کارشناسان نظامی: اسرائیل نخواهد توانست در برابر شلیک همزمان ۱۲۰۰ موشک رژیم ایران، دوام آورد

کارشناسان نظامی می گویند که رژیم ایران در چنین حمله گسترده موشکی، ممکن است در صدد براید منابع حیاتی اسرائیل و از جمله برق رسانی، تامین آب و رفت و آمد همگانی را فلج کند و یا به آن آسیب جدی وارد سازد

کارشناسان امور نظامی در اسرائیل ابراز نگرانی می کنند که اگر در صورت بروز جنگ با رژیم ایران، اسرائیل مورد حمله همزمان یک هزار و دویست موشک قرار گیرد، قادر به دفاع از خود نخواهد بود. اکنون مدتی است که بلندپایگان نظامی اسرائیل هشدار می دهند که رژیم ایران ممکن است برای انتقام جویی از اسرائیل، و یا حتی به عنوان یک خودکشی نظامی و سیاسی، و از روی یاس و نومیدی در مورد ادامه حکومت خود در ایران، حمله ای را علیه اسرائیل آغاز کند که با تعرض از سوریه، لبنان و نوار غزه همزمان باشد.

کارشناسان نظامی ارزیابی می کنند که در چنین صورتی ممکن است در ظرف یک روز حدود یک هزار و دویست موشک از چند طرف، به سوی اسرائیل شلیک شود و در چنین صورتی، اسرائیل نخواهد توانست همه آن ها را خنثی کند و ممکن است چندین موشک به خاک اسرائیل اصابت کرده و زیان جبران ناپذیری به وجود آورند.

حسین سلامی فرمانده سپاه پاسداران، و شما دیگری از فرماندهان سپاه بارها گفته اند که می توانند در ظرف چند دقیقه بیش از یک هزار موشک به سوی اسرائیل شلیک کنند. بی تردید چنین ادعایی اغراق آمیز است، ولی تردیدی نیست که رژیم ایران مدت مدیدی است برای اجرای این استراتژی برنامه ریزی می کند.

اسرائیل دارای سه سیستم خنثی کردن موشکی می باشد که انواع موشک ها با بردهای متفاوت و ارتفاعات مختلف را شامل می شود. ولی بی تردید، همه سامانه های دفاعی قادر به خنثی کردن یک باران موشکی نخواهد بود.

کارشناسان نظامی می گویند که رژیم ایران در چنین حمله گسترده موشکی، ممکن است در صدد براید منابع حیاتی اسرائیل و از جمله برق رسانی، تامین آب و رفت و آمد همگانی را فلج کند و یا به آن آسیب جدی وارد سازد.

احتمال دارد که این گونه ارزیابی ها، نشان درخواست غیرمستقیم وزارت دفاع و ارتش، برای دریافت بودجه های بالاتر می باشد. آگاهان می گویند که هم اکنون، نهادهای نظامی و امنیتی اسرائیل در انتظار برپایی دولت جدید هستند که بتواند اعطای بودجه بزرگتری به ارتش را تصویب کند.

بنیامین نتانیاهو نیز در سخنان اخیر خود، در رابطه با لزوم برپایی هرچه زودتر دولت آینده، گفته بود که باید بودجه ارتش را به نحو چشمگیری افزایش داد.

14 دیدگاه‌

 1. درود
  پس از چنین حماقتی آیا اسرائیل بی دفاع و بی عمل می ایستد و جامعه جهانی هم ایران را دعوت به آرامش می کند؟! آیا بر فرض اسرائیل در آخرین لحظات حیات خود دست به هیچ حرکت دفاعی نخواهد زد؟! آیا پس از اصابت ۵ موشک هسته ای به ۵ شهر بزرگ ایران جمهوری اسلامی خواهد توانست از پیروزی و محو اسرائیل از صفحه جغرافیای جهان جشن پیروزی برگزار کند؟! آیا اگر بحث سناریوی سیم آخر باشد جهان در مقابل یک رژیم دیوانه و نازی بیکار و بی عمل نخواهد نشست؟!

 2. مدتی است که دیگر دست و دلم به نوشتن نمیرود زیرا حاصلی در آن نمی بینم؛ فقط چند سوال دارم که شاید شما بتوانید از دولتمردان اسرائیل بپرسید.
  – آیا اگر در مدت این ۴۰ سال دولت اسرائیل بجای سرمایه گذاری روی سامانه های ضد موشکی روی سرنگونی رژیم ج اسلامی اقدام مینمود نتیجه بهتری نمیگرفت؟
  برای مثال در همین اعتراضات مردمی اگر حملات هوایی یا موشکی گسترده و ناشناس به پادگانها انجام میشد، رژیم میخواست با کدامیک از ده ها دشمنی که برای خود ساخته درگیر شود؟
  – آیا اگر بجای ترور محدود مزدوران ح الله، دولت اسرائیل روی اختلافات داخلی لبنان با همکاری کشورهای عربی متمرکز میشد نتیجه بهتری نمیگرفت؟ برای مثال ایجاد درگیریهای نظامی و جنگ شهری در لبنان، ارتش لبنان را مجبور به درگیری با ح الله میکرد و با کشته شدن چند هزار مزدور این گروه تروریستی از هم میپاشید، آنهم در شرایطی که چتر حمایت سوریه دیگر وجود ندارد.
  – شرایط امروز خاورمیانه حاصل بازگشت استعمار اروپا به منطقه بوسیله انقلاب ایران است؛ هرچند که منافع آمریکا در ایران قربانی بزرگ این انقلاب بود اما آمریکاییها آنچنان با شرایط جدید کنار آمدند و منافع جایگزین در منطقه برای خود پیدا کردند (دوشیدن کشورهای عربی و فروش سلاح با ترساندن از ایران) که کمتر تمایلی برای براندازی ج اسلامی در آنها بچشم میخورد.
  متاسفانه اسرائیل حتی با نفوذ قدرتمند خود در آمریکا هیچوقت نتوانست آنرا به براندازی رژیم ج اسلامی متقاعد کند؛ اما آیا بهتر نبود که اسرائیل بجای دلخوش کردن به کمکهای نظامی آمریکا جدیت خود را با اقدامات مستقل برای سرنگونی این رژیم به آمریکا تحمیل میکرد؟

