کشوری بر روی دریایی از نفت و گاز و محتاج کمک‌های خارجی؛ اتحادیه اروپا ۱۵میلیون یورو کمک‌های انسان دوستانه به ایران می‌فرستد

کمیسیون اروپا، امروز دوشنبه ۲۱ تیرماه، با انتشار گزارشی از کمک ۱۵ میلیون یورویی اتحادیه اروپا به اقشار فقیر و آسیب‌پذیر ایرانی و افغانستانی در ایران خبر داد. ایران میزبان حدود سه میلیون و ۶۵۰ هزار تبعه افغانستان است.

کمک‌های اهدایی اتحادیه اروپا شامل مبارزه با شیوع کرونا در ایران نیز می‌شود.

کمیسیون اروپا ۱۵ میلیون یورو کمک مالی جدید به ایران اختصاص می‌دهد که مجموع کمک‌های مالی این نهاد اروپایی به ایران را  از سال ۲۰۱۶ تا کنون، به ۷۶ میلیون یورو می رساند.

کمیسیون اتحادیه اروپا، سازمان خواربار و کشاورزی ملل متحد، سوئد، امارات ژاپن، دانمارک، نروژ و اتریش از اهدا کنندگان کمک به ایران هستند.

ایرانی که زمانی منابع عظیم مالی در اختیار داشت و با ذخایر طبیعی فراوان مانند نفت و گاز و معادن گوناگون، از ثروتمندترین کشورهای منطقه و جهان به شمار می رفت، اکنون به خاطر وجود حکومتی فاسد، نالایق، چپاولگر و  تروریست که ایران را غارت کرده و فقط به دنبال دست یابی به سلاح هسته ای است، یکی از محتاج ترین و فقیرترین کشورهای منطقه شده است. به گونه ای که طبق گزارش‌های منتشر شده از سوی موسسات پژوهشی خودشان، جمعیت زیر خط فقر مطلق در ایران دو برابر شده و به بیش از ۲۵ میلیون تن رسیده است.