کرونا؛ ایران در رتبه سوم جهان از نظر تعداد مبتلایان روزانه قرار گرفت

ایران امروز سه شنبه ۵ مردادماه، از لحاظ شمار مبتلایان روزانه به ویروس کرونا، پس از اندونزی و هند در جایگاه سوم جهان قرار گرفت.

مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت و درمان ایران، آمار کرونا مربوط به ۲۴ ساعت منتهی به ظهر سه‎‌شنبه ۵ مردادماه را اعلام کرد که بر اساس آن، ۳۴ هزار و ۹۵۱ بیمار جدید مبتلا به کرونا در ایران شناسایی شد که ۳۷۰۸ تن از آنها بستری شدند.

همچنین طی این ۲۴ ساعت، ۳۵۷ تن دیگر بر اثر ابتلا به کرونا در ایران جان باختند که مجموع قربانیان این بیماری را به ۸۹ هزار و ۴۷۹ تن رساند.

اکنون، ۵۱۰۰ تن از بیماران مبتلا به کرونا در ایران، در بخش‌ مراقبت‌های ویژه بیمارستان‌ها تحت مراقبت قرار دارند.

همچنین تا روز سه شنبه ۵ مردادماه، ۸ میلیون و ۴۷۴ هزار و ۳۳۲ تن دوز اول واکسن کرونا و دو میلیون و ۴۹۶ هزار و ۶۷۷ تن نیز دوز دوم را تزریق کرده‌اند که به این ترتیب، مجموع واکسن‌های تزریق شده در ایران، به ۱۰ میلیون و ۹۷۱ هزار و ۹ دوز رسید.

روند واکسیناسیون در ایران تا کنون بسیار کند بوده و حکومت بی کفایت ایران، نتوانسته است به سرعت و به میزان کافی واکسن برای مردم خود فراهم کند. خامنه‌ای، رهبر رژیم ایران که گفته می‌شود خود “واکسن آمریکایی فایزر تزریق کرده”، با واردات هرگونه واکسن آمریکایی و انگلیسی مخالفت کرد که همین امر در کنار دیگر سوء مدیریت‌های مسئولان رژیم، موجب اختلال، سردرگمی و دیرکرد در تهیه واکسن شد و ایران را گرفتار موج‌های مهیب و کشنده کرونا ساخت.

در مقایسه با ایران، همسایگان این کشور وضعیت به مراتب بهتری دارند. به طور مثال، در ترکیه تا دو روز پیش، بیش از ۶۸ میلیون و ۱۰۰ هزار تن دست کم یک دوز واکسن دریافت کرده‌اند و  ۲۴ میلیون و ۱۰۰ هزار تن هم کاملا واکسینه شده‌اند. ایران و ترکیه، جمعیتی تقریبا برابر دارند.

همچنین امارات متحده عربی در حوزه خلیج فارس، تا دو روز پیش، حدود ۷۰ درصد جمعیت خود را کاملا واکسینه کرده است.