کریمی: حسن روحانی باید به مجلس و مردم گزارش دهد که با یک میلیارد یورو پول صندوق توسعه ملی چه می کند؟

یک نماینده مجلس از حسن روحانی خواستار شد به مجلس و مردم اطلاع داد که مبلغ یکی میلیارد یورو پولی را که از صندوق توسعه ملی برداشت می کند، در چه رشته ها و چگونه هزینه خواهد کرد. سخنی از بخشی از پس اندازهای درآمد نفت در سال های گذشته است که علی خامنه ای پس از دو هفته تاخیر در جواب گویی، بالاخره موافقت خود را با درخواست روحانی اعلام کرد و به او اجازه برداشت از این صندوق را داد.

علی اکبر کریمی نماینده مجلس در این رابطه گفت: دولت باید درباره نحوه و جزئیات کامل هزینه‌کرد و توزیع یک میلیارد یورو برداشت شده از صندوق توسعه ملی توضیحات و گزارشاتی مستند  به مردم و نمایندگان ارائه دهد.

علی اکبر کریمی در این باره افزود:  پس از موافقت رهبر با برداشت مبلغ یک‌ میلیارد یورو از منابع صندوق توسعه ملی برای مقابله و مدیریت عوارض ناشی از شیوع ویروس کرونا در کشور، ابهاماتی بوجود امده که جناب روحانی باید درباره ان توضیح دهد.

کریمی گفت: این  ابهامات  در مورد نحوه توزیع یک میلیارد یورو برداشت شده از صندوق توسعه ملی و همچنین ۱۰۰ هزار میلیارد تومان اعتبار در نظر گرفته شده برای حمایت از اقشار آسیب دیده از کرونا، است  دولت باید توضیحات ریز و شفافی با مستندات لازم به مردم بدهد.

این نماینده مجلس افزود: : دولت صرفاً اعلام کرده است که ۱۰۰ هزار میلیارد تومان اعتبار برای حمایت از اقشار کم درآمد جامعه که در این مدت دچار آسیب شده‌اند در نظر گرفته است، اما به صورت دقیق و مشخص اعلام نکرده است که این مبلغ چگونه در اختیار مردم قرار می‌گیرد و باید در این زمینه اطلاع‌رسانی شود.

کریمی تاکید کرد: در صورتی که نمایندگان مجلس فعلی درباره نحوه هزینه‌کرد این منابع و به ویژه اعتباری که دولت از صندوق توسعه ملی برداشت کرده است، از دولت توضیح نخواهند ، ما قطعاً در مجلس یازدهم این موضوع را پیگیری خواهیم کرد.

علی خامنه‌ای، که خود را رهبر ایران می داند، پس از یازده روز، با وجود نبود امکانات بهداشتی برای مردم و نبود معیشت لازم برای مردم نیازمند، با  فشار فعالان و منتقدان سیاسی و مذهبی کشور بالاخره با  درخواست رئیس‌جمهوری برای برداشت ۱ میلیارد یورو از صندوق توسعه ملی با هدف مبارزه با ویروس کرونا موافقت کرده بود.