کشورهای جهان جنایات اهواز را محکوم می کنند. انگشت اتهام به سوی عربستان دراز می شود

منابع خبری در تهران به رادیو پیام اسرائیل گفتند که در دستگاه های اطلاعاتی رده بالای حکومت ایران، ارزیابی آن است که حمله تروریستی امروز (شنبه) در اهواز، توسط گروه تجریه طلب “الاحواز” با کمک مالی و تسلیحاتی عربستان سعودی صورت گرفته و نوعی مقابله به مثل در برابر عملیات تروریستی ایران علیه عربستان سعودی و حملات موشکی حوثی های یمن به خاک عربستان می باشد.

سخنان خامنه ای، که امروز این سوءقصد دهشتناک را به “دولت های دست نشانده آمریکا در منطقه” نسبت داد، این ارزیابی را تقویت می کند.

مقامات رسمی ادعا می کنند که شمار قربانیان فقط ۲۵ نفر بوده و شصت تن نیز زخمی شده اند. ولی منابع خبری ارزیابی می کنند که تعداد واقعی تلفات ممکن است رقمی بالاتر باشد. احتمال می رود که تا هنگام تدوین این خبر، هنوز شمارش کامل کشته شدگان تکمیل نشده باشد و همچنین گزارش رسیده که حال برخی از زخمی ها نیز وخیم است و بیم مرگ آن ها می رود.

در گزارش ها آمده است که دو تن از کشته شدگان از افسران سپاه پاسداران، با درجه سرهنگ و سروان بوده اند. همچنین یازده تن از کشته شدگان سربازان وظیفه بودند. یک روحانی حکومتی و همچنین دو تن از افراد بسیجی، در شمار کشته شدگان اعلام گردیدند.گفته شد که یک کودک چهار ساله نیز کشته شده است.

گرچه در خبری آمده بود که گروه تروریستی داعش مسؤولیت این جنایت را به عهده گرفته، ولی بنظر می رسد که ارزیابی درست تر، این رویداد را به گروه الاحواز نسبت می دهد.

آنچه این ارزیابی را تقویت می کند که یک کشور خارجی پشت سر این  سوءقصد قرار داشته، مهارتی است که متجاوزین، در شیوه عملیاتی خود نشان دادند. گرچه مقامات محلی ادعا می کنند که هیچ یک از شخصیت های سرشناس رژیم در اهواز آسیب ندیده، ولی شمار زیاد تلفات و زخمی نشان می دهد که سوءقصد کنندگان دارای تجربه جنگی بوده و یا آموزش اساسی دیده بودند.

حکومت ایران شمار زیادی از شیعیان متعصب عرب را تعلیم نظامی داده و آن ها را به کویت و بحرین و امیرنشین های دیگر فرستاده است و احتمال دارد که آموزش جنگی سوءقصد کنندگان امروز اهواز نیز در عربستان سعودی انجام گرفته باشد.

برحی سران حکومت ایران در هفته ای که گذشت، عربستان سعودی را به مسؤولیت حمله به سفارتخانه آن در تهران متهم ساختند. همچنین مقامات حکومت در سال های اخیر بارها گفته اند که عربستان به شورشیان بلوچ و کرد و اقلیت های قومی دیگر، پول و اسلحه اعطا می کند، تا به این وسیله بتواند با عملیات فتنه گرانه رژیم ایران در یمن و امیرنشین ها مقابله کند.

گروه تروریستی الاحواز تا کنون چندین همایش از سرکردگان خود را در کویت و تونس و چند کشور عربی دیگر برگزار کرده است.

استان خوزستان ایران که یکی از غنی ترین بخش های کشور است، در گذشته مورد ادعای جمال عبدالناصر رئیس جمهوری وقت مصر و همچنین صدام حسین فرمانروای عراق قرار گرفته بود.

چند دولت جهان بیانیه هایی در نکوهش جنایات امروز انتشار دادند. سخنگوی کاخ سفید واشنگتن، به نام شورای امنیت ملی ایالات متحده اعلام داشت که ملت آمریکا با ملت ایران ابراز همدردی می کند و از رژیم ایران می خواهد که تلاش خود را در راه تامین امنیت مردم کشور خود به کار برد.

همچنین دولت های اسپانیا و سلطان نشین عُمان اقدام تروریستی امروز را محکوم دانستند.

شاهزاده رضا پهلوی پیامی در حساب توییتر خود به این مناسبت انتشار داد و با خانواده های قربانیان ابراز همدردی کرد.

2 دیدگاه‌

  1. بگو مگو و دعوی و کشمکش و نزاع و درگیری و زد و خورد و ترور و جنگ و تهدیدهای موشکی و هسته ای بالاخره جریان اعدام بین عربستان سعودی تا رژیم جمهوری اسلامی ایران در جریان است: بگو مگو! فرماید شیخ «: زور و سرکوب خوش است!

  2. از قدیم گفته اند یک سوزن به خودت بزن، یک جوالدوز به دیگران!
    حکومت جمهوری اسلامی چهل سال است که بی محابا به کشورهای منطقه با صادرات ترور و خشونت، جوالدوز میزند و دیروز تنها یک سوزن خورده که البته برای آگاه شدن آنها بسیار دیر است.
    دیروز این تروریستها حداقل آنقدر شرافت و مردانگی داشتند که به یک تجمع نظامی حمله کنند؛ اما تروریستهای دست پرورده حکومت جمهوری اسلامی این میزان از شرافت و مردانگی را نیز ندارند.
    در عکسها و ویدئو های حمله دیروز میتوان دید که چگونه سرداران سپاه، آخوندهای حکومتی و نوچه های بسیجی آنها برای حفظ جانشان مردم نادان تماشاچی را زیر دست و پا لگد مال میکنند (که حتی موجب مرگ یک کودک نیز شدند).
    این قدرت واقعی سپاه جمهوری اسلامی است که سالهاست از ملت خود بریده و به دزدی و غارت بیت المال مشغول شده است؛ پس ببینید که در پشت این عربده کشیها و موشک بازیها با چه بزدلانی طرف هستید.

Comments are closed.