کاخ سفید: آمریکا خیلی زود تحریم‌های بیشتری علیه رژیم ایران وضع می‌کند

کاخ سفید: آمریکا خیلی زود تحریم‌های بیشتری علیه ایران وضع می‌کند

یک مقام ارشد کاخ سفید روز چهارشنبه ۱۸ اردیبهشت اعلام کرد که ایالات متحده «خیلی زود» تحریم‌های بیشتری علیه ایران وضع می‌کند.

تیم موریسون، دستیار ویژه رئیس‌جمهوری و مدیر ارشد امور سلاح‌های کشتار دسته‌جمعی و دفاع بیولوژیک در یک کنفرانس گفت که کار واشینگتن با تحریم‌های ایران «تمام نشده است».

وی اظهار داشت: «به زودی انتظار تحریم‌های بیشتری می‌رود. خیلی زود».

در همین حال، فلورانس پارلی، وزیر دفاع فرانسه، روز چهارشنبه هشدار داد که اگر ایران به برجام پایبند نماند ممکن است با تحریم‌های بیشتر روبه‌رو شود.

این اولین واکنش کشورهای اروپایی به تصمیم رژیم درباره تعهداتش در برجام می باشد.

کشورهای اروپایی به رژیم ایران هشدار داده بودند که هرگونه تغییر در اجرای برجام، نقض آن محسوب می شود و با اقدامات متقابل روبرو خواهد شد.

حسن روحانی امروز رسما اعلام کرد که رژیم ایران از اجرای دو فقره از تعهدات خود در چارچوب برجام به طور موقت خودداری می ورزد، ولی در عین حال قصد ندارد به طور کامل از این توافق اتمی بیرون آید.

در همین حال، سرگئی لاوروف، وزیر خارجه روسیه، در یک نشست خبری مشترک با محمدجواد ظریف، همتای ایرانی‌اش، گفت که اقدامات تهران در رابطه با برجام مشروع بوده و آمریکا مقصر این وضعیت است.

آقای لاوروف اظهار داشت: «ما در جریان گام‌های اعلام شده ایران قرار گرفتیم که بر اساس اصول برجام به همان شکلی برداشته شده‌اند که به تصویب شورای امنیت سازمان ملل رسیده است».

با این‌حال، رهبران اتحادیه اروپا قصد دارند در نشست روز پنج‌شنبه خود به این موضوع بپردازند و در همین حال، فلورانس پارلی، وزیر دفاع فرانسه، روز چهارشنبه هشدار داد که اگر ایران به برجام پایبند نماند ممکن است با تحریم‌های بیشتر روبه‌رو شود.

سخنگوی نخست‌وزیر بریتانیا نیز روز چهارشنبه با اعلام «نگرانی شدید» پاریس از اقدام اخیر ایران گفت: «نقض تعهدات برجامی می‌تواند برای ایران عواقب داشته باشد».

وی از ایران خواست از اقدامات تشدیدکننده پرهیز کند و به تمامی تعهدات خود پای‌بند باشد.

مارک فیلد، وزیر دولت بریتانیا در روابط خارجی با آسیا و حوزه اقیانوس آرام، هم به پارلمان این کشور گفته که دست کشیدن ایران از برخی تعهداتش اقدامی «ناخوشایند» است.

وی گفت اگرچه در مرحله کنونی اعمال تحریم‌های اروپا علیه ایران مطرح نیست، اما نقض برجام می‌تواند برای ایران عواقب داشته باشد.

هایکو ماس، وزیر خارجه آلمان، هم ضمن ابراز «نگرانی عمیق» از تهدید ایران به از سرگیری غنی‌سازی بالاتر، از تهران خواست تا از تشدید اوضاع خودداری کند.

وی گفت که برلین خواستار حفظ برجام است و با دیگر طرف‌های باقی‌مانده در این توافق در حال مذاکره است.

در همین حال، محمد جواد ظریف در نشست خبری مشترک با لاوروف گفت: «ایران در طول یکسال گذشته در برابر تلاش‌های آمریکا برای نابودی برجام صبر نشان داده و همواره بر تعهدات بین‌المللی خود متعهد بوده است».

دولت واشنگتن قصد دارد در ساعات امشب به وقت تهران، برقراری شماری تحریم های جدید را اعلام کند که به احتمال قوی در مورد ممنوعیت صادرات محصولات پتروشیمی ایران می باشد که بخش مهمی از درآمد ارز خارجی آن کشور را تشکیل می دهد.

ایالات متحده گفته است که می کوشد درآمدهای خارجی رژیم را حتی الامکان به صفر برساند تا نتواند به فتنه گری های نظامی و تروریستی در خاورمیانه ادامه دهد.

3 دیدگاه‌

  1. همه اقلام خوراکی بطور روز افزون گران شده، وابستگان رژیم هم پول دارند و اصلا برایشان مهم نیست ، حسن کلید ساز هم مطابق معمول دست اندرکاران رژیم دروغ سر هم می کند، ظریف کار هم که دارد وقت می خرد و با طرفداران رژیم در آمریکا لاس می زند، اسراییل بداند اگر رژیم از بند ترامپ رها شود، هارتر و جنایتکار عمل می کند. اروپای طرفدار رژیم هم منتظر تمام شدن دوره ترامپ است که دوباره رژیم را تقویت کند. اسراییل باید فشار را بر رژیم افزایش دهد.

  2. هرچه میتوانید برشدت ومدت وحدت تحریمهای کمرشکن ووحشتناک خود بیفزائید تا باعث تغییر رفتارهای مخرب رژیم پلید وجعلی جمهوری اسلامی ایران شود و سران دست نشانده آن سرعقل بیایند وپای مذاکره بنشینند تا ملت ایران از دست این آخوندهای مفت خور و دزد و شیطان صفت آزاد آزاد گردنند و به زندگی عادی خود برگردند آما وآما با تغییر کلی رژیم ونه تغییر پالان آن. ترامپ ممنونیم از تحریمهای کمرشکن بین المللی تو.

  3. تصمیم به تحریمهای جدی وکمرشکن ایالات متحده آمریکا علیه صنایع پتروشیمی و فلزی ایران قدمی موثر در راه آزادی ملت ایران از چنگ این آخوندهای ستم کار و ظالم و دزد میباشد. ترامپ ممنویم.

Comments are closed.