کاربران ایرانی به “رادیو پیام اسرائیل”: «به ایران حمله نظامی کنید و ما را از ذلت حکومت برهانید»

با بالا گرفتن تنش نظامی بین حکومت اسلامی ایران و اسرائیل، این ارزیابی قوت گرفته که هر دو کشور در مسیر یک برخورد جنگی پیش می روند و اگر قدرت های بین المللی و به ویژه کشورهای اروپایی و دولت جدید ایالات متحده نتوانند راهی برای مهار کردن رژیم ایران و برنامه های اتمی و موشکی آن بیابند، وقوع جنگ اجتناب ناپذیر خواهد شد.

آن چه موجب شگفتی می باشد، این واقعیت تلخ است که بسیاری از ایرانیان در آرزوی وقوع جنگ هستند، به این امید که موجب سقوط رژیم گردد. در روزهای اخیر پیام های متعددی از کاربران رادیو پیام اسرائیل در شبکه های اجتماعی دریافت شده که چنین آرزویی را به صراحت بیان می کند.

وزیر دفاع اسرائیل، ژنرال نیروهای ذخیره بنی کانتس ضمن هشدار قاطعانه ای که دو روز پیش (یکشنبه) به حکومت ایران داد، تاکید کرد که اگر اسرائیل ناچار به حمله شود، بیشترین تلاش خود را به عمل خواهد آورد تا کمترین آسیب جانی و یا زیان مالی به شهروندان ایرانی وارد شود. ژنرال گانتس گفت که هدف، نابودی قرارگاه های سپاه پاسداران و مراکز اتمی موشکی رژیم بوده که خوشبختانه اکثر آن ها از مراکز جمعیتی به دور است.

در همین رابطه، آقای منشه امیر در گفتگو با رسانه های فارسی زبان توضیح داد که سیاست ارتش اسرائیل همیشه آن بوده و هست که در حمله علیه مواضع دشمن، جان شهروندان به خطر نیفتد. او توضیح داد که در حملات هوایی اسرائیل به مواضع تروریستی در غزه و همچنین مواضع سپاه قدس در سوریه، تلاش عملیاتی به گونه ای بوده که حداقل تلفات انسانی را به دنبال داشته باشد. او توضیح داد که در سه سال اخیر، یک هزار و چندصد حمله هوایی اسرائیل علیه سپاه قدس در سوریه انجام شده، که تلفات گزارش شده، از دویست نفر فراتر نرفته است.

شهروندان ایرانی در پیام های خود به شبکه های اجتماعی نوشته اند که وقتی پایگاه های سپاه پاسداران و قرارگاه های همه نیروهای سرکوبگر رژیم مورد حمله یک ارتش خارجی قرار گیرد، آنگاه مردم جرات خواهند کرد به خیابان بیایند و تلاش خود را برای برانداختن رژیم چند برابر سازند.

ژنرال آویو کوخاوی رئیس ستاد کل ارتش اسرائیل نیز که هفته پیش به صراحت هشدار داد که اسرائیل ممکن است به عملیات نظامی در خاک ایران بپردازد، وی  تاکید کرد که در صورت وقوع آن، همه تاسیسات اتمی و موشکی و نظامی رژیم است که هدف حمله قرار خواهد گرفت.

ابراز علاقه قشرهای گسترده ای از مردم ایران به وقوع جنگ، موجب تاسف بسیار است و نشان دیگری بر این واقعیت تلخ است که مردم ایران در چنان محنت و ذلتی قرار گرفته اند که وقوع یک حمله خارجی را با همه زیان های جانی و مالی آن، تنها راه نجات خود و کشورشان از حکومت کنونی می دانند.