چرا یهودیان و اسرائیل را دیوار کوتاه می پندارند؟

یادروز جهانی هولوکاست را در بسیاری از کشورهای اروپایی و ایالات متحده و آمریکای جنوبی و روسیه و برخی از جمهوری های آن برگزار کردند.

رهبران کشورها بیانیه دادند و یا به دیدار موزه ها و بناهای یادبود و قربانیان یهودی رفتند. آن ها با مصیبت ملت یهود، که بزرگ ترین فاجعه تاریخی بشریت محسوب می شود ابراز همدردی کردند.

روز جهانی یادبود هولوکاست را سازمان ملل در سالروز آزادی اردوگاه مرگ آشویتس اعلام کرد. مکانی که حدود یک میلیون و نیم انسان در آن جا قربانی شدند که سه چهارم آن ها یهودی بودند.

روز جهانی یادبود هولوکاست را سازمان ملل متحد از این رو اعلام کرد که محمود احمدی نژاد و رژیم ناپاک دینی در ایران و شخص علی خامنه ای جنایات هیتلری علیه یهودیان را انکار کرده بودند.

محمود احمدی نژاد، که امروز بسیاری از مردم ایران او را ننگ انسانیت می نامند، هولوکاست را یک افسانه دروغین خوانده بود و علی خامنه ای پیش از او گفته بود که هیتلر جنایتی علیه یهودیان مرتکب نشده است.

*     *     *

رژیم اسلامی ایران که خود دستش تا مرفق به خون بیگناهان آغشته است، جنایات هیتلر را موضوع مهمی نمی دانست، رفتاری که باید به نکوهش آن برخاست. از دیدگاه آنان، هیتلر برای عظمت آلمان قصد داشت یهودیان را نابود کند – از نظر آنان این که جای آن همه سر و صدا و اعتراض را ندارد.

از دیدگاه سران ناپاک حکومت دینی در ایران، یهودی انسان نیست و از کی تا کنون کشتن غیرانسان ها موجب اعتراض شده است؟

پس، از دیدگاه آنان هولوکاستی به وقوع نپیوسته و جنایتی رخ نداده است.

حتی دیروز، امام جمعه موقت تهران، کالاهای اسرائیلی را نجس خواند و از این که در رژیم پیشین  وارد ایران می شد زبان به افترا گشود.

دنیا، با برگزاری روز یادبود هولوکاست در بیست و هفتم ماه ژانویه هر سال، به این سیاه دلان بیمار و شیطان صفت تودهنی می زند.

ولی آیا آنان خوی بیمارگونه خود را کنار خواهند گذاشت؟

*     *     *

تنها رژیم ایران نیست که به نام دین مبین اسلام، به یهودیان توهین می کند و ریختن خون آنان را مباح می داند و برای تبرئه جنایات هیتلری تلاش می کند.

به خطبه های امامان جمعه از مسجد الازهر در مصر تا مسجد الجامع در غزه و مسجد الحرام در مکه و مساجد عمده پاکستان و افغانستان گوش کنید و ببینید که چه سخنان زشتی علیه یهودیان و یهودیت بر زبان جاری می کنند.

یهودی را را زاده عنتر و خوک می دانند – این ناپاکان، این ناانسان ها!

از نظر آنان، عنتر و خوک را باید کشت و یا به باغ وحش فرستاد!

این ناپاکانی که خود به نام دین سر کودکان را از بدن جدا می کنند و سرباز و خلبان اردنی را زنده در آتش می سوزانند و زنان غیر مسلمان را به خاک و خون می کشند – وحتی به برادر خود رحم نمی کنند و پای بند کوچک ترین ارزش اخلاقی و انسانی نیستند، اینانند که یهودیان را از تبار عنتر و خوک می نامند – همان  یهودیانی که سه هزار سال پیش و بیشتر، در آن دوران عقب ماندگی و وحشی گری دنیا، ده فرمان حضرت موسی را به جهانیان ارائه دادند، که در آن امده است: قتل مکن، دزدی مکن، شهادت دروغ مده، به مال دیگران به چشم طمع نگاه مکن!

اینان را زادگان عنتر و خوک می خوانند – و در مقابل، خودشان با صدای بلند می گویند: جهاد کن و دیگران را بکش و اگر خود کشته شدی آن حوریان بهشتیِ حتماً باکره در انتظارت هستند.

