چه حکومتی دروغ می گوید و چه کسی چوپان دروغگو محسوب می شود؟  تفسیر سیاسی هفته، نوشتۀ منشه امیر

دانلود فایل صوتی تفسیر

وزیر خارجه حکومت اسلامی ایران، که ظاهرا باید در سمت دیپلمات ارشد رژیم، فردی مودب و با نزاکت باشد، در واکنش به افشاگری های نخست وزیر اسرائیل درباره انبار بزرگ مواد رادیو آکتیو در حومه تهران، نتانیاهو را بار دیگر “چوپان دروغگو” می نامد و مطالب گفته شده از جانب او را از بیخ و بن انکار می کند.

اگر محمد جواد ظریف یک دیپلمات فرهیخته بود، به جای آن که دیگران را به دروغگویی متهم سازد، شایسته بود که از بازرسان آژانس بین المللی دعوت کند که بیایند و بررسی کنند تا معلوم شود که کدامیک از طرفین راست می گویند.

ولی از آن جا که ظریف خود به خوبی می داند که نخست وزیر اسرائیل با استناد به یافته های دقیق اطلاعاتی سخن می گوید، و حتی از دبیرکل آژانس بین المللی با صراحت خواستار گردیده و می گوید که بشتابید و هرچه زود بروید و بازرسی کنید و ببینید که ما درست گفته ایم، با یک ناسزا و گفتن “چوپان دروغگو”، تلاش می کند سر و ته قضیه را بهم بیاورد.

یادتان هست که سر قضیه بازرسی از ناحیه پارچین، چه موانعی در راه بازرسان بین المللی ایجاد کردند و کوشیدند سرشان کلاه بگذارند؟

یادتان هست که محمد جواد ظریف یک بار دیگر نیز نخست وزیر اسرائیل را چوپان دروغگو نام نهاده بود و آن هنگامی که نتانیاهو اعلام داشت که یکصد هزار سند مربوط به فعالیت اتمی ایران، از محله شورآباد تهران به اورشلیم انتقال یافته است.

نمایندگان اطلاعاتی ده ها کشور جهان به اورشلیم آمدند و سندها را بررسی کردند  و واقعی بودن آن ها را مورد تائید قرار دادند و اطلاعات بدست آمده را بسیار مهم دانستند.

چوپان دروغگو کی بود؟

حالا نتانیاهو فاش می سازد که در ناحیه ای در حومه جنوبی تهران، در فاصله چند کیلومتری از شورآباد، یک تورقوز آباد وجود دارد که در آن جا مواد رادیو اکتیو انبار شده بود که رژیم اکنون با شتاب بسیار می کوشد که آن جا را پاکسازی کند.

آبرویشان رفته است. منتها نه آژانس بین المللی بخار دارد که در این مورد اقدام کند و نه کشورهای اروپایی که شیفته ادامه بازرگانی با رژیم ایران هستند، صلاح کار خود می دانند که در این زمینه دخالت و یا اظهار نظری کنند.

ولی آفتاب هرگز زیر ابر نمی ماند.

ظریف که بازیچه دست جناح تندرو حکومت و فرمانبردار علی خامنه ای است، نتانیاهو را چوپان دروغگو می نامد، و این در حالی که خود ظریف است که بارها برای باقی ماندن در سمت خود، به دستور خامنه ای و جناح تندرو رژیم دروغ گفته و می گوید.

نمونه می خواهید؟

یادتان هست که ظریف در مصاحبه با شبکه تلویزیونی آمریکایی سی ان ان ادعا کرد که علی خامنه ای هولوکاست را انکار نکرده است؟ بعد رفتند در وبسایت مقام معظم رهبری، که هنوز هم سخنان خامنه ای در انکار بزرگترین جنایت تاریخ بشریت،در آن جا وجود دارد؟

پس، چوپان دروغگو کیست؟

از قول علی خامنه ای، به عنوان ولی مطلقه فقیه گفته شده بود که از دیدگاه اسلام سلاح های کشتار همگانی و به ویژه جنگ افزار هسته ای، حرام اندر حرام است.

ولی در اسنادی که از تهران به اورشلیم آورده شده، طرح ها و نقشه ها و محاسباتی دیده می شود که در تلاش برای ساخت بمب هسته ای کوچک، به هدف نصب آن در کلاهک موشک های جنگی طراحی شده بود.

