کرونا جان ۱۳۶ ایرانی دیگر را گرفت؛ سرعت واکسیناسیون همچنان کند است

وزارت بهداشت حکومت ایران، آخرین آمار مبتلایان، بهبودیافتگان و جانباختگان از کرونا در ایران را تا امروز هفدهم تیرماه اعلام کرد. آمار مبتلایان به کرونا در ایران همچنان بحرانی است. مرگ کرونایی در ایران آمار روزانه بالای صد نفر دارد. واکسن کرونا در ایران کمیاب است. واکسیناسیون در مقابل کرونا همچنان در ایران وضعیت آشفته و بلاتکلیف دارد.

روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت، با اعلام  اینکه تا کنون ۴ میلیون و ۵۱۷ هزار و ۶۰۷ نفر دُز اول واکسن کرونا و دو میلیون و ۹۰ هزار و ۵۱۰ نفر نیز دُز دوم را تزریق کرده اند و مجموع واکسن‌های تزریق شده در کشور به ۶ میلیون و ۶۰۸ هزار و ۱۱۷ دُز رسیده است، گفت: «از دیروز تا امروز ۱۷ تیرماه ۱۴۰۰ و بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی، ۲۳ هزار و ۳۹۱ بیمار جدید مبتلا به کووید-۱۹ در کشور شناسایی شد که هزار و ۷۰۶ نفر از آنها بستری شدند. مجموع بیماران کووید-۱۹ در کشور به سه میلیون و ۳۲۷ هزار و ۵۲۶ نفر رسید. متاسفانه در طول ۲۴ ساعت گذشته، ۱۳۶ بیمار کووید-۱۹ جان خود را از دست دادند و مجموع جان باختگان این بیماری به ۸۵ هزار و ۳۹۷ نفر رسید.»

سخنگوی وزارت بهداشت با بیان اینکه “خوشبختانه تا کنون دو میلیون ۹۸۱ هزار و ۱۹ نفر از بیماران، بهبود یافته و یا از بیمارستانها ترخیص شده اند”، افزود: «سه هزار و ۴۲۰ نفر از بیماران مبتلا به کووید-۱۹، در بخش‌ مراقبت های ویژه بیمارستانها تحت مراقبت قرار دارند. تا کنون ۲۴ میلیون و ۲۷۶ هزار و ۴۰۲ آزمایش تشخیص کووید-۱۹ در کشور انجام شده است.»

در حال حاضر ۱۲۰ شهر ایران در وضعیت قرمز، ۱۸۲ شهر در وضعیت نارنجی، ۱۴۶ شهر در وضعیت زرد قرار دارند.

به گزارش رکنا، در ۲۴ ساعت گذشته مجموعا فقط ۴۸ هزار و ۴۶۷ دُز جدید واکسن کرونا به شهروندان تزریق شده و آمار کامل واکسیناسیون به ۶ میلیون و ۶۰۸ هزار و ۱۱۷ دُز رسیده است. آماری که نشان می دهد روند تزریق واکسن به ایرانیان همچنان به کندی پیش می‌رود.

از ۲۱ بهمن ۹۹ تا کنون تنها ۵٫۴ درصد از مردم ایران دُز اول واکسن کرونا را دریافت کرده اند و دُز دوم این واکسن نیز فقط به ۲٫۵ درصد از جمعیت کشور تزریق شده است.