*     *     *

آنچه گفتیم درباره متعصبین دینی بود. ولی آیا به اصطلاح روشنفکران سکولار از این بیماری مصون بوده اند و میکرب یهودستیزی (و در نتیجه اسرائیلی ستیزی) به مخیله آن ها رسوخ نکرده است؟

بیست و چند سال پس از آن که پاپ اعظم کاتولیک های جهان بیانیه داد که گمان مسیحیان در مورد نقش یهودیان در قتل حضرت عیسی مسیح اشتباه بوده و از یهودیان پوزش طلبید، فردی ظاهرا ایرانی، در پوشش روشنفکری، در یک برنامه به اصطلاح تاریخی در یک تلویزیون پارسی زبان در لس آنجلس می گوید: عیسی مسیح را یهودیان کشتند که در این کارها سابقه ای بس طولانی دارند!!

آن نابخرد به اصطلاح سکولار، نمی داند که در دوران عیسی دینی به نام مسیحیت وجود نداشت.

عیسی یک یهودی انقلابی بود که اندیشه های بشردوستانه داشت و حاکمان امپراطوری رم که بر سرزمین اسرائیل حکومت می کردند، کسانی بودند که دستور قتل عیسی را صادر کردند و او را به صلیب کشیدند.

یهودیان در آن دوران زیر ستم بودند – قدرت حکومتی نداشتند. مسیحیت نیز سیصد سال پس از مصلوب شدن عیسی به بازار دین آمد. بنابراین، فردی که به صلیب آویخته شد یک یهودی بود زیرا مسیحیتی هنوز وجود نداشت.

*     *     *

پیام دوستی بنیامین نتانیاهو نخست وزیر اسرائیل خطاب به ایرانیان، در درون مرز و برون مرز با استقبال بسیار روبرو شد.

نتانیاهو گفته بود که دولت و ملت اسرائیل، حساب ملت خوب و با فرهنگ ایران را از رژیم ناانسان کنونی جدا می دانند. او گفت: اسرائیل آرزوی روزی را دارد که ثروت های ملی ایرانیان در راه تامین رفاه خود مردم ایران به کار رود و نه آن که طعمه سازمان های ترور گردد.

ده ها هزار ایرانی در درون مرز و برون مرز خرسندی خود را از این پیام نخست وزیر اسرائیل بیان داشتند.

نتانیاهو تنها سیاستمدار دنیا بوده و هست که این چنین با صراحت از ملت ایران دفاع کرده و می کند. نتانیاهو ده سال پیش از آن که به مقام نخست وزیری برسد، در کتابی که درباره خطرات اتمی ایران نوشته بود، از حقوق ملت ایران دفاع کرد و در هر فرصت دیگری در سخنرانی های بین المللی از رنج ملت ایران سخن گفت.

می دانید واکنش برخی به اصطلاح روشنفکران ایرانی در باره پیام نتانیاهو چه بود؟

ادعا کردند که این پیام دیر هنگام بیان شده است!

دیرهنگام؟!

اکنون رییس جمهوری در ایالات متحده به روی کار آمده که اعلام می کند قصد دارد، برخلاف پرزیدنت اوباما، قاطعانه در برابر خودسری های رژیم ایران بایستد و تا چند هفته دیگر نتانیاهو قرار است با ترامپ دور یک میز بنشیند و برای آینده ایران و ایرانیان طرح ریزی کند.

پس کجای آن دیر است؟

استدلال دیگری ندارند در مورد این پیام بر زبان آورند؟

*     *     *

اشتباه نکنید!

ما نگفته ایم و نمی گوییم که انتقاد از سیاست های دولت های اسرائیل جنبه یهودستیزی دارد و باید از آن پرهیز شود!

همانگونه که نتانیاهو حساب مردم خوب ایران را از حساب رژیم ایران جدا دانست، دلسوزان منطقه و جهان نیز می توانند از دولت های اسرائیل (و از جمله دولت نتانیاهو) و عملکرد آن هر اندازه که می خواهند انتقاد کنند – به شرط آن که منطقی و مستدل باشد.

حق آنهاست و کار خوبی می کنند. دولت ها می آیند و می روند و سیاست ها دگرگون می شود و اکثرا جای انتقاد دارد.

ولی هنگامی که آن ها عملا اصل موجودیت اسرائیل و حق حاکمیت آن و حقوق ملت اسرائیل را زیر سئوال می برند و استدلال های یهودستیزانه مطرح می کنند و افترا می زنند و اتهام دروغین می بندند، این انتقاد نیست، این حتی اسرائیلی ستیزی نیست، بلکه یهودستیزی بی چون و چراست!

*     *     *

در صحنه بین المللی هنوز می بینیم که اسرائیل زیر ذره بین انتقاد و ملامت همیشگی قرار دارد – اسرائیلی که موجودیت آن در خطر است، ولی پیروزمندانه توانسته است از امنیت خود دفاع کند و حماس و داعش را از خود براند و اصول دموکراسی را همچنان حفظ کند و به ارزش های انسانی احترام بگذارد.

یک لحظه به حافظه خود فشار آورید و به من بگویید: کدام کشوری را سراغ دارید که در یک اقدام دفاعی در برابر آنانی که قصد نابودی اش را داشته اند، نقطه ای را به تسلط  خود درآورده و به دستور شورای امنیت و یا سازمان ملل آن جا را به حکومت مغلوب ولی متجاوز باز گردانیده باشد؟

آیا کوچک ترین مثالی از کشورهای جهان در این مورد سراغ دارید که این همه اسرائیل را محکوم می دانید؟

ولی، توجه کنید: شرق اورشلیم پس از ۱۹ سال که در تصرف دولت اردن بود و به یهودیان اجازه زیارت از دیوار ندبه داده نمی شد، اکنون در بیانیه ای که در شورای امنیت به تصویب می رسد شرق اورشلیم را متعلق به فلسطینی ها می دانند و مقدس ترین مکان دینی یهودیان را می خواهند به دست آنان بسپارند.

یهودیان و اسرائیل را دیوار کوتاه گیر آورده اند!

*     *     *

آن به اصطلاح روشنفکرانی که خوی یهودستیزانه خود را در پوشش انتقادهای گزنده علیه اسرائیل و سیاست های دولت آن بیان می کنند، در واقع سخنگویان و مجریان سیاست های حکومت اسلامی ایران هستند که شعار نابودی اسرائیل را برای تامین منافع دینی و مرامی ناپاک خود سر می دهند و این آرزوی پلید خود را از طریق افترا بستن به ملت و دولت اسرائیل توجیه می کند و آن معدود به اصطلاح روشنفکران ایرانی از آن گفته ها تقلید می کنند و بر مقاصد پلید رژیم ایران علیه اسرائیل مهر تائید می زنند.

*     *     *

ولی با شادمانی  بسیار می توان گفت که هر چه زمان می گذرد، شمار بیشتری از اندیشمندان و روشنفکران ایرانی، و همه آنانی که به راستی دلسوز ایران زمین هستند، در می یابند که چه دوستی پر باری می تواند بین دو ملت اسرائیل و ایران و جود داشته باشد.

درگذشته نزدیک می بینیم که چگونه شمار فزاینده ای از روشنفکران راستین ایرانی و دلسوزان مردم ایران، به سوی اسرائیل روی آورده، و قضاوت های بی طرفانه را ارائه می کنند و بر اهمیت دوستی و همکاری بین دو کشور انگشت می گذارند.

باید چنین باشد، زیرا اسرائیل می تواند در سازندگی ایران فردا، به آن ملت فرهیخته دست یاری بدهد.

نوشته منشه امیر
اورشلیم: شنبه نهم بهمن ماه ۱۳۹۵، ۲۸ ژانویه ۲۰۱۷

4 دیدگاه‌

 1. واکنش آملی لاریجانی به سخنان احمدی‌نژاد: قوه قضاییه ای با این استقلال در دنیا پیدا نمی‌کنید=حبیب‌الله اِلقانیان معروف به حاج حبیب القانیان رئیس انجمن کلیمیان تهران و سرمایه‌دار بزرگ ایرانی بود. القانیان یکی از نخستین غیر نظامیان و نخستین یهودی اعدامی پس از انقلاب ۱۳۵۷ ایران بود

 2. چرا یهودیان اینطوری تاریخ را برای خودشان مظلوم نمایانه ورق میزنند؟ آیا از بدو خلقت تاکنون دیواری از دیوار ایرانیان کوتاه تر پیدا شده که همینطوری به ظن و گمان استر و بستگانش و جادویی های یهود قتل عام کردند صدها هزار ایرانی را در حالیکه کسی کارشان نداشت و خشایارشاه را شست و شوی مغزی کردند ؟؟ سپس همواره این حملات پیاپی ادامه داشته است! آیا استر و مردخای را فتنه آخرالزمان مسیح الضلاله بدین کنش کشانید؟ و اما استالین ده ها میلیون نژاد غیر مغولیستی را پاکسازی کرد مائو ۵۰ میلیون ایرانیان و غیر مغولیست ها را در چین ظرف مدتی کوتاه پاکسازی نژادی کرد و اکنون هرچه از آشویتس میگویید فجیع ترش در فلات ایران در جریان است.. کدام تاریخ بشریت دقیقاً؟؟؟

  • مثلث اسرائیل، ایران، ژاپن
   مثلث اسرائیل

   آیا اسرائیل تنها کشور یهودی و عبری زبان در سراسر جهان نیست.؟

   ایران و ژاپن بدلایل منابع طبیعی و تکنولوژی هم بعنوان کشورهای تنها در سراسر جهان محسوب می شوند.

   چرا مثلث اسرائیل به سرنگونی محکوم شده است؟

Comments are closed.