چهار روز پس از حمله سایبری، وزارت نفت همچنان وعده می دهد جایگاه های فروش بنزین یارانه “بزودی” بکار می افتد

اختلال شدید در تامین بنزین برای جایگاه ها، به ویژه با نرخ یارانه ای همچنان ادامه دارد و با گذشت چند روز از این حادثه، که آن را حمله سایبری توصیف کرده اند، و با آن که ادعا می کنند بیش از یک هزار فروشگاه بنزین دوباره به سامانه هوشمند وصل شده است، هنوز حدود سه هزار جایگاه و شاید بیشتر، فقط بنزین بدون یارانه عرضه می کنند که مشکلات زیادی برای مردم و به ویژه رانندگان تاکسی تولید می کند و بی تردید هزینه جابجا کردن کالاهای تولیدی را نیز افزایش می دهد و باعث گرانتر شدن اقلام می گردد.

جواد اوجی وزیر نفت دولت ابراهیم رئیسی در روز نخست بحران قول داده بود که این معضل در ظرف کمتر از یک روز حل خواهد شد. ولی حالا وعده چند روز دیگر را می دهد.

در ایران هنوز افرادی گمان می کنند که فلج سازی پمپ بنزین یارانه ای، ترفندی از جانب خود حکومت بوده تا مردم را به خرید بنزین با قیمت تقریبا دو برابر عادت دهند.

وزارت نفت نه تنها متهم گردیده که با اهمال خود، امکان داده هکرها وارد برنامه کامپیوتری جایگاه های فروش بنزین شوند و همه دستگاه را فلج کنند، بلکه اکنون نیز توانایی آن را ندارد که به سرعت وضع را به حال عادی بازگرداند و دوباره بنزین یارانه ای در اختیار مردم قرار دهد.

اختلال در عرضه کردن بنزین یارانه ای در جایگاه ها از بامداد روز سه شنبه آغاز شد، یعنی امروز (شنبه) چهار روز از آن می گذرد و تازه وزیر نفت وعده “چند روز دیگر” را می دهد.

روز سه شنبه مقامات حکومتی رسما تایید کردند که به دنبال یک حمله سایبری، همه ۴۳۰۰ جایگاه فروش بنزین از کار افتاده اند. مقامات رژیم در روزهای اول انگشت اتهام را به سوی اسرائیل نشانه گرفتند، ولی پس از آن گفتند که هنوز مشخص نگردیده که آیا حمله از داخل و یا خارج از ایران بوده است.

این واقعیت که حمله سایبری در آستانه دومین سال فاجعه کشتار معترض به سه برابر شدن نرخ بنزین در سراسر ایران روی داد، این احتمال قوت می گیرد که عاملان اجرای این حمله ایرانی بوده و خواسته اند با این اقدام، تنفر خود را نسبت به کشتار گسترده معترضین توسط حکومت اعتراض کنند. در گزارش ها آمده بود که در تظاهرات آبان ماه دو سال پیش، یک هزار و پانصد ترن از معترضین توسط ماموران رژیم به قتل رسیده اند.