وضعیت وخیم کرونا در مشهد؛ برای جابجایی متوفیان، از تاکسیرانی درخواست کمک شد

شهر مشهد در حال گذران روزهایی سخت و بحرانی است و ویروس کرونای دلتا نفس شهر را بریده‌ است و هر روز در فضای مجازی فیلمهایی در خصوص انباشت جنازه در بیمارستانها و سردخانه‌ها در حال انتشار است.

آمار مبتلایان به ویروس کرونا در مشهد و استان خراسان رضوی در پنجمین موج طغیان این ویروس همه‌گیر به طور نگران‌کننده‌ای در حال افزایش است.

تکمیل شدن ظرفیت بیمارستانها، کمبود دارو و سرم و افزایش بیماران کرونایی غیر بومی در مشهد از چالشهای پیش رو در استان خراسان رضوی به شمار می رود.

هم اکنون ۲۵ شهرستان خراسان رضوی در وضعیت قرمز، هفت شهرستان در وضعیت نارنجی و یک شهرستان در وضعیت زرد قرار دارند.

طبق آمار غیررسمی تعداد فوتی‌های روزانه کرونا در مشهد به حدود ۳۰۰ تن رسیده و هر روز این آمار در حال افزایش است. این درحالی است که کادر درمان نیز خسته شده است و هر روز از طریق انتشار کلیپ و مطلب در فضای مجازی از مردم می‌خواهند که در خانه بمانند و پروتکلها را رعایت کنند تا کمی وضعیت کنترل شود.

همچنین مسوولان شهری و مدیر آرامستان مشهد در مصاحبه‌هایی از افزایش آمار متوفیان کرونا و رسیدن سن فوتی‌ها به زیر ۴۰ و ۳۵ سال خبر داده‌اند. غسالها نیز مانند کادر درمان خسته شده‌اند و به صورت چند شیفته در حال کار هستند.

بنا به گفته مدیرعامل سازمان آرامستانهای شهرداری مشهد، تعداد فوتی‌های کرونا حدود پنج برابر نسبت به تیرماه افزایش یافته که بسیار نگران کننده است.

حسین مهدوی دامغانی افزود: «سن فوتی‌ها به زیر ۴۰ سال رسیده و گاهی نیز تعدادی فوتی متعلق به یک خانواده هستند و شیفت آرامستان رضوان که از صبح تا ظهر بوده را تا انتهای شب فعال کرده‌ایم و گاهی تا صبح نیز غسالها مشغول فعالیت هستند».

همچنین سازمان آرامستانهای شهرداری مشهد در روزهای اخیر برای جا به جایی متوفیان از سازمان تاکسیرانی این شهر درخواست کمک کرده‌ است.