کرونا در اسرائیل؛ نشست کابینه برای اتخاذ تصمیمات جدید در پی افزایش ابتلا؛ اسرائیل دیروز ۵۰۱ مورد جدید ثبت کرد

بعد از ظهر امروز سه‌شنبه، دولت اسرائیل برای بحث در مورد میزان شیوع فعلی کرونا در کشور و تصمیم گیری برای اقدامات جدید برای مقابله با آن تشکیل جلسه داد، زیرا روز گذشته اسرائیل ۵۰۱ مورد جدید را ثبت کرد که بالاترین تعداد ثبت شده از ماه مارس است.

به گفته رسانه های اسرائیلی، از جمله اقداماتی که وزیران انتظار داشتند در مورد آن بحث کنند، الزام والدین کودکان مبتلا به قرنطینه، حتی اگر واکسینه شده باشند، و همچنین بازگرداندن تست سریع کرونا برای برنامه‌هایی که بیش از ۱۰۰ کودک در آن شرکت دارند و همچنین برنامه‌هایی که در خانه‌های سالمندان برگزار می شود، بود.

علاوه بر این، مقامات بهداشتی خواستار انجام تست کرونا برای همه کسانی شدند که پس از چهار روز از خارج از کشور به اسرائیل وارد می‌شوند، و همچنین گسترش لیست کشورهایی که مسافران ورودی از آنها باید قرنطینه شوند، حتی اگر واکسبنه شده و یا از بیماری بهبود پیدا کرده باشند.

در حال حاضر این لیست شامل تعداد محدودی از کشورها است؛ آرژانتین، برزیل، هند، مکزیک، روسیه و آفریقای جنوبی. اگر این توصیه پذیرفته شود، تعداد این کشورها به طور قابل توجهی افزایش می‌یابد و شامل همه کشورهایی می‌شود که در حال حاضر تحت هشدار سفر قرار دارند.

همچنین انتظار می رود دولت علیه کسانی که در مکان های بسته عمومی ماسک نزنند، اقدامات تنبیهی را افزایش دهد.

نیتزان هورویتس، وزیر بهداشت اسرائیل، در توئیتی گفت که آنها قصد ندارند محدودیت هایی را برای عروسی ها یا رویدادهای فرهنگی اعمال کنند.

اسرائیل یکی از موفق‌ترین کشورها در واکسیناسیون شهروندان خود در جهان بوده است. اسرائیل پس از تایید واکسن فایزر، به سرعت حجم بزرگی از این واکسن را تهیه و وارد کشور کرد و با واکسیناسیون سریع و به موقع، توانست زندگی را تا حدود زیادی به حالت عادی برگرداند، اما در روزهای گذشته، شاهد افزایش آمار مبتلایان در کشور بوه ایم که اکثر آنها از گونه دلتا هستند.

روز گذشته، دوشنبه، حدود ۷۲۰۰۰ تست کرونا در اسرائیل انجام شد که نتایج آن ۵۰۱ مورد ابتلا و ۰/۷ درصد مثبت بودن را نشان می‌داد. این بالاترین آمار ابتلا از سه ماه گذشته تا کنون است. تا بعدازظهر  امروز سه شنبه نیز، حدود ۴۲۷ مورد دیگر شناسایی شده است. اما آمر مرگ و میر همچنان صفر است و کسی جان خود را بر اثر ابتلا به کووید-۱۹ از دست نمی‌دهد. از ۱۳ ژوئن تا کنون، تنها یک بیمار تسلیم ویروس شده است.

اسرائیل در حال حاضر حدود ۳۱۰۰ مورد ابتلا دارد. این رقم در چند هفته پیش، کمتر از ۲۰۰ مورد بود.