیر را گوش می دهم و هم چنین به خانم فرنوش رام هم که اکنون جایشان خالی هست علاقه دارم.
  جمهوری اسلامی و حامی آن انگلیس و روس هستند هرسه با ایران و ایرانی مشکل دارند و نیز چشم دیدن ترقی و رفاه دو کشور ایران و اسرائیل را ندارند.
  نتیجه می گیرم که ارتش اسرائیل باید با تمام قوا تروریست های نابکار فلسطینی را نابود کند، چرا که اگر اینان شرافت و انسانیت داشتند دست از ترور بر می داشتند و شرافتمندانه کار می کردند و در محدوده خود زندگی می کردند و ترور را در جهان گسترش نمی دادند.
  نمونه هایی از جنایت تروریست های فلسطینی را ذکر می کنم:
  گروگان‌گیری مسافران بی دفاع و بی پناه در انتبه که منجر به کشته شدن یک پیر زن بی دفاع و یک جوان با هزار ارزو شد. فرمانده کماندوهای شجاع اسراییلی نیز کشته شد ولی گروگان‌ها بعد از روزها شکنجه و آزار به اسراییل انتقال داده شدند.
  کشتار ورزشکاران بی دفاع اسرائیل در المپیک مونیخ. جنایتکاران فلسطینی همه ورزشکاران اسرائیلی را بی رحمانه قصابی کردند، دولت جنایتکار آلمان بعدی از چندی تروریست ها را آزاد کرد.
  تعلیم گروه های تروریستی ضد ایرانی در اردوگاه های فلسطینی چون مجاهدخلق و چریک فدایی.
  تعلیم گروه های وابسته به اخوان المسلمین چون هادی غفاری جنایتکار که قاتل زنده یاد هویدا است.
  ترور نافرجام شاپور بختیار توسط جنایتکار فلسطینی بنام انیس نقاش که اکنون در تهران زندگی می کنند.
  ترور میکنوس.
  همکاری در کشتار افسران رشید ایران بر پشت بام اتاق جلاد ضد بشر.
  آمدن صدها تروریست به ایران در طی شورش نگین پنجاه و هفت و کمک به تشکیل سپاه جنایت کار.
  کشتار مردم ایران در سال انتخابات تقلبی در خیابانهای تهران.
  علاوه بر همه اینها روزی نیست که این جانیان به اسراییلی که به آنان کمک می کند حمله نکنند.
  جاوید باد یاد و خاطره شاهان پهلوی، که پس از محمد رضا شاه دنیا ما امن شد و تروریست جان گرفت. ایران از خاکستر خود سر بر خواهد داشت و در کنار اسراییل خواهد بود.

  • به این لیست ترور، ترور شهر یار شفیق ، تیمسار اویسی ، رضا مظلومان و صدها انسان آزاده دیگر که با پول جمهوری اسلامی و با کمک عوامل جنایتکار فلسطینی انجام شد ه است را نیز اضافه کنید. جنایات جمهوری اسلامی و فلسطین های مزدور از شمارش بیرون است.

   • ترور فلسطینیان نابکار حد و اندازه ندارد، البته این جانیان بالفطره هرگز نمی توانستند این گونه دست به اعمال تروریستی برننند اگر دولتهای اروپایی حامی آنها نبودند، بعد شورش ننگین پنجاه و هفت مافیای اشغالگر اسلامی دیگر برای آنها منبع سرشاری شده، پول می گیرند و ترور می کنند و اروپا هم حمایت می کند و متاسفانه گروه های پر قدرتی چون کارتر، اوباما، جان کری هم طرفدار ترور فلسطینی و طرفدار فرقه جنایتکار مافیایی اشغالگر ایران هستند.
    تنها این اسراییل و ارتش دلاور آن است که مردانه در برابر ترور فلسطینی ایستادگی می کند.
    برکت خدا بر اسراییل و ارتش پر توانش باد.

 22. آقای امیر تشکر از این که از شیوه عجیب بی بی سی انتقاد میکنید، اخبار یکطرفه با مفسرین جناحی. آیا نمی دانید دلیلش چی هست؟ انگلیس چه سود از این رفتار میکنه؟

 23. ( از همه ی مهندسین امر، معذرت میخوام، امیدوارم به اعتبار چند هزار ساله اونها برنخوره، قول میدم فقط همین یه تیکه از دعا رو بگم نه بیشتر )
  ———————————————————————————————-
  *-اَلسَّلامُ عَلَیْکَ یا بی بی سی وَ عَلَى الارْواحِ الَّتى حَلَّتْ بِفِناَّئِکَ عَلَیْکَ مِنّى سَلامُ اللَّهِ اَبَداً ما بَقیتُ وَ بَقِىَ اللَّیْلُ وَ النَّهارُ وَ لاجَعَلَهُ اللَّهُ آخِرَ الْعَهْدِ مِنّى لِزِیارَتِ بی بی سی.
  سلام بر تو اى بی بی سی و بر روانهائى که فرود آمدند به آستانت ، بر تو از جانب من سلام خدا باد همیشه تا من زنده ام و برپا است شب و روز و قرار ندهد این زیارت را خداوند آخرین بار زیارت من از بی بی سی.

  *- اَلسَّلامُ عَلَى ال بی بی سی وَ عَلى عَلِىِّ بْنِ ال بی بی سی وَ عَلى اَوْلادِ ال بی بی سی وَ عَلى اَصْحابِ ال بی بی سی.

  ( فرازی از دعای زیارت عاشورا، ورژن ۲۰۱۹ )

 24. بی بی سی امروز در مورد ۵۰ سال تجارت سلاح با ایران در نه بخش مقاله ای ارائه کرده که تقریبا دلیل قدرت گرفتن پهلوی و سقوطشان و قدرت گرفتن جمهوری اسلامی را عیان می کند و مهمتر اینکه ارتباط ایران با اسرائیل ئ انگلیس و امریکا در تجارت اسلحه را عیان کرده و در این حالت رفتار ایران در خاورمیانه و دلیل حمایت اش از تروریزم معنی پیدا می کند.

Comments are closed.