کارگر فلسطینی در خیابان به یک مرد مذهبی اسرائیلی حمله برد و با ضربات چاقو او را به قتل رساند

خلیل دویخات کارگر فلسطینی و قاتل شهروند اسرائیلی که خانواده اش ادعا می کنند ناراحتی روانی دارد. او هم اکنون در بازداشت به سر می برد

یک شهروند اسرائیلی که روز گذشته (چهارشنبه) در یکی از شهرهای مرکزی کشور هدف چاقوی یک تروریست فلسطینی قرار گرفته و جان باخته بود، در ساعات نیمه شب با حضور گروه کوچکی از بستگانش، به خاطر ویروس کورونا، به خاک سپرده شد. این مرد ۳۹ ساله که چهار فرزند خردسال دارد، عضو گروه مذهبیون اولترا ارتدوکس اسرائیل بود که از کلاس درس بازگشته و قصد خرید خوراکی برای فرزندان خود را داشت.

ضارب یک کارگر فلسطینی بود که حدود بیست سال است به طور قانونی در اسرائیل کار می کند و هرگز سابقه گرایش های تروریستی نداشته است.

این فرد، به مرد اسرائیل از پشت سر حمله برد و چندین ضربه چاقو به بدن او وارد آورد. فرد اسرائیلی که شای اوهایون نام داشت به زمین افتاد و در حالی که خون از بدنش جاری بود، ضارب پا به فرار گذاشت. ولی شماری از شهروندان به دنبال او دویدند و بالاخره افراد پلیس رسیدند و او را بازداشت کردند.

شهروند اولترا ارتودوکس اسرائیلی که با ضربات چاقوی فلسطینی از پای در آمد. سمت چپ پیاده رو مکانی که قتل در آن جا اتفاق افتاد

خانواده ضارب ادعا می کنند که او ناراحتی روانی داشته و بی جهت به یک اسرائیلی حمله برده و هرگز سابقه سیاسی نداشته است.

دو روز پیش رسما اعلام شده بود که برای نخستین بار در ده ها سال اخیر، در سالی که هشت ماه پیش به پایان رسید، هیچ شهروند اسرائیلی قربانی عملیات تروریستی نشد. در سال های گذشته سازمان های ترور به شهروندان در خیابان ها حمله می کردند و یا با اتومبیل آن ها را زیر می گرفتند و یا به بمب گذاری می پرداختند. در یکی از این سال ها حدود دویست نفر اسرائیلی جان باختند. ولی در سال ۲۰۱۹ اسرائیل تلفات غیرنظامی نداشت.

قتل شای اوهایون که روز گذشته در مرکز اسرائیل رخ داد، دومین حادثه تروریستی یک ماه اخیر بود که در جریان آن یک شهروند دیگر اسرائیلی نیز جان باخت.