ژنرال جوزف ووتل فرمانده عملیات آمریکا در خاورمیانه گفت : با دونالد ترامپ بر سر خارج کردن نیروهای ارتش آمریکا از خاک سوریه مخالف است

داعش همچنان در سوریه فعال است و نیروهای دولت سوریه و شبه نظامیان مورد حمایت آمریکا که اکثراً پیشمرگه های کرد هستند به تنهایی قادر به مبارزه در برابر داعش نیستند

ژنرال جوزف ووتل فرمانده عملیات آمریکا در خاورمیانه گفت با دونالد ترامپ بر سر خارج کردن نیروهای ارتش آمریکا از خاک سوریه مخالف است  .

آقای ترامپ ۲ ماه پیش اعلام کرد همه نیروهای نظامی کشورش را به زودی از خاک سوریه فرا خواهد خواند . این ژنرال در گفتگو با شبکه خبری سی ان ان آمریکا گفت : داعش همچنان در سوریه فعال است و از نظر او نیروهای دولت سوریه و شبه نظامیان مورد حمایت آمریکا که اکثراً پیشمرگه های کرد هستند به تنهایی قادر به مبارزه در برابر داعش نیستند .

ژنرال ووتل هفته گذشته با حضور در کنگره آمریکا به نمایندگان گفته بود دونالد ترامپ پیش از علنی کردن تصمیم خود برای خروج فوری نیروهای آمریکایی از سوریه با او مشورت نکرده است .

ژنرال جوزف ووتل از فرماندهان ارشد ارتش آمریکا می‌باشد که ماموریتش نظارت و مدیریت بر عملیات ارتش در خاورمیانه است. بدین ترتیب او هم به جمع فرماندهان ارشد آمریکایی پیوسته که با نظر و سیاست‌های فرمانده کل قوا دونالد ترامپ بر سر سوریه به طور علنی مخالفت کرده است .

پیش از این ژنرال جیمز متیس وزیر دفاع سابق آمریکا ساعاتی بعد از سخنان آقای ترامپ درباره سوریه با او مخالفت کرد و ضمن ابراز دلایل خود در نامه تصمیم خود برای باز نشستگی و ترک پنتاگون را زودتر از موعد مقرر به اجرا گذاشت .

این در حالی است که آقای ترامپ که برای اعلام وضعیت اضطراری در مرزهای جنوب این کشور با مکزیک به باغ رز کاخ سفید آمده بود به خبرنگاران وعده داد که ظرف ۲۴ ساعت آینده گزارش جدیدی از تحولات سوریه ارائه خواهد کرد و گفت ما درباره سوریه و موفقیت هایی که در ریش کنی خلافت دولت اسلامی داعش داشتیم کلی خبر مهم دارید.