 3. دوستان عزیز
  من یک ایرانی هستم .. که قلبم برای نوع بشر می‌تپد .
  اکثر ایرانیان مانند من دوستدار ملت مهربان و صلح دوست اسرائیل هستند..
  به امید روزی که جنگ در هیچ کجای دنیا نباشد

 4. با سلام،
  بنظر من قبل از این که حکومت ملاها بخواهند چنین عمل احمقانه ای را علیه اسراییل انجام دهند،بهتر است سران حکومت ایران ترور شوند و یا مراکز نگهداری موشک انها و نیروگاههای به اصلاح پفکی اتمی را نابود کنین.در این راه و حمله احتمالی شما به رژیم آخوندی ،مردم ایران،از جمله خودم در کنار اسراییل هستیم.
  به امید پیروزی

 5. سلام // نگرانی کارشناسان نظامی مبنی بر اینکه از جهات مختلف خاک پاک ومقدس اسرائیل را موشک باران کنند درست است وپرتاب موشک های روزهای گذشته به اسرائیل از سوریه وعزه نشان از یک نوع مانور عملی است وبی خود این موشک ها را شلیک نکردن، باید همه برای پیروزی اسرائیل و ایجاد صلح آرامش در آن تلاش کنیم، زنده باد اسرائیل سرزمین پاک پیامبران.

 6. اسرائیل باید فقط با سه عدد بمب اتمی رژیم تروریست و داعشی ملایان را به زانو درآورد . یکی به مقر خامنه ای جنایتکار و یکی به مقر اصلی سپاه تروریست و یکی به ناحیه اسکان ملایان حکومتی در یک منطقه حفاظت شده در تهران .

 7. خود رهبر ایران هم انتظار نداشت که کسی به اندازه شما برایش تبلیغ کند.
  به عنوان یک لشکری جنگ دیده می گویم ،شلیک همزمان یک میلیون راکت هم نمی تواند کشوری یا ملتی را نابود کند.

 8. پرواضح است که باید ارتش و دولت اسراییل هم مجهز به موشکهای ضد موشک و حتی خود موشکهای دوربرد با قدرت تخریبی بالا شود که تولیدش بدور ازتخیل نمیباشد وبا کمک آمریکا و سایر کشورهای پیشرفته میتواند سریعاً تولیدش را شروع وبه خودکفایی برسد تا درمقابل رجزخوانیهای سران سپاه پاسداران و حزب الله وسپاه قدس بتواند قدرتنمایی نماید و از خود حفاظت نماید جدای از اینکه امکان عملی چنین تهدیدی وجود ندارد و حکومت تروریست ایران نمیتواند چنین غلطی را مرتکب شود که کاملاً در صحنه بین المللی منزوی تر شده و خود ملت ایران نیز با اینکار آنها مخالفت کرده و بر ضد حکومت ستمگرداخلی شورش خواهند کرد که منجر به سرنگونی کامل آن خواهد شد انشائالله.

 9. زمانی که خداوند لقب “اسرائیل” را به یعقوب اعطا فرمود، اعلام داشت که “اسرائیل” با الوهیم (در اینجا قدرت های شرور به طور اعم و فرشته عیسو به طور اخص) به چالش برخاسته و پیروز گشته است. از آن پس قوم خدا در چالشی پایان ناپذیر با معارضین و معاندین خود قرار گرفته – تا زمانی که موعود سبط یهودا ظهور فرماید. آیا دانش نظامیان خصم فراتر از حکمت خدا، و قدرت سپاهیان تاریکی بالاتر از نیروی اوست؟ مزمورنویس می فرماید: “او [خدا] که حافظ اسرائیل است نمی خوابد و چشم بر هم نمی گذارد!” پس اسرائیل آسوده باشد: همانگونه که در کتاب دانیال آمده است، جهان خدایی دارد که در اعلی علیّین سکنی گزیده و امور آدمیان را تدبیر می فرماید. آن که باید نگران و هراسان باشد، همو که محو و نابود و حقیر و مخذول خواهد شد، دولت غاصب جمهوری اسلامی همراه با تمام حامیان داخلی و خارجی اش است و نه هیچ کس دیگر. آتش فساد، ستم و ریای ولایت فقیه هرگز به اسرائیل صدمه نخواهد زد – اسرائیل همان بوته مشتعلی است که هرگز نمی سوزد. تردید نکنید که خداوند ماشیح خود را نزدیک فرموده، و بزودی شاهد قد بر افراشتن معبد سوم و جاودان اورشلیم خواهیم بود – زمانی که جلال حضور خدای اسرائیل بر صهیون جلوس فرماید و اورشلیم پای انداز او باشد … نام خدای یعقوب در جهان متعال و سلامتی بر قوم او اسرائیل باد.

 10. اسراییل و نظامیان آنکشور باید و حتماً به موشکهای مختلف مورد نیاز دفاع خودشان را یا بسازند ویا ازجامعه بین المللی تهیه کنند تا کسی مگسی (جمهوری اسلامی ایران) نتواند به آنها موشک پرانی کند و خون بیگناهان را که درذهنشان وعقیدشان مباه می دانند به مرحله اجرا بگذارند.

Comments are closed.