کاربران ایرانی، از اقدام اسرائیل در نجات جان یک نوزاد بیمار زاده سوریه قدردانی کردند

تصاویری از این نوزاد در شبکه های اجتماعی انتشار یافت و برخی کاربران از انسان دوستی مقامات اسرائیلی سپاسگزاری کردند

شماری از کاربران ایرانی در شبکه های اجتماعی، از اقدام انسان دوستانه اسرائیل برای نجات یک کودک زاده سوریه که در خطر فوری مرگ قرار داشت، سپاسگزاری کردند. سخن از نوزادی است که هیجده ماه از تولد او می گذرد و به یک بیمار سخت دچار شده بود. خانواده او از سوریه به اردن گریختند و از آن جا از مقامات اسرائیلی درخواست کردند اجازه دهند این نوزاد به بیمارستان این کشور انتقال یابد تا شاید بتوان وی را درمان کرد. اسرائیل این درخواست را پذیرفت و نوزاد، همراه با مادرش به یک بیمارستان این کشور انتقال یافت و در این روزها خبر رسید که درمان شده و می تواند به اردن باز گردد.

تصاویری از این نوزاد در شبکه های اجتماعی انتشار یافت و برخی کاربران از انسان دوستی مقامات اسرائیلی سپاسگزاری کردند.

در سال های اخیر، اسرائیل با برپایی بیمارستان صحرایی در نزدیکی مرز سوریه، به درمان صدها نفر از غیرنظامیان زخمی شده پرداخت. در مراحل بعدی، این بیمارستان به داخل اسرائیل آورده شدند و به بیمارستان ها شهرهای شمالی اسرائیل انتقال یافتند و پس از درمان، به کشور خود بازگشتند و یا به اردن انتقال یافتند.

ارزیابی می شود که بیش از سه هزار تن از زخمی های غیرنظامی در جنگ داخلی هشت ساله در سوریه، در بیمارستان های اسرائیلی به طور رایگان درمان شدند.

در گزارش ها آمده است که ده ها هزار نفر از غیرنظامیان سوریه در جریان درگیری های خونین آن کشور و جنگ هشت ساله، زخمی گردیده اند و هیچ امکان درمانی برای آنان وجود ندارد.

2 دیدگاه‌

  1. درود بر ملت پاینده اسرائیل امیدوارم که بزودی همانند سالهای پیش از این توطئه ننگین ۱۳۵۷ که بین دو کشور و دو ملت ارتباط عاطفی عمیق و دوستانه ای حاکم بود دوباره بین شهروندان این دو ملت بزرگ این روابط عمیقا دوستانه برقرار شود و در کشور ایران شاهد برپایی حکومتی دمکرات و سکولار همچون کشور اسراییل باشیم

  2. پزشکان اسرائیل همیشه سرآمد پزشکی در دنیا بوده اند و شهره هستند ،چه درعلم یا اخلاق پزشکی و انسان دوستی.««قبل از انقلاب همیشه درباره اشان صحبت می شد »» بیمارستانهی صحرایی برای مجروحان سوری فراموش نشدنی است.

Comments are closed.