کارشناسان آمریکایی: استراتژی فشار حداکثری علیه جمهوری اسلامی به اعتراضات در ایران کمک می‌کند

حکومت ملایان با اعتراضات گسترده و بی سابقه مردمی روبه رو است

به گفته کارشناسان آمریکایی و کانادایی و به نقل از نشریه آلگماینه استراتژی فشار حداکثری علیه جمهوری اسلامی به اعتراضات در ایران کمک می‌کند.

سعید قاسمی نژاد مشاور ارشد بنیاد دفاع از دموکراسی‌ها از طریق ایمیل به آلگماینه گفته بود هرگونه عقب‌نشینی آمریکا از استراتژی فشار حداکثری علیه جمهوری اسلامی صرفا جمهوری اسلامی را قادر می سازد که از منافع اقتصادی و سیاسی در سوریه استفاده ببرد در حالی که در دورانی که تهران ارز کمی دارد پول کمتری در جنگ‌های منطقه‌ای خود هزینه می کند.

چنین تحولی باعث می‌شود که ملاها پول بیشتری در امور داخلی از جمله روی نیروهای داخلی هزینه کنند که مخالفان و اعتراضات داخلی را سرکوب میکنند.  به گفته قاسمی نژاد اگر ترامپ کاملا به استراتژی فشار حداکثری پایبند باشد سوریه را به ویتنام جمهوری اسلامی تبدیل میکند در حالیکه روی ایران از طریق تحریم ها و برنامه هایی که ایرانی ها را به رفتن به خیابان ها و اعتراضات علیه رژیم تشویق می‌کند فشار می‌آورد.

شبنم اسداللهی فعال حقوق بشر ایرانی کانادایی از رئیس جمهوری آمریکا خواست به یاد داشته باشد که ایرانیان مخالف جمهوری اسلامی این دولت را تنها امید خود در جهان برای آزاد شدنشان می دانند.

اسداللهی تأکید کرد که مخالفان رژیم در داخل ایران به طور مشخص از رژیم دونالد ترامپ می خواهند که دسترسی بدون محدودیت آنها به اینترنت را فراهم کند.

شبنم اسداللهی گفت که رهبران آمریکا باید بدانند که ایرانی ها دسترسی آزاد به اینترنت را میخواهند  تا آنها بتوانند با جهان ارتباط برقرار کنند تا جهان بداند چه اتفاقاتی در داخل کشور می‌افتد.

شبنم اسداللهی گفت: رژیم اصلاح نمی شود ولی هر کاری برای ماندن در قدرت می کنند.

شبنم اسداللهی به آلگماینه گفت که اگر دولت ترامپ تصمیم بگیرد با جمهوری اسلامی مذاکره کند این یک خنجر به پشت ملت ایران خواهد بود کاخ سفید نباید با پیشنهادات یک رژیمی که ۴۰ سال نشان داده می تواند گرگ هایی باشد که لباس گوسفند می پوشد وارد مذاکره شود.