کارگروه ستاد تنظیم بازار گفت: قیمت مرغ به ازای هر کیلو ۱۵ هزار تومان مصوب شد

محمدرضا کلامی کارگروه ستاد تنظیم بازار در باره گران تر شدن مرغ ، شیر و محصولات لبنی خبرداد وگفت: قیمت مرغ به ازای هر کیلو ۱۵ هزار تومان مصوب شد . این در حالی که انوشیروان محسنی بندپی استاندار تهران گفته است :  خط فقر در تهران ۴٫۵ میلیون تومان  است. فشار اقتصادی بر مردم زیاد شده و توان خرید ساده ترین کالای اساسی را ندارند.

معاون بازرگانی داخلی وزارت صنعت، معدن و تجارت افزود: در این جلسه قیمت شیر خام به ازای هر کیلو دو هزار و ۹۰۰ تومان تعیین و اجازه داده شد بنابر شرایط این محصول هفت درصد بالاتر یا پایین‌تر از این نرخ به فروش برسد.

وی افزود: همچنین متاثر از افزایش قیمت شیرخام، مجوز افزایش قیمت محصولات لبنی مشمول نرخ گذاری از متوسط ۲۲ درصد تا سقف ۲۸ درصد صادر شد.

قیمت هر کیلوگرم مرغ در خرده‌فروشی‌ها ۱۷ تا ۱۹ هزار و۵۰۰ تومان و قیمت تخم مرغ نیز شانه‌ای ۲۷ تا ۳۰ هزارتومان شد.این در حالی  که کمتر از یک هفته گذشته با قیمت ۱۳تا ۱۴هزارو۵۰۰ تومان عرضه می شد. یعنی در کمتر از یک هفته با افزایش قیمت حدود ۵ هزار تومانی مواجه شده است.

تخم مرغ نیز در هفته‌های گذشته شانه‌ای ۱۹ تا ۲۲ هزار تومان بود که در حال حاضر به شانه‌ای ۲۷ تا ۳۰ هزار تومان رسیده است.

مهدی یوسف خانی رییس اتحادیه فروشندگان پرنده و ماهی گفت: قیمت مرغ با توجه به افزایش قیمتی که در این یک هفته اخیر داشته است برای مصرف کننده ۱۸ هزارو ۵۰۰ تومان و قیمت عمده آن یعنی تحویل درب مغازه۱۷ هزارو۳۰۰تومان است.

وی افزود: تخم مرغ نیز در حال حاضر کیلویی ۱۳ هزارو ۵۰۰تومان و شانه‌ای ۲۷ هزارتومان در خرده فروشی ها عرضه می شود.