کارزار اینترنتی شماری از هنرمندان و نویسندگان جهان برای آزادی نسرین ستوده    

گروهی از هنرمندان و نویسندگان مشهور جهان با انتشار یک فراخون عمومی به کارزار اینترنتی در اعتراض به تداوم حبس نسرین ستوده، وکیل حقوق بشر، پیوسته و خواستار آزادی هرچه سریعتر این مدافع حقوق بشر زندانی شدند.

این  هنرمندان و نویسندگان سرشناس جهان،روز گذشته (پنجشنبه) از مردم سراسر دنیا خواستند تا با پیوستن به این اعتراض آنلاین مردمی و انتشار تصاویرشان با هشتگ FreeNasrin#  در حساب‌های کاربری‌ خود، صدای حق‌خواهی نسرین ستوده در سراسر جهان باشند.

اولیویا کولمن، شهره آغداشلو، جی.کی. سیمونز، شیرین نشاط، جولیت استیونسون، نازنین بنیادی، نینا انصاری، آذر نفیسی، سیمون ریکس و ماز جبرانی از جمله هنرمندان و نویسندگانی هستند که با انتشار عکس خود با هشتگ FreeNasrin#  همبستگی و اتحاد خود را در دفاع از حقوق نسرین ستوده و بسیاری دیگر از زندانیان سیاسی در ایران اعلام کردند.

همچنین در همین رابطه رابرت منندز سناتور آمریکایی نیز در حمایت از نسرین ستوده گفت: حکومت  اسلامی باید فورا و بدون قید و شرط نسرین ستوده را آزاد کند

اولیویا کلمن، بازیگر زن برنده جایزه اسکار  که به تازگی به عنوان راوی در فیلم مستندی درباره جنبش زنان و زندگی نسرین ستوده  به اسم «نسرین» همکاری داشته است، با پیوستن به این کارزار اعتراضی آنلاین گفت: «مفتخرم که اینگونه در کنار نسرین ایستاده‌ام و خواهان آزادی او هستم. نسرین برای رسیدن به عدالت در ایران، خطر همه‌چیز را به جان خریده است.»

هادی قائمی مدیر کمپین حقوق بشر در ایران با تاکید بر ضرورت پیوستن به این کارزار اعتراضی گفت: «نسرین ستوده آزادی خود را فدای دفاع از حقوق دیگران کرده است و سال‌هاست که از زندگی در کنار همسر و دو فرزند خود محروم است. همه ما باید متحد شویم و خواستار آزادی نسرین ستوده از زندان شویم.»

نسرین ستوده، وکیل حقوق بشر محبوس در زندان اوین تهران، در حال گذراندن دوران محکومیت ۳۸ ساله خود است. او در نامه‌‌ ۲۱ مرداد ماه خود برای اعلام اعتصاب غذا، تاکید کرده بود: «در میانه‌ بحران کرونا که ایران و جهان را در برگرفته است شرایط زندانیان سیاسی چنان سخت و دشوار شده است که ادامه‌ حبس با این شرایط ظالمانه غیر ممکن شده است».