پس، چوپان دروغگو کیست؟.//

اصلا، کل رژیم اسلامی ایران برپایه دروغ نهاده شده است.//

از خمینی شروع کنیم که پیش از به قدرت رسیدن، اعلام داشته بود که قصد برپایی یک حکومت مردمی دارد که در آن همۀ حقوق انسانی رعایت شود و آب و برق و مسکن مجانی در اختیار همگان قرار گیرد.

چوپان دروغگو کیست؟

ادعا کردند که رژیم خود را برپایه عدل اسلامی بنا نهاده اند. ولی زنان را سنگسار می کنند و یا در زندان، حتی زن باردار را مورد تجاوز جنسی قرار می دهند و زیر شکنجه او را می کشند.

این چوپانان دروغگو، زنان و مردان ایرانی را که از خارج به دیدن وطن و خانوادۀ خویش آمده اند، به دروغ به جاسوسی متهم میسازند تا آن ها را وسیله ای برای باجگیری از کشورهای دیگر قرار دهند.

محمد جواد ظریف هم که این چنین به حکومت اسلامی خوش خدمتی می کند و به نوای رهبر، خوش می رقصد، بداند که اگر روزی مصلحت سران رژیم ایجاب کند، او را هم به جاسوسی متهم ساخته و حتی ممکن است وی را اعدام، و یا سر به نیست کنند.

انگلیسی را روان صحبت می کند، شاید جاسوس انگلیس باشد!

در آمریکا درس خوانده، شاید جاسوس شیطان بزرگ باشد!

محمد جواد ظریف، در تلاش خود برای دفاع از رژیمی که پول ملت ایران را صرف توطئه های خارجی می سازد، به یک ترفند رنگ باخته دیگر نیز متوسل می شود و آن، مطرح کردن این ادعا در پاسخ به اتهامات نتانیاهوست که کشوری مانند اسرائیل که خود توان اتمی اثبات شده ای دارد، چگونه جرات می کند رژیم ایران را در مظان اتهام اتمی قرار دهد؟

آیا این ترفند آشکار می تواند پاسخگوی یک افشاگری درباره ماهیت فعالیت اتمی محرمانه در تورقوز آباد باشد؟

حالا اتم به کنار. درباره کدام یک از امور کشوری به مردم ایران راستش را گفته اید که چوپان دروغگو به شمار نیایید؟

حسن روحانی هم یکی از عوامل لاپوشانی ماهیت واقعیت و دروغپرداز رژیم ایران است.

او نیز در سخنرانی در مجامع بین المللی و رسانه های جهانی، از صلح و مذاکره و مدارا سخن می گوید، ولی در داخل ایران زبان به تهدید علیه ایالات متحده و اسرائیل می گشاید و هشدار می دهد که رژیم ایران نه تنها بر تنگه هرمز مسلط است بلکه بر باب المندب نیز تسلط دارد.

ولی رژیم، به بن بست نهایی نزدیک می شود.

آمریکا دو پایش را توی یک کفش کرده که رژیم ایران باید به سر میز مذاکرات باز گردد تا قرارداد تازه ای به جای برجام به دست آید که به رژیم ایران امکان ندهد به برنامه های اتمی خود باز گردد.

شرط مهم دیگر آمریکا آن است که رژیم ایران از برنامه های موشکی دست بردارد و دخالت نظامی در امور کشورهای دیگر را متوقف سازد.

بکار افتادن مرحله دوم تحریم ها، که فروش نفت و گاز ایران را شامل می شود، ممکن است اقتصاد رژیم را به کلی فلج سازد و پولی برایش باقی نگذارد که به فتنه گری های منطقه ای بپردازد و به کشورهای دیگر نیروهای مسلح بفرستد.

حالا تورقوزآباد هم قوز بالا قوز شده و رژیم نمی داند چه جوابی بدهد، و محمد جواد ظریف دوباره چوپان دروغگو را مثال می آورد.

