کرونا، مهمترین سوغات ایرانیان برای کشورهای همسایه است که دروازه های خود را در برابرشان بسته اند

  وضعیت شیوع کرونا در ایران وخیم است و طبق گزارش های متفاوت ۲ یا ۵ نفر جان خود را بر اثر کرونا از دست داده اند

تصمیم دولت های همسایه برای جلوگیری از ورود ایرانیان، به علت نگرانی از شیوع ویروس کرونا در آن کشورها، مصیبت تازه ای برای رژیم ایران محسوب می شود که واقعیات ابعاد این بیماری را از مردم ایران پنهان کرد و نسبت به میزان خطر این وضع و پیامدهای آن، بی اعتنا ماند. اکنون تقریبا همه کشورهای همسایه ایران، اعلام می کنند که ایرانیان را به کشور خود راه نخواهند داد.  

آگاهان می گویند: اکنون سوغات کرونا از ایران  به کشورهای دیگر به علت پنهانکاری مسوولان حکومتی و عدم اعلام به موقع آن . در گرجستان سه شهروند ایرانی مشکوک به کرونا در بیمارستان عفونی تفلیس بستری شدند. همچنین اولین مورد ابتلاء به ویروس کرونا در لبنان، نیز به نام یک مسافر زن از ایران، ثبت شد. در کانادا هم یک زن ۳۰ ساله‌ی ایرانی در ایالت بریتیش کلمبیای کانادا ششمین نفری است که آزمایش ابتلای او به ویروس کرونا در این ایالت مثبت اعلام شد. او به تازگی از ایران به کانادا بازگشته بود و اکنون اطرافیان نزدیکش در قرنطینه هستند

امیران لیدزه رییس مرکز بیماری های واگیر و عفونی گرجستان در این باره گفت:  وضعیت شیوع کرونا در ایران وخیم است و طبق گزارش های متفاوت ۲ یا ۵ نفر جان خود را بر اثر کرونا از دست داده اند .

با توجه به فاصله کم بین ایران و گرجستان و حجم تردد از ایران به گرجستان، اگر وضعیت در ایران رو به وخامت بگذارد تصمیمات مقتضی گرفته خواهد شد . وی  نگفت تصمیمات مقتضی چیست.

هم چنین محمد حسن وزیر بهداشت لبنان، نیز اعلام کرد: نتیجه معاینه این زن بیمار که از شهر قم به لبنان آمده بود، مثبت بود و او از روز گذشته در قرنطینه قرار داده شد.

وی گفت:  مسافران آمده از ایران به مدت ۱۴ روز، قرنطینه خانگی را رعایت کنند.

 

حسن گفت: «ما تعداد کارمندان در فرودگاه بیروت را افزایش داده و تمام پروازهای بعدی به لبنان را کنترل خواهیم کرد و یک بخش کامل و شاید یک بخش دیگر را در بیمارستان دولتی تخلیه خواهیم کرد و یک هسته بحران برای این منظور، ایجاد شده است».