چهار موشک از غزه به خاک اسرائیل شلیک شد. نیروی هوایی مواضع حماس در غزه را مورد حمله قرار داد

در پاسخ به از سرگیری شلیک موشک از نوار غزه به سوی نواحی مسکونی در اسرائیل، که هدف از آن به خطر انداختن جان شهروندان است، نیروی هوایی اسرائیل مواضعی را در داخل نوار غزه هدف حمله قرار داد و یک بار دیگر به حماس هشدار داد که از ادامه این گونه عملیات علیه اسرائیل جلوگیری کند.

یک گروه تروریستی روز گذشته (چهارشنبه) چهار موشک به سوی خاک اسرائیل شلیک کرد. دو موشک در فضای باز به زمین افتاد و آسیبی نرساند. ولی سامانه ضد موشکی گنبد آهنین که محاسبه کرده بود که دو موشک به سوی نواحی مسکونی پرتاب شده، آن ها را در هوا شکار کرد.

این حملات موشکی در همان زمانی صورت گرفت که دانش آموزان مدارس آبادی های پیرامونی غزه، در پایان روز تحصیلی، به سوی خانه های خود روان بودند.

معمولا هر بار که پرتاب موشک تشخیص داده می شود، بلافاصله آژیر خطر به صدا در می آید و اهالی شهرک ها و آبادی ها سی ثانیه، تا حداکثر یک دقیقه فرصت دارند خود را به مکان امن برسانند. در همه خانه های شهرکهای پیرامونی غزه، اتاق امن تعبیه شده است.

آگاهان ارزیابی می کنند که این حمله موشکی توسط یک گروه از چریک های “جهاد اسلامی ازادی فلسطین” رخ داده که به علت اختلاف با جناح های دیگر در داخل این گروه تروریستی، به طور خودسرانه به شلیک موشک پرداخته است. سرکرده این شاخه جهاد اسلامی چندی پیش در جریان عملیات دفاعی اسرائیل هلاک شد و ارزیابی گردیده که خویشاوندان او با این حمله موشکی قصد انتقام جویی داشته اند.

ازن حمله موشکی از شمال نوار غزه صورت گرفت. اسرائیل گروه حماس را مسؤول امنیت غزه می داند و در هر مورد از حملات موشکی و یا تعرض های تروریستی دیگر، مواضع وابسته به حماس را هدف حمله قرار می دهد.

در اورشلیم اعلام شد که در جریان حمله نیروی هوایی، یک کارگاه اسلحه سازی نیز منهدم شده است.

حماس به دولت مصر تعهد سپرده که عملیات تعرضی علیه اسرائیل را متوقف سازد