کارشناسان دولتی: هیچ امکانی ندارد که در چارچوب توافق کارگری جدید، بتوان بر دستمزدها افزود

کارشناسان حکومتی می گویند که صحبت کردن در مورد تغییر یا اصلاح مصوبه شورای‌عالی کار موضوع مزد ۹۹، بیشتر از اینکه واقعی و عملی باشد، جریان‌سازی رسانه‌ای است.
در گزارش دیگری امده است که شماری از کارگران اخراج شده شرکت حمل و نقل بین‌المللی خلیج فارس در اعتراض به عدم پرداخت حقوق و حق بیمه با وجود صدور حکم بازگشت به کارشان، مقابل فرمانداری اسلامشهر تجمع کردند وخواستار تجدیدنظر در واگذاری این شرکت شدند.
در این گزارش امده است چهل و پنج نفر از کارگران این شرکت اخراج شده اند.و تاکنون هیچ‌گونه حقوق و حق بیمه ی به آنها پرداخت نشده است.
روزنامه شرق نیز در گزارشی نوشته که ۶۰۰هزار کارگر رسمی از کار بیکار شده‌اند. به زودی شاهد حضور لشکر بیکاران و گرسنگان در خیابانهای ایران خواهیم بود.
در ادامه گزارش امده که به همین دلیل است که روحانی می گوید حتی اگر دو میلیون نفر هم کشته شوند تن به قرنطینه نمی دهد! ولی دیگر کار از این حرفها گذشته است و ایران به بشکه ای از باروت تبدیل شده که هر لحظه انتظار انفجار می رود!
کورونا در زمینه هنرنیز خسارات هنگفتی به هنرمندان ایران وارد کرده است. وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی اعلام کرد: ۱۱۵۵میلیارد موج اول خسارت فرهنگ و هنر ایران است؛ منتظر موج سهمگین‌تر باشید!
عباس صالحی در نامه‌های جداگانه به معاون اول رئیس‌جمهوری، رئیس دفتر رئیس‌جمهور، رئیس سازمان برنامه و بودجه و معاون اقتصادی رئیس‌جمهور با اعلام خسارت‌های وارده به بخش فرهنگ و هنر ایران متاثر از کرونا، خواستار اقدامات حمایتی متناسب با ابعاد این خسارت‌ها شد.
وی گفت: خسارات حوزه فرهنگ، نشر، تئاتر، موسیقی، تجسمی، سینما، رسانه، آموزشگاه‌ها، موسسات، کانون‌ها و مشاغل مرتبط با وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در آن در نظر گرفته شده و ابعاد ماجرا به ستاد ملی کرونا برای تصمیم گیری منتقل شده است.
یاداور می شود بنا بر دستور ستاد مقابله با کورونا برای جلوگیری از شیوع این ویروس، پروژه‌های تولید محصولات هنری و اماکن فرهنگی و هنری همچنان تعطیل باشند و حتی در صورت بازگشایی به واسطه میزان کم مخاطبان در این مقطع، برآورد می‌شود موج دومی از خسارت به مراتب سهمگین‌تر از موج نخست در راه باشد که باید برای آن نیز چاره جویی کرد.