کرونا در ایران؛ مینو محرز: وضع خراب است

دکتر مینو محرز، رئیس پیشین کمیته علمی ستاد مقابله با کرونا

دکتر مینو محرز، رئیس پیشین کمیته علمی ستاد مقابله با کرونا در ایران، گفت: «وضع خراب است، کرونای نوع دلتا فوق‌العاده مسری است و در صورت ابتلا، همه خانواده باهم به مراکز درمانی مراجعه می‌کنند و از بچه‌های کوچک تا پدربزرگ و مادربزرگ همه مبتلا شده و حالت شدیدتری از بیماری را تجربه می‌کنند. به شخصه به لحاظ روحی از دیدن این همه زجر تنفسی خسته شدم و اگر روند به همین منوال باشد روزهای سخت‌تری در انتظارمان خواهد بود.»

این متخصص بیماری‌های عفونی، با اشاره به اینکه کرونا تمام برنامه‌ریزی‌ها را بر هم زده است، گفت: «دستورالعمل‌ها ابلاغ می‌شوند، اما کنترلی برای اجرای آن وجود ندارد؛ در حالی که باید هرچه سریع‌تر و قاطع‌تر عمل کرد. تاکنون خیلی خوب کار نکردیم اما از این پس باید با برنامه‌ریزی پیش رویم و حتی با تکمیل واکسیناسیون بازهم شرایط را رصد کنیم.»

او در گفتگو با ایسنا گفت: «کرونا فعلا مهمان ما است و باید برنامه‌ریزی به گونه‌ای باشد که حرف شنوی از حرف‌های ستاد کرونا وجود داشته باشد. متاسفانه  کسی اجرای پروتکل‌هایی که در این مدت ابلاغ شد  را کنترلی نکرد.»

او با اشاره به اینکه ایران هنوز در واکسیناسیون کرونا خیلی عقب است، گفت: «امیدوارم هرچه زودتر روند واکسیناسیون افزایش یابد زیرا واکسن به خوبی جلوی مرگ و میر و بیماری شدید را در برابر واریانت‌های جدید می‌گیرد.»