کارگران نیشکر هفت تپه در چهل و هشتمین روز از اعتصاب با تجمع در مقابل فرمانداری شهر شوش خواستار رسیدگی به مطالباتشان شدند

در ادامه اعتراضات کارگری و اجتماعی در ایران،  کارگران نیشکر هفت تپه در چهل و هشتمین روز از اعتصاب  با تجمع در مقابل فرمانداری شهر شوش خواستار رسیدگی به مطالباتشان شدند.

کارگران هفت تپه با سر دادن شعار شریعتی حیا کن.‌ خوزستان رو رها کن، خواستار برکناری استاندار خوزستان شدند.

در ادامه این ناآرامی ها در ایران،   گروهی از رانندگان اتوبوس شهری کرمانشاه در اعتراض به عدم پرداخت مطالبات مزدی خود در ترمینال کاویانی این شهرستان دست به تجمع اعتراضی زدند.

معترضان مطالبات خود را پرداخت معوقات مزدی، رسیدگی به وضعیت شغلی، تعیین تکلیف شرکت، بازگشت به کار همکاران اخراج شده، ابطال واگذاری شرکت به بخش خصوصی و همچنین تمدید مهلت دفترچه‌های درمانی، عنوان کرده‌اند.

همچنین  شماری از کارکنان فازهای ۲۲ و ۲۴ پالایشگاه پارس جنوبی کنگان ، و  حدود ۱۰۰ نفر از کارگران شرکت هپکو در اعتراض به عدم پرداخت معوقات مزدی خود و نبود کار تجمع کردند.

در ادامه خبرهای اعتراضات کارگران، آمده است که  شماری از کارکنان پالایشگاه نفت سنگین قشم و کارکنان پالایشگاه آبادان در اعتراض به عدم پرداخت معوقات مزدی خود در محوطه این پالایشگاه دست به تجمع اعتراضی زدند.

شماری از کارکنان پالایشگاه پارسیان و پتروشیمی لامرد نیز در اعتراض به عدم پرداخت معوقات مزدی خود دست به تجمع اعتراضی زدند.

همچنین  گروهی از اهالی روستای آقمشهد واقع در شهرستان ساری، در اعتراض به وقف ۵۶۰۰ هکتار از جنگل‌های اطراف این روستا، دست به تجمع اعتراضی زده و خواستار بازگشت جنگل‌های موقوفی به منابع ملی شدند.

در روز گذشته(آدینه) نیز شماری از شهروندان ساکن شهرستان های دشتی و تنگستان در استان بوشهر، در اعتراض به فعالیت دوباره معدن سنگ مرمریت در کنار عمارت تاریخی شیرینه و بزرگترین چشمه آب شیرین منطقه، و کارگران نیشکر هفت تپه در چهل و هفتمین روز از اعتصاب شان در مقابل ساختمان فرمانداری شوش و  شماری از معلمان خرید خدمات اصفهان در مقابل دفتر نماینده این شهر در مجلس ، در تجمعاتی اعتراضی خواستار رسیدگی به مطالبات خود شدند.