کرونا؛ آماده‌سازی بیمارستان صحرایی در جنوب غرب خوزستان

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی آبادان از پیش‌بینی و آماده‌سازی راه‌اندازی بیمارستان صحرایی در این منطقه خبر داد.

دکتر ساسان قربانی در گفت‌وگو با خبرگزاری ایسنا، با اشاره به افزایش چهار برابری موارد بیماری گفت: «روند افزایشی بیماران سرپایی و بستری ادامه دارد. با وجود اینکه از ظرفیت تمام بیمارستان‌های منطقه استفاده کرده‌ایم اما ظرفیت بیمارستان‌ها تقریبا تکمیل شده است.»

اوافزود: «در بدترین حالت ممکن از ابتدای شیوع کرونا تاکنون قرار گرفته‌ایم. انتظار می‌رود در چند روز آینده میزان مرگ و میر ناشی از کرونا افزایش یابد. روزانه ۵۰۰ تا ۶۰۰ بیمار مثبت قطعی در منطقه جنوب غرب خوزستان شناسایی می‌شوند. به همین میزان نیز مبتلایانی داریم که از آن‌ها تست گرفته نشده است.»

قربانی گفت: «روند بیماری به گونه‌ای است که راه‌اندازی بیمارستان صحرایی در اردوگاه شهید باکری خرمشهر پیش‌بینی شده و مقرر شده است این بیمارستان در حالت آماده‌باش قرار بگیرد.»

در همین حال، رئیس دانشگاه علوم پزشکی آبادان، با ارسال نامه‌ای به استاندار خوزستان با توجه با شرایط بحرانی موج جدید ویروس کرونا از وی درخواست کرد که این استان به مدت دو هفته تعطیل شود.

او در نامه خود نوشته است: «رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی حاکم بر مناطق قرمز در پایین‌ترین حد ممکن می‌باشد و بسیاری از دستورالعمل‌ها و مصوبات جلسات فقط بر روی کاغذ نوشته می‌شود و هیچ ضمانت اجرایی برای آن‌ها وجود ندارد. تکمیل ظرفیت بستری بیمارستان‌ها و خستگی شدید کارکنان بهداشتی و درمانی و عدم رعایت موارد پیشگفت، استان را در معرض یک فاجعه جدی قرار داده است.»

بی تدبیری و بی کفایتی نظام جمهوری اسلامی  و در راس آن علی خامنه‌ای در مدیریت بحران کرونا، ایران را در وضعیت فاجعه باری قرار داده است و چشم انداز روشنی هم برای بهتر شدن اوضاع دست‌کم در ک.تاه مدت وجود ندارد.

جنایت خامنه‌ای در ممنوع کردن واردات واکسن‌های موثر بین‌المللی، هرگز فراموش شدنی نیست.