کشتاری که مزدوران سپاه قدس و فاطمیون در ماهشهر به راه انداخته، نماد یک نسل کشی گسترده بود

نیروهای فاطمیون و سپاه قدس  در جریان اعتراضات مردمی در ماهشهر اقدام به نسل کشی کرده اند . به گزارش کانال تلگرامی انقلاب روژآوا  یوسف الصرخی، از فعالین عرب گفته است : در جریان اعتراضات مردم ماهشهر حکومت به طرز فجیعی آنان را قتل عام کرده است .

این فعال عرب گفته که در جریان این کشتار عمومی  نیروهای امنیتی و سپاه مردم معترضی را که جاده ورودی شهر ماهشهر را بسته بودند با تجهیزات نظامی محاصره کرده و معترضین با هجوم نیروهای امنیتی به نیزار پناه میبرند که به رگبار بسته می‌شوند.

نیزار شهرک چمران در ورودی شهر وجاده ماهشهر قرار دارد.‏این فعال عرب گفته که پس از گذشت چند روز با قطع اینترنت و تماس، خانواده‌ها با بلند شدن بوی مردگان دنبال فرزندانشان در این نیزار می‌گردند.

ماهشهر دومین شهر بزرگ استان خوزستان است و پیش از گرانی اخیر بنزین، صحنه اعتراضات شهروندان به مشکلات مربوط به آب آشامیدنی، معیشتی و اقتصادی بوده.

گفته شده است که چهار روز پس از افزایش قیمت بنزین در ایران، اعتراضات در شهر بندری ماهشهر که یکی از مراکز مهم نفتی و پتروشیمی در جنوب این کشور است، ادامه داشته است.

فرماندار ماهشهر پیشتر درباره تعداد کشته‌ شدگان اعتراضات در این شهر “تنها به این جمله بسنده کرد که بعدا در این زمینه اطلاعات خواهد داد”.

یکی از اهالی شهرستان ماهشهر در رابطه با حوادث اخیر در این شهر می‌نویسد: “در شهرستان ماهشهر استان خوزستان و شهرها و شهرکها و مناطق اطرافش مثل شهرک مدنی، طالقانی، جراحی، کوره‌ها و نیزار، نیروهای گارد ویژه “غیر بومی از تیپ فاطمیون افغان” و سپاه، اقدام به جنایت و نسل‌کشی کردند.

آنها با اسلحه و ادوات سنگین مانند تانک و تیربار دوشکا به معترضین حمله و تیراندازی کرده و مردم را کشته و زخمی کردند.

تعداد کشته ها مشخص نیست؛ ولی اغلب از اقوام و مردم ضعیف نگه داشته شده و سرکوب‌شده عرب بودند. در میان کشته‌شدگان چندین خانم و حتی دختر نوجوان بودند. چند روز اول که کل شهر عملا در اعتصاب و تعطیل بود.

وی در ادامه گفت : ماموران امنیتی و وزارت اطلاعات بعد از کشتار و با فروکش کردن و متفرق نمودن مردم با کمک جاسوس‌ها و عوامل مزدور محلی، ریختند در تمام خانه‌های مردم منطقه و خیل عظیمی از مردم را با توهین و شکنجه بردند.

این شهروند ماهشهری افزود: درست همانطور که روئسایشان اعلام کردند، مثل دوران جنگ، مانند دشمن با سلاح و تاکتیک جنگی با مردم بی‌دفاع جنگیدند و کشتند.

5 دیدگاه‌

 1. عربستان تهدید کرده بود تولید مواد پتروشیمی در ایران را فلج کند و گروهک تروریستی که در میان نیزارهای بین پتروشیمی ماهشهر و منازل کارمندان پتروشیمی مستقر شده بود قرار بود این ماموریت را انجام دهد که با برخورد نیروهای امنیتی مواجه می شود. به افرادی که با سلاح های مختلف سبک و سنگین مجهز هستند مردم نمی گن بلکه میگن تروریست و همه جای دنیا جواب تروریست یکی هست .
  ضمن اینکه جمهوری اسلامی با این چند نفر کشته شده میخواد نسل کشی کنه؟ نسل کشی؟ یه بار دیگه می پرسم ، نسل کشی؟
  می دونید نسل کشی چی هست؟ یعنی شما با این چند نفر نسلتون از بین رفته؟ خودتون از تیتر زدن خودتون خندتون نمیگیره؟

  • داستان سرائی نکن که دست همتون رو شده. مرگتان نزدیک است و تنها میتوان گفت دژخیمان هراسان همچون شما میتوانند دست به این جنایت که دست کم از نسل کشی ندارد بزنند.

 2. منم از رژیم آخوندی خوشم نمیاد ولی لااقل اخباری را که به دستان میرسد راستی آزمایی کنید.ینی چی نسل کشی؟!!!نسل کشی میشود کار عربستان در یمن،کار هیتلر،کار داعش و امثالهم…

 3. به آن به اصطلاح “یک ایرانی”. در چه تاریخی و کدام مقام عربستان تهدید کرد که پتروشیمی ایران را فلج خواهد کرد؟ پتروشیمی ایران در حال حاضر هم فلج است چون تجهیزات کهنه و مدیریت فاسد باعث شده که اجناس آن با کیفیت پایین تولید شود و به زور تخفیف های سنگین به کشورهای دیگر صادر شود. (البته دلیل صادرات هم ارزآوری است و هم اینکه در این خرید و فروش تعدادی از مقامات حکومتی حق دلالی چند میلیونی میگیرند وگرنه اگر سوبسید سنگین مواد اولیه نباشد اصلا این تاسیسات بسته بماند ضررش کمتر است.) درمقابل، صنعت پتروشیمی عربستان صادرکننده عمده این محصولات در منطقه است. ثانیا، کدام گروهک تروریستی در میان نیزارها مخفی شده بود و قرار بود چه طور از میان نیزارهای صنعت پتروشیمی را فلج کند؟ ثالثا حتی اگر افراد مسلح در میان نیزارهای بودند، مگر یک حکومت مسئول حق دارد همه مردم محلی را به رگبار ببندند که شاید در میان آنها تروریست باشد در واقع تروریست اصلی همان بسیج و لشکر فاطمیون است که وحشیانه مردم بیدفاع و فقیر منطقه را به رگبار بستند. رابعا، نسل کشی در حقوق بین الملل به معنی کشتن افرادی از یک نژاد و قومیت است و به معنی نابودی نسل بشر نیست. در حقوق بین الملل برای نسل کشی مجازات های سنگینی پیش بینی شده که البته با سرنگونی محتوم رژیم، آقایان خامنه ای و روحانی و نزدیکان آنها و فرماندهان سپاه و بسیج و نیروی انتظامی و اطلاعات و سایر نهادهای سرکوب همراه با مامورانی که در این کشتار و جرایم دیگر دست داشته اند در دادگاه کیفری بین المللی به اتهام نسل کشی محاکمه خواهند شد. (البته بعد از اینکه در محاکم ایران به جرم جنایات متعدد دیگر محاکمه شدند.)

 4. نسل کشی یعنی کشتن نسل اریایی و به تعداد ان مربوط نیست!

  ایرانی اریایی شامل اعرابی هم میشود که قبل از حمله عربهای تازی در ایران به دنیا امده بودند و با فرهنگ اریایی زندگی کردند. قوم های مختلفی در ایران اریایی ما برای هزاران سال زندگی کرده اند، پس برو و تاریخ را بخوان قبل از اینکه نظر گمراه کننده ای را در اینجا پخش کنی!!!

Comments are closed.