کشتار و خونریزی در سوره و جنگ واقعی بین ارتش های سوریه و ترکیه

با شدت گرفتن نبردها در شمال سوریه و نزدیکی های مرز ترکیه، آشنایان امور نظامی می گویند که دو کشور عملا در حال انجام یک جنگ تمام عیار هستند. دولت اسلام گرای ترکیه که به سرکوب کردهای کشور خود ادامه می دهد و از تقویت موقعیت کردها در شمال سرویه بسیار نگران است، به عملیات نظامی در خاک سوریه به هدف نابود کردن کردها ادامه می دهد. ولی نیروهای کرد با ارتش سوریه دست اتحاد داده اند تا حملات نظامی سوریه را دفع کنند.

خبرنگاران می گویند که کشتار مردم بی دفاع در جبهه جنگ، بسیار تکان دهنده است. ولی ترکیه بی اعتنان به جان افراد غیرنظامی می کوشد به یک پیروزی نظامی دست یابد.

آگاهان می گویند که اگر دولت رجب طیب اردوغان از جبهه سوریه با دست خالی باز گردد، به حیثیت و موقعیت منطقه ای خود به شدت لطمه خواهد زد – و از این رو ارتش ترکیه می کوشد بی اعتنا به تلفات انسانی، کردها را به زانو در آورد. ولی اکنون با پیوستن ارتش سوریه به جنگجویان کرد، موقعیت ترکیه بسیار دشوارتر می شود.

3 دیدگاه‌

  1. به نام خدا.اگه بر نگرده نصفش میکنن این کردها را اسیر کرده دنبال عثمان میگرده برا من خرم سلطان و عزمت عثمانی ساخته .هار شده برا اینه که زیادی سیر شده سرشم خیلی به خطره کردم زیاد داره حرف گوش کنم نیست

  2. به نام خدا.سلام به بچه های کنیسه بگو برامون دعا کنند بلکه خدا یاری کنه این کردهای ترکیه هم به آزادی برسن این آتا تورک این کردها را از اول گول زد

Comments are closed.