کارشناس : اسرائیل در برابر تهدیدهای رژیم ایران، “حمله نقطه ای” انجام دهد

گزارش اختصاصی “رادیو پیام اسرائیل” – با آن که اسرائیل سالیان دراز خطرات ناشی از فتنه گری های رژیم ایران را دست کم گرفته و تقریبا به آن بی اعتنایی کرده بود، اکنون فرماندهای پشین نظامی و مقامات ارشد امنیتی بر این باورند که دولت اورشلیم باید از سکوت دست بردارد و سیاست قاطع و کوبنده ای نسبت به تهدیدهای رژیم ایران نشان دهد و در صورت لزوم، به رویارویی نظامی نیز دست بزند.

تحلیگران اسرائیلی می گویند که رژیم ایران اکنون در بدترین شرائط داخلی و بین المللی به سر می برد و هنگام آن است که زیاده خواهان سرجای خود بنشینند.

ژنرال ذخیره عاموس یادلین، رئیس پیشین رکن اطلاعات ستاد ارتش که یکی از تحلیلگران معروف نظامی محسوب می شود، در یک گفتگوی رادیویی توصیه کرد که اسرائیل به برخی “حملات نقطه ای” به هدف های متعلق به سپاه پاسداران و حکومت اسلامی ایران دست بزند و با این کار ادامه فتنه گری ها و تهدیدهای آن علیه اسرائیل را متوقف سازد.

وزیر اطلاعات و ترابری، “ییسرائل کاتس” امروز (چهارشنبه) گف: «سیاست قاطعانه کنونی اسرائیل نسبت به حکومت ایران و تهدیدهای آن، تنها شیوه ای است که می تواند از یک جنگ بزرگ در آینده جلوگیری کند».

منشه امیر کارشناس امور خاورمیانه در یک گفتگوی رادیوی به زبان عبری، از جمله، به انتقاد صریح از سیاست دولت های پیشین اسرائیل در قبال تهدیدهای رژیم ایران پرداخت و گفت هنگام آن است که اکنون اسرائیل تهدیدهای رژیم ایران را بی پاسخ نگذارد».

امیر گفت با استناد به آشنایی بسیار نزدیکی که به شیوه تصمیم گیری سران اسرائیل دارد، آن ها را متهم می سازد که تا هنگامی که حکومت ایران به برنامه های اتمی روی نیاورده بود، تهدیدهای آن رژیم علیه موجودیت اسرائیل و نقش آن در برپایی حزب الله لبنان و کمک به سازمان های ترور نادیده می گرفتند و به آن پاسخی نمی دادند. او گفت که در واقع، رهبران اسرائیلی از هنگامی به موضوع ایران توجه نشان دادند که رژیم به برنامه های اتمی روی آورد و در صنعت موشک ساری به پیشرفت های خطرناکی رسید.

تحلیلگران رادیو پیام اسرائیل می گویند که در هفته اخیر، رهبران اسرائیل بر شدت کلام خود در هشیار نسبت به حکومت ایران افزوده اند. وزیر دفاع اسرائیل گفت که اگر تل آویو آسیب ببند، تهران نیز آسیب خواهد دید. وزیر انرژی اسرائیل گفت که اگر بشار اسد به سپاه پاسداران امکان دهد از خاک سوریه علیه اسرائیل به تعرض دست بزند، اسرائیل رژیم او را نابود خواهد کرد. نخست وزیر اسرائیل بارها هشدار داده است که با پرداخت هر بهای لازم، اسرائیل نخواهد گذاشت سپاه پاسداران در سوریه بماند و یا رژیم ایران به بمب هسته ای دست یابد.

ژنرال ذخیره عاموس یادلین که هم اکنون رئیس کانون علمی پژوهش در امور امنیت ملی است، در سخنان امروز خود (چهارشنبه) ارزیابی کرد که ایالات متحده وارد درگیری نظامی با رژیم ایران نخواهد شد و بنابراین، شایسته است که اسرائیل ابتکار عمل را به دست گیرد و خود به “حملات نقطه ای” علیه رژیم ایران دست بزند.

یادلین ارزیابی کرد که اگر اسرائیل تصمیم به حمله نظامی علیه رژیم ایران بگیرد، برخلاف دوران اوباما، با چراغ قرمز دولت آمریکا روبرو نخواهد شد. او گفت: ممکن است پرزیدنت ترامپ چراغ سبز نشان ندهد، ولی دست کم چراغ زرد روشن خواهد کرد که به معنی عدم مخالفت می باشد.

وزیر اطلاعات ییسرائل کاتس در مصاحبه رادیویی گفت: با سخنرانی شب گذشته ترامپ، اکنون دیگر قواعد بازی در منطقه و در رویارویی با رژیم ایران دگرگون شده و هنگام آن رسیده که رژیم ایران تصمیم بگیرد که آیا حاضر است به همخوانی با جامعه بین المللی روی آورد و یا به فتنه گری ادامه خواهد داد؟

وزیر اطلاعات گفت: اگر رژیم ایران چنین نکند، باید فشار بین المللی به آن اندازه سنگین باشد که حکومت را به زانو در آورد و فشارهای ایالات متحده بتواند موجب برافتادن رژیم کنونی در ایران شود.

4 دیدگاه‌

  1. وقت آن است که غده سرطانی حکومت ایران از ریشه خاورمیانه کنده شود و برای همیشه گم شود ، ترس و ناچاری را در تک تک سلولهای چهره رئیس جمهوری بی قدرت ایران را دیشب تمام جهانیان مشاهده کردند ، قدرت و شجاعت دونالد ترامپ تنشان را لرزانده است ، وقت رفتن ، وقت دادرسی ، وقت جواب دادن به ۴۰ سال ظلم و ستم و دزدی اموال مردم ……

  2. کشورهای غربی و اسراییل باید دست به دست هم ، منطقه نفوذ ایران را کاهش بدن، فعلا از سوریه اخراج بشن و حزب اله هم بطور جدی از طرف جامعه جهانی منزوی بشه و بساطش برچیده بشه – هرچند فعلا نفوذش درلبنان حداقل حالا در حال افزایش است

Comments are closed.