کارگران کارگاه نصب نیرو اندیمشک،لردگان و کارگران پتروشیمی اردبیل  هم به اعتصاب سراسری کارگران نفت پیوستند

کارگران کارگاه نصب نیرو شعبه اندیمشک، کارگران پتروشیمی لردگان، کارگران پتروشیمی اردبیل و همچنین حدود ۲۰۰ نفر از کارگران شرکت گاما جاسک، کارگران پروژه صدف جهان پارس، گوهر زمین سیرجان شاغل در ذوب آهن امروز (سه شنبه) به اعتصاب سراسری کارگران نفت پیوستند.

کارگران پیمانکاری پالایشگاه‌ها، پتروشیمی‌ها و نیروگاه ها با خواست افزایش دستمزد و تغییر نوبت مرخصی دست به اعتصاب سراسری زده‌اند.

ناصر چمنی، رئیس کانون عالی انجمن‌های صنفی کارگران گفت: زمانی که در یک جامعه خط فقر تعیین می‌شود، اما جامعه کارگری با حقوق ۲ میلیون و ۶۵۵ هزار تومان فعالیت می‌کند، حتی اگر عیدی و سنوات دریافت کند، باز هم حقوق او به حدود ۳ میلیون و ۳۰۰ هزار تومان بیشتر نمی‌رسد. یعنی حقوق کارگران حدود ۷ میلیون تومان با خط فقر فاصله دارد.

او افزود: بیش از ۷۰ درصد جامعه کارگری حداقل‌بگیر هستند و بخش زیادی از آنها حقوق و مزایایی دریافت نمی‌کنند.»

در ادامه خبرهای اعتصابات سراسری در ایران ، آمده است که معلمین غیر انتفاعی و آموزگاران موقت (کارنامه سبزها ) به همراه کودکان خود در جلوی مجلس تجمع اعتراضی  کردند ، در این گزارش آمده است که شب گذشته کودکان آموزگاران موقت  تا صبح در پیاده رو مقابل وزارت آموزش و پرورش تحصن کردند تا صدای مادرانشان شنیده شود

همچنین جمعی از خدمتگزاران و سرایداران مدارس مشهد نیز امروز( سه شنبه)، در اعتراض به عدم رسیدگی به مشکلاتشان در مقابل ساختمان آموزش ‌‌و پرورش این شهرستان تجمع کردند.