«چند کشور اروپایی که خواهان ادامه داد و ستد با رژیم ایران هستند، به اسرائیل هشدار داده اند»

تحلیلگران اسرائیلی گفتند که برخی کشورهای اروپایی و در راس آن ها فرانسه، با آن که بارها از حکومت ایران تودهنی خورده اند،

کشورهای اروپای غربی به اسرائیل هشدار دادند که اگر با استناد به طرح صلح پرزیدنت ترامپ درصدد برآید بخشی از کرانه باختری را به خاک خود ضمیمه کند، مورد مجازات دسته جمعی چند کشور اروپایی قرار خواهد گرفت. محافل سیاسی اروپایی امروز (پنجشنبه) هشدار دادند که اگر اسرائیل به چنین اقدامی دست بزند، آن ها نیز متقابلا و به صورت دسته جمعی، حکومت خودگردان فلسطینی را به عنوان کشور مستقل فلسطین به رسمیت خواهند شناخت.

هشدار علیه هرگونه اقدام اسرائیل در ضمیمه کردن نوار ساحلی موسوم به “دره اردن” به خاک اسرائیل، روز گذشته نیز از جانب ژوپه بورل سرپرست جدید سیاست خارجی اتحادیه اروپا، علیه اسرائیل عنوان شده بود و نتانیاهو در پاسخ یادآور شد که بورل، این سخنان را یک روز پس از بازگشت از تهران و گفتگو با مقامات حکومت اسلامی بیان داشته و هدفش دلجویی از آن رژیم در رابطه با برنامه های اتمی بوده است.

منابع خبری فلسطینی با تایید گزارش، ارزیابی کردند که آمران طرح به رسمیت شناختن کشور فلسطینی، در درجه نخست فرانسه است که از حمایت اسپانیا و لوکزامبورگ برخوردار می باشد.

در گزارشی گفته شده بود که این گونه اقدامات در پشتیبانی از فلسطینیان، موجب ایجاد شکاف در میان کشورهای اروپایی می شود. زیرا شمار زیادی از آن ها خواهان دوستی و همکاری با اسرائیل هستند. ولی ممالکی که همچنان خواهان ادامه داد و ستد با رژیم ایران می باشند، خود را طرفدار فلسطینی ها نشان می دهند.

به موازات این تلاش اروپاییان، حکومت اسلامی ایران نیز به فعالیت های گسترده ای دست زده تا با به کارگیری همه گروه های تروریستی موسوم به “جبهه مقاومت” و همچنین هزینه کردن مبالغ کلان، عملیاتی را برای به بن بست کشاندن برنامه صلح به اجرا گذارد.

علی خامنه ای در سخنان روز گذشته خود گفته بود که رژیم ایران برای ناکام گذاشتن طرح صلح، و جلوگیری از آشتی فلسطینیان با اسرائیل، همه امکانات خود را به کار خواهد گرفت.

آگاهان می گویند که حتی اگر کشورهای اروپایی بخواهند تهدید خود را علیه اسرائیل عملی سازند و دولت مستقل فلسطینی را به طور یک جانبه به رسمیت بشناسند، هنوز راه درازی در پیش دارند و چنین طرحی به آسانی عملی نخواهد شد.

تحلیلگران اسرائیلی گفتند که برخی کشورهای اروپایی و در راس آن ها فرانسه، با آن که بارها از حکومت ایران تودهنی خورده اند، هنوز به اقداماتی برای خوشامد آنان ادامه می دهند که درنهایت امر باعث افزایش تنش تروریستی در منطقه می شود.

4 دیدگاه‌

    • ساده لوحانه نیست کاملا آگاهانه است، توسعه در خاورمیانه خصوصا ایران در تقابل کامل با منافع اروپاییهاست. دمکراسی و چپ پنبه ای بود که توسط آن گردن ایران را زدند.

  1. فرانسویها در رابطه با پشتیبانی از حکام دیکتاتور سالهای زیادی سابقه دارند بوسیدن دست قزافی دیکتاتور از طرف ریس جمهور فرانسه نمونه آشکاری از این برنامه کار همیشگیست

Comments are closed.