چهارمین حمله به انبارهای اسلحه وابسته به حکومت ایران در عراق نیز به اسرائیل نسبت داده شد

با وقوع یک رشته انفجارهای جدید در انبارهای اسلحه متعلق به سازمان های تحت فرماندهی رژیم ایران در عراق، یک بار دیگر انگشت اتهام به سوی اسرائیل دراز شد. این انفجار روز گذشته (سه شنبه) در انبار تسلیحات موشکی متعلق به نهادی به نام حشد الشعبی رخ داد که توسط رژیم ایران در عراق برپا شده، و شاخه عملیاتی حکومت ایران در آن کشور محسوب می شود.

در گزارش های مختلف آمار متفاوتی درباره شمار کشته شدگان انتشار یافته است. در یک گزارش، این تعداد دو نفر گزارش شده بود ولی در گزارش های دیگر آن را بالاتر از ده نفر و تعداد زخمی ها را بیش از بیست نفر گزارش کرده اند. هنوز معلوم نیست که آیا افرادی از سپاه قدس نیز اسیب دیده باشند.

گفته می شود که این انفجار در نتیجه حمله چند پهپاد انجام شده است. ولی احتمال دیگر ممکن است شلیک چندین خمپاره به سوی آن انبار تسلیحاتی بوده است. مقامات دولتی عراق هنوز در مورد ریشه این انفجارها گزارشی منتشر نکرده اند.

در دو ماه گذشته این چهارمین مرکز اسلحه وابسته به حکومت اسلامی ایران در عراق می باشد که هدف حمله قرار گرفته و منهدم می شود. در همان حال که انگشت اتهام به سوی اسرائیل دراز شده است، سخنان شب گذشته بنیامین نتانیاهو نخست وزیر و وزیر دفاع اسرائیل نیز این احتمال را قوت می بخشد.

نتانیاهو پیش از آن که از سفر به اوکراین، به اورشلیم بازگشته باشد، در پاسخ به این پرسش که آیا انفجارها کار اسرائیل بوده است، گفت که او هر روز گزارش جامع امور اطلاعاتی را از مقامات مسؤول کشور دریافت می کند < اخرین گزارشی که دریافت کرده، حکایت از چالش هایی دارد که اسرائیل با آن ها مواجه می باشد.

نخست وزیر هفته پیش در یک سخنرانی گفته بود که اسرائیل دشمنان خود و از جمله حکومت اسلامی ایران را که قصد جان این کشور را دارند، در هر نقطه و هر زمان تعقیب می کندف حتی اگر در عراق باشد».

نتانیاهو روز گذشته (سه شنبه) هنگام سخنرانی در برابر جایگاه کشتار ده ها هزار نفر از یهودیان اوکراین در نقطه ای به نام بابی یار از جمله گفت که یهودیان در دوران جنگ جهانی دوم فاقد کشور و ارتش بودند ولی اکنون کشور و ارتشی دارند که می تواند دشمنان و از جمله حکومت ایران را در هر زمان و مکان، مورد تعقیب قرار داده و آن ها را خنثی کند.

همانگونه که گفته شد، انفجار روز گذشته در پایگاه هوایی متعلق به نیروهای حشد الشعبی در شمال عراق، چهارمین انفجار از این نوع، در دو ماه اخیر بوده است. محل انفجار، در نزدیکی پایگاه هوایی “بلد” در استان صلاح الدین رخ داده است. پیشتر نیز مکان دیگری در همین استان، و همچنین پایگاهی به نام “ابو محمد المحاوی” در مرکز عراق هدف قرار گرفت که در گذشته “پایگاه اشرف” نامیده می شد و محل استقرار افراد مجاهدین خلق بود.

اسرائیل برای جلوگیری از استقرار سپاه قدس در سوریه، بیش از یک هزار نقطه نظامی در خاک آن کشور را بمباران کرده است و اکنون احتمال می رود که همین سیاست را در داخل عراق دنبال می کند.

6 دیدگاه‌

  1. مال مفت را به دست نابودی سپردن برای ملاها بسیار اسان است اما باید حساب کرد که در این چهل سال چه مقدار از سفره های مردم گشنه ایران دزدیده شده که این وسایل جنگی گران قیمت را برای اتش بازیهایشان بارها و بارها به حدر بدهند.
    اخر کسی هست که به این بی شعورها بگوید که اگر شماها این سلاح ها را نخرید که در و پیکر کارخامه های اسلحه فروشی ابر قدرتها را باید بست و تخته کرد. اما باید پرسید که ایا اخوندها جز جنگ و اعمال تروریستی هنر دیگری هم دارند؟

  2. سلام بر اسرائیل، اما این کافی نیست اسرائیل نباید افسار ترامپ و کشورهای آمریکا و روسیه و ناتو را در دستان ایران و اعراب و ترکها را همچنان رها کند و آنها را آنقدر بی برنامه بگذارند که از تبادلات تجاری آسان خود آنقدر پول و رشوه به حساب دونالد ترامپ واریزکنند که وی دنبال افکار احمقانه ای چون خریدجزیره گرین لند برود به جای آنکه مثل رونالد ریگان هم و غم خودش برآن بگذارد تا رژیمهای روسیه و ایران و چین را سر جایشان بنشاند و یا با کشورهای شرق آسیا دولت چین را تحت فشار قرار بدهد و آچمز کند باتوجه به فساد وضعفهای دولت مرکزی به کل ایالتهای جنوبی و شرقی اش استقلال دهد و هزینه چالشی ادارۀ آنها را از دوش دولت مرکزی بردارد آنهم درشرایطی که چین به هیچ وجه نمیخواهد حتی به سیستم حکومتی تک حزبی خود پایان بدهد و تن به انتخابات آزاد بدهد .

  3. من به نوبه خودم از هر کشوری که چنین کاری انجام داده است بسیار خوشحال هستم با امید روزی که منطقه از دست این جنایتکاران داعشی در هر دو وجه شیعه و سنی پاکسازی شود.

Comments are closed.