کرونا جان ۲۳۵ نفر دیگر را در ایران گرفت

آخرین آمار کورونا در ایران:  شمار جانباختگان بالا رفت و از ۲۷ هزار تن گذشت.

وزارت بهداشت خبر داد:  در شبانه روز گذشته تاکنون  (دوشنبه  ) ۲۳۵  تن جان باختند و،  سه هزار و ۹۰۲ تن دیگر مبتلا شدند

سیما لاری گفت : از ظهر روز گذشته تا امروز، « ۲۳۵  تن از مبتلایان جان دادند، که  ۲۴  تن در مقایسه با روز قبل افزایش نشان می دهد و مجموع جان‌‌باختگان این بیماری به ۲۷ هزار و ۱۹۲ تن رسیده  است».

خانم لاری افزود:  « در۲۴ ساعت گذشته تاکنون  ۳۹۰۲  تن دیگر به کورونا مبتلا شدند که حدود  ۲۴۹ تن  از روز قبل بیشتر شده است و در مجموع به  ۴۷۵ هزار و ۶۷۴ تن رسیده است.

او گفت:  ۴۱۶۷ نفر از بیماران حالشان وخیم است و تحت مراقبت شدید قرار دارند.

لاری گفت:  ۳۰ استان در وضعیت قرمز و هشدار قرار دارد .

سخنگوی وزارت بهداشت وضعیت پرسنل بیمارستان ها و مراکز درمانی را بحرانی خواند و افزود: کادر درمان در بیمارستانها و مراکز بهداشتی کشور از ۷ ماه پیش شبانه روزی در خط مقدم جنگ با ویروس کورونا هستند از همه مردم می خواهیم که رعایت کنند.

در ادامه این خبر هدایت‌الله خادمی،‌ نماینده مجلس خبرداد که همه ساکنان یک روستا در خوزستان «به کرونا مبتلا و به حال خود رها شده‌اند».

او افزود:  تاکنون هیچ‌گونه اقدام پزشکی، درمانی یا کنترلی از سوی نهادهای دولتی، برای ساکنان روستا انجام نشده است.

این نماینده پیشین مجلس، با انتقاد شدید از بی‌تفاوتی و عملکرد وزیر بهداشت ایران و استاندار خوزستان افزود: «مدیریت پزشکی استان تعطیل است».

گفتنی است که استان خوزستان، مدت‌هاست که به عنوان یکی از مناطق قرمز از نظر شدت شیوع ویروس کرونا، اعلام شده است.

پیشتر، ستاد مدیریت کرونا در خوزستان، هشدار داده بود که اتفاقی تلخ در این استان در حال رخ دادن است.

رضا نجاتی، سخنگوی این ستاد، همه‌گیری ویروس کرونا در تمام نواحی خوزستان را ناشی از «بی‌مبالاتی و عدم رعایت شیوه‌نامه‌ها توسط برخی از مردم» عنوان کرده بود.

مشاور وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی نیز گفته بود که توان و ظرفیت بیمارستان‌ها و کادر درمان برای مراقبت از مبتلایان کووید۱۹ محدود و رو به پایان است.