ولی کیست در دنیا که از این دست دروغگویی های رژیم ایران را باور کند؟

اورشلیم – شنبه هفتم مهرماه خورشیدی، بیست و نهم سپتامبر ۲۰۱۸ میلادی

4 دیدگاه‌

 1. جناب مناشه امیر،
  درود بر شما و بر ملت اسراییل. رژیم اشغالگر فاشیستی که چهل سال است ایران را گروگان گرفته است دروغ می گوید، هر روز ، هر ساعت، هر دقیقه دروغ می گویند. اروپا پشتیبان این رژیم است. شما بهتر می دانید. هنوز در انگلستان کسانی هستند که افکار ضد بشری اسراییلی در سر دارند. تبهکاران حاکم بر ایران با فاشیستهای اروپایی دست در دست دارند.
  آمریکا گاه ریاست جمهورهایی چون کارتر نا بکار و اوباما دارد که رژیم فاشیستی را بنیان گذاشته و تقویت می کنند. در این میان فقط و فقط دولت اسرائیل است که ماهیت پلید جنایتکاران حاکم بر ایران را می داند و آن را افشا می کند.
  آرزوی من ایرانی آزاد و آباد است که بتوانم به اسراییل سفر کنم ، چرا که تنها کشوری است که دوست ما ایرانیان است.

 2. با سلام و خسته نباشید,

  “وزیر خارجه حکومت اسلامی ایران، که ظاهرا باید در سمت دیپلمات ارشد رژیم، فردی مودب و با نزاکت باشد،” شما شوخیتان گرفته از یک مشت لات و لمپن انتظار ادب و نزاکت دارید اینها اصلا نمیفهمند ادب خوردنیه یا نوشیدنیه, مگر یادتان رفت خمینی به سازمان ملل میگفت” طویله” اتفاقا خوب شد اینها امدند و بزودی برای همیشه از صحنه تاریخ حذف خواهند شد

 3. چوپان دروغگو نتانیاهو است که با کمال بی شرمی بیش از بیست سال است که می گوید ایران سه تا پنج سال آینده سلاح هسته ای خواهد ساخت و از تکرار این چاخان ها هم خسته نمی شود، ایران نباید به بازرسان آژانس اجازه بازرسی از جایی را بدهد چون آن ها برای آمریکا و اسرائیل جاسوسی می کنند و در نتیجه همین جاسوسی ها امریکا و اسرائیل توانستند عده از هموطنان ما را ترور کنند،به شما هم سفارش می کنم یک رسانه مستقل باشید نه ابزار دست نتانیاهو! ایراد ظریف به اسرائیل که خودش حاضر نیست یک بازرس این کشور را ببیند و از پایه پیمان npt را امضا نکرده ولی مدام در مورد ایران دروغ پردازی می کند یک سخن منطقیست نه یک ترفند رنگ باخته دیگر! البته مذاکره کردن با دونالد ترامپ و جان بولتون بی حاصل است وپیمودن این راه موجب رسیدن به بن بست خواهد شد چون آن ها می خواهند ایران مستعمره آمریکا باشد و درامد کشور ما دودستی تقدیم آمریکا شود، همین دونالد ترامپ بدون هیچ خجالتی دولت پیشین آمریکا را به دلیل ندزدیدن نفت عراق ملامت کرد و حالا می خواهد ایران را غارت کند، سلاح هسته ای و موشک و … همه بهانه است، برخلاف دروغ هایی که شما در این جا منتشر کرده اید هرکسی کوچکترین آگاهی از نوع انفجار اورانیمی داشته باشد می داند که ایران نمی تواند نقشه ای برای نصب کلاهک روی موشک داشته باشد و ادعای شما و نتانیاهو چاخانی بیش نیست چون کلاهک اورانیمی به شیوه ای منفجر می شود که آمریکا هم که به فن آوری بسیار پیچیده تری دست رسی دارد و می تواند موشک های خود را با ماهواره های فضایی کنترل کند بازهم توان حمله با کلاهک اورانیمی به هدفی که فاصله اش با نقطه پرتاب به اندازه فاصله اسرائیل از ایران باشد را ندارد! چرا که با آن که برخلاف ایران می تواند موشک خود را به هدف برساند اما نوع انفجار اورانیم به گونه ایست که برای خود آمریکا هم خطر ساز می شود و برای این فاصله چنان که گفتم باید سلاح پلوتونیمی به کار برد! ولی دروغ که مالیات ندارد!امپراتوری های خبری هم که همه زیر نفوذ ترامپ و نتانیاهوست و هیچ شبکه ای با یک کارشناس هسته ای مصاحبه نمی کند تا تفاوت انفجار اورانیمی و پلوتونیمی را برای مردم عادی توضیح دهند تا همه بدانند هوچی گری های نتانیاهو و ترامپ در مورد برنامه هسته ای مشتی دروغ بی شرمانه است و ایران اگر می خواست با سلاح هسته ای اسرائیل را تهدید کند باید مسیری دیگری را می پیمود

Comments are closed.