چهار شرط حکومت ایران برای ادامه مذاکرات در وین 

خبرگزاری تسنیم وابسته به سپاه پاسداران ، اعلام کرد که حکومت ایران چهار شرط را  برای مذاکرات وین تعیین کرده است  که نخستین شرط ضرورت رفع کامل همه تحریم‌هاست و در این بین تفاوتی میان تحریم‌هایی که در دوره اوباما وضع شده است و یا تحریم‌های ترامپ نخواهد بود، چه آنکه در دوران اوباما نیز تحریم‌های بسیاری علیه ایران وضع شده است.

شرط دوم بر منتفی بودن کامل هرگونه اقدام گام به گام است. آمریکا کشوری است که از برجام خارج شده است و لذا باید تمام تعهداتش را اجرایی کند و در این بین تحت هیچ شرایطی اقدامات گام به گام در کار  نخواهد بود بلکه آمریکا باید به تمام تعهداتش برگردد.

شرط سوم تأکید بر این گزاره مهم است که مذاکرات وین نباید مشمول مرور زمان شود بلکه باید در فرصت کوتاهی یا به نتیجه برسد یا متوقف شود.

وشرط چهارم بر ضرورت یک راستی‌آزمایی واقعی و نه عجولانه از ناحیه ایران است. ایران باید رفع کامل و واقعی تحریم‌ها (به‌نحوی که در عمل موجب انتفاع ملت ایران شود) و بازگشت‌ناپذیر بودن آنها را راستی‌آزمایی کند و سپس گام‌های نقض تعهدات هسته‌ای را به عقب برگرداند، بنابراین یک لغو محدود و صوری تحریم‌ها و یا راستی‌آزمایی عجولانه وغیردقیق ممنوع خواهد بود.