چند عضو کنگره آمریکا خواهان “پاسخ فوری نظامی علیه تاسیسات نظامی و نفتی رژیم ایران شدند

در ادامه واکنش ها به حملات علیه دو نفتکش در دریای عمان که آمریکا و بریتانیا به صراحت جمهوری اسلامی ایران و سپاه پاسداران را مسئول آن دانستند، چند سناتور و اعضای مجلس نمایندگان آمریکا خواهان پاسخ فوری متقابل و نظامی از سوی ایالات متحده به ایران شدند.آنها در شبکه های تلویزیونی خواهان حمله نظامی آمریکا ایران شدند.

سناتور تام کاتن، دیروز (یکشنبه ) در مصاحبه با یک شبکه ی تلویزیونی گفت که « از زمان رئیس جمهور جرج واشینگتن تا دونالد ترامپ، فوری‌ترین راه برای اینکه آتش و خشم نظامی ارتش آمریکا را نشان دهید، این است که در استفاده از آبهای آزاد و آسمان مداخله کنید و این دقیقا همان کار هست که ایران انجام می دهد.»

وی افزود:  «حمله جمهوری اسلامی به کشتی‌های تجاری، مجوزی برای یک واکنش نظامی انتقام‌جویانه است.»

به گزارش فاکس نیوز، آدام  کینزینگر، عضو مجلس نمایندگان آمریکا، گفت که ایران تاکنون به شش نفتکش حمله کرده است. پیشتر هم یک چهارم  نیروهای آمریکایی که در عراق کشته شده اند، از سوی ایران کشته شده اند. باید برای ایران روشن کنیم که تا همین جا کافی است و بیشتر از این اقداماتش را تحمل نمیکنیم.

کینزینگر، که پیشتر سرهنگ دوم در گارد ملی هوایی ویسکانسین بود، گفت که «سطح هر پاسخ نظامی به ایران باید “بالاتر از متناسب” باشد و باید شامل “حمله و نابودی برخی از  زیرساخت‌های نظامی ایران، از جمله زیر ساخت قایق‌های تندرو، هر گونه توانایی در منطقه و احتمالا زیرساخت سایت‌های موشکی زمین به هوا باشد.»