کانون کارگردانان ایران، فردی را که به مسعود کیمیایی و دیگران بخاطر تحریم جشنواره فجر توهین کرده محکوم دانست

کانون کارگردانان سینمای ایران، اظهارات تند شهاب حسینی خطاب به مسعود کیمیایی را “بی ادبانه” خواهد و آن را محکوم دانست. حسینی در واکنش به تحریم جشنواره موسوم به دهه فجر توسط مسعود کیمیایی و هنرمندان دیگر را کار اشتباه و دور از عقلانیت توصیف کرده بود.

کانون کارگردانان این سخنان را  “بی‌حرمتی به فیلمساز برجسته موج نو سینمای ایران” خواند. شماری از سینماگران جشنواره فجر امسال را  در اعتراض به سرنگونی هواپیمای مسافری توسط سپاه، تحریم کرده بودند.

شهاب حسینی، تهیه‌کننده و بازیگر فیلم “شین”، در نشست خبری این فیلم به‌شدت به مسعود کیمیایی و سایر کسانی که جشنواره فیلم فجر را تحریم کرده‌اند تاخت.

در بیانیه کانون کارگردانان سینمای ایران آمده است: «بسیار متاسفیم که در تریبون رسمی جشنواره فیلم فجر، فرصت این بی‌حرمتی‌ها داده می‌شود و جشنواره این چنین جولانگاه تخریب هنرمندان شده است».

اظهارات شهاب حسینی و انتقادهای تند او علیه مسعود کیمیایی واکنش‌های دیگری نیز برانگیخته است. از جمله منیژه حکمت، فیلمساز، در توئیت‌هایی خطاب به شهاب حسینى نوشت: ” آقاى شهاب حسینى هنوز حرف زدن را نیاموختی ”

سوالى که برایم پیش آمده این است که آیا حرف دل مردم که قرار است شهاب حسینى از تریبون جشنواره فجر فریاد بزند تا آنها در خیابان هزینه ندهند چیست ؟ حمله به یک فیلمساز پیشکسوت و تخریب کارنامه انکار ناپذیر او ؟ همه درد مردم در این ایام این بوده است

حامد اسماعیلیون که همسر و دخترش در هواپیمای سرنگون‌شده اوکراینی کشته شدند نیز در واکنش به بخشی از اظهارات شهاب حسینی که به قربانیان این حادثه اشاره کرده بود نوشت: «نانت را در خون ما نزن».