کارگران ایران : سفره ها خالی است و خانواده های ما همچنان گرسنه هستند

خزانه دولت  خالی است و حکومت ایران دیگر قادر به حل مشکلات اقتصادی مردم نیست

بیش از۲۰۰ تن از کارگران واحد تعمیرات پالایشگاه نفت آبادان در اعتراض به  وضعیت شغلی و عدم امنییت کاری با پهن کردن سفره خالی مقابل ساختمان مرکزی این پالایشگاه دست به تجمع اعتراضی زدند.

کارگران واحد تعمیرات پالایشگاه آبادان  گفته اند: دلیل اعتراض ما به علت عدم اجرای طرح طبقه‌بندی مشاغل و همچنین اجرا نشدن کامل قانون کار در مورد کارگران پیمانکاری است.

در این تجمع اعتراضی چند تن از کارگران پالایشگاه آبادان به رسانه‌های محلی گفتند که «هیچ مسئولی پاسخگوی مشکلات و درخواست ما نیست و این بیانگر بی‌توجهی مدیران نسبت به جامعه کارگری است. تبدیل وضعیت کارگری باید شامل همه بخش‌های پالایشگاه شود و همه کارگران در شرایط سخت در حال خدمت به کشور و تولید ملی هستند و خواسته‌های آنها باید تامین شود.»

خزانه دولت  خالی است و حکومت ایران دیگر قادر به حل مشکلات اقتصادی مردم نیست.

2 دیدگاه‌

  1. مسول اصلی فقر و فلاکت مردم ، بانکها ، موسسات مالی ، نهادهای مالی مثل بنیاد مستضعفان ، صدا و سیما ، موسسات شرطبندی و اینترنتی ، باندهای مافیایی و پولشویی و اتاقهای بازرگانی سراسر کشور هستند.
    سازمان حج و اوقاف و امور خیریه نیز، بیشتر بجای اینکه به فکر آخرت مردم باشند ، به فکر رونق دهی اقتصادی خودشان از طریق فعالیتهای مرتبط با تورهای مذهبی هستند. مثلا در عربستان و عراق ، هتلها ، رستورانها ، مراکز خرید و سرویس دهی متعددی وجود دارند که پولهای زائرین را جذب میکنند.
    واردات کالاهای لوکس که همگی به دستگاه حکومتیان متصل است. پول نفت هم که کلا حساب و کتابش در دست صاحبان قدرت است و مردم نمی دانند چگونه بین تجار و مقامات تاجر پیشه و در یک کلام ، حکومتیان ، توزیع میشود.
    در ضمن مبالغ نجومی بسیاری نیز از بودجه کشور صرف موسسات دینی و تبلیغاتی و روضه خانی ها میشود که از درون آنها هیچ برکتی برای مردم بیرون نمیاید.
    نهایتا ، چیزی برای مصرف در جهت رفاه و پیشرفت مردم و کشور باقی نمی ماند.

Comments are closed.