کانال ۱۲ اسرائیل: وزیران امور سیاسی – امنیتی اسرائیل، حمله سایبری ایران به شبکه آب را بررسی کردند

یک شبکه تلویزیونی اسرائیل گزارش داد که کابینه محدود سیاسی – امنیتی دولت اسرائیل به بررسی این موضوع پرداخته که نسبت به حمله سایبری رژیم ایران علیه تاسیسات آبرسانی و فاضلاب اسرائیل چه واکنشی نشان دهد. در گزارش های پیشین گفته شده بود که هکرهای ایرانی در سه هفته پیش، به مدت دو روز اختلالاتی در شبکه آبرسانی اسرائیل ایجاد کردند که از ابعاد آن اطلاعی در دست نیست، ولی این وضع دو روز ادامه یافت.

رخنه یابی هکری ایران در شبکه آب اسرائیل نخستین بار توسط یک سامانه خبری اسرائیل افشاگری شد، ولی شبکه تلویزیونی “فاکس نیوز” ایالات متحده چند روز پیش خبر داد که این رخنه یابی، از طریق سرورهایی داخل آمریکا روی داده و اخیرا وقوع آن تایید شده است.

شبکه ۱۲ تلویزیون اسرائیل گزارش داد که در نشست کابینه محدود امنیتی – سیاسی که معمولا به صورت کاملا بسته برگزار می شود، نسبت به این اقدام ابراز شگفتی گردیده و گفته شده است که باید جلوی تکرار این گونه رویدادها گرفته شود. این شبکه همچنین گزارش داد که وزیران، درباره واکنش اسرائیل نسبت به این تعرض بحث هایی شده و احتمالا تصمیماتی نیز گرفته شده که از ماهیت آن خبری در دست نیست.

مقامات اداره آب اسرائیل می گویند که حمله سایبری، هیچگونه خسارتی وارد نیاورد و آبرسانی دچار اختلال نشده است. آن ها گفتند که حملات سایبری در گذشته نیز چند بار روی داده است. آگاهان امور ارزیابی می کنند که ممکن است حمله سایبری هدف معینی نداشته و به طور اتفاقی، وارد شبکه کامپیوتری تامین آب شده است.