کشاورزان: بهای گوجه فرنگی در بازار، بسیار پایین است. بهتر است در صحرا بگندد

تناژ گوجه فرنگی خریداری شده به صورت حمایتی و توافقی ۱۰درصد از محصول تولید شده است و باقی مانده بر روی دست کشاورزان است

گروهی از کشاورزان در ایران اعلام کردند که به علت پایین بودن نرخ  فروش گوجه فرنگی در بازار ترجیح می دهند محصولات خود را بر روی زمین بگذارند و برداشت نکنند.  یک عضو کمیسیون کشاورزی مجلس اعلام کرد : ۹۰ درصد از گوجه فرنگی تولید شده روی دست کشاورزان مانده است.

جلال محمودزاده، نماینده مجلس شورای اسلامی افزود : ” تناژ گوجه فرنگی خریداری شده به صورت حمایتی و توافقی ۱۰درصد از محصول تولید شده است و باقی مانده بر روی دست کشاورزان است.

محمود زاده  گفت: .”چرا که گوجه فرنگی باید با نرخ  حدودا یک هزار و ۵۰۰ تا ۲ هزار تومان از کشاورزان خریداری شود اما چون نرخ  تعیین شده برای خرید آن کافی نیست، حجم گوجه فرنگی خریداری شده از کشاورزان در قالب خرید حمایتی و توافقی با توجه به میزان تولید این محصول کفایت نمی‌کند

وی افزود : نرخ  تمام شده هر کیلوگرم گوجه فرنگی حداقل یک هزار و ۵۰۰ تومان است و چون کشاورزان عمدتا به صورت خانوادگی بر روی مزرعه کار می‌کنند در صورت محاسبه نرخ نیروی کار کشت گوجه فرنگی  برای آنان صرفه اقتصادی ندارد.

3 دیدگاه‌

  1. سلام من چند روز پیش دشت قزوین بودم تا چشم میبینه امسال کشاورزها گوجه کاشتن خوب معلومه بازارش افت میکنه بلال کاشتن بلال چون میدن دامداری بازارش خراب نمیشه بایکی از همون کشاورزها صحبت میکردم میگفتش امسال هرکی ینجه کاشته سود کرده حالا سال دیگه همه ینجه میکارن ????

  2. ای کشاورزان، چرا در جلوی مجلس از حسن کلیدساز و وزیرانش نمیپرسید که چرا وضعیت این چنین است؟ البته شما را راهی زندان خواهند کرد اما حداقل افتخار میکنید که شیردل بوده اید.

    راستی«نمکی» که به مردم بیگناه امپول ایدز تزریق کرده هنوز سر کار است؟ واقعا که چه رییس جمهوری با عرضه و مردم دوستی داریم! به به.

  3. سلام. من در حومه کرمانشاه گوجه کشت کردم.استان کرمانشاه وکل اطرافش یک کارخانه بنام روژین تاک دارد اول کیلویی ۸۰۰ میگرفت بعد گفتن باید فقط ماشین باری یعنی اتاق چوبی باشد این اخرام گفتن باید باجعبه بیارید واقعا این درست است من یه هکتار کشت کردم چهل تن الان توشه گوجه رسیده همون جور گوسفند بخوره!!!!!خدا شاهده دووانت نیسان بردم آزادم نفروختم..چه باید کرد کشاورز سالی یبار پول دستش میاد این عدالت نیست یارو رییس بانکه سرش ازکشاورزی نمیشه آمده چند هکتار ۲۰ میلیونی اجاره همشم کارگر انجام داده اینا خرابش کردن

Comments are closed.