کشور پیشرفته آلمان، پهپادهای نظامