کرونا در ایران؛ سوم مرداد؛ ۲۶۸ فوتی و ۲۷۱۴۶ ابتلای جدید

وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی ایران اعلام کرد در ۲۴ ساعت منتهی به ظهر یکشنبه سوم مردادماه، ۲۷ هزار و ۱۴۶ تن مبتلای جدید شناسایی شده و ۲۶۸ بیمار نیز بر اثر ابتلا به کرونا جان باختند.

از میان مبتلایان شناسایی شده، دو هزار و ۹۳۵ تن بستری‌ شدند و چهار هزار و ۸۶۳ تن از مبتلایان کرونا در بخش مراقبت‌های ویژه بستری هستند.

همه گیری کرونا در ایران بار دیگر رو به افزایش گذاشته است. خیز پنجم کرونا با ویروس جهش یافته دلتا که اوایل خرداد از هند به ایران آمد، در ابتدا استانهای جنوبی و شرقی به خصوص سیستان و بلوچستان را درگیر کرد و حالا به علت فقدان قرنطینه و ایزوله بیماران، کل کشور را فراگرفته است. اکنون ۲۳۲ شهر به حالت قرمز یا فوق قرمز و ۱۱۷ شهر در وضعیت نارنجی هستند. ۹۹ شهر ایران نیز در وضعیت زرد قرار دارند و هیچ شهری رنگ آبی یا سفید ندارد.

به گزارش ایرنا، علیرضا زالی، فرمانده عملیات مدیریت بیماری کرونا در تهران، با بیان اینکه هنوز به قله خیز پنجم کرونا نرسیده‌ایم، پیش بینی کرد تعداد بیماران بستری در بیمارستان‌های تهران در روزهای آینده، به ۹ هزار نفر نیز برسد.

دکتر علیرضا زالی با بیان اینکه بدون حل مشکلات معیشتی مردم تعطیلی اجباری شهر، اقدام موثری برای کنترل کرونا نخواهد بود، بر ضرورت برنامه ریزی برای توزیع بسته های حمایتی برای اقشار آسیب پذیر با هدف مقابله با بیماری تاکید کرد.

زالی درباره وضعیت کرونای استان تهران در خیز پنجم گفت: «در ۲۴ ساعت گذشته حدود ۱۴۰۰ بیمار جدید در بیمارستان های تهران بستری شدند که حدود ۱۷۷ تن از آنان در بخش مراقبت های ویژه به سر می‌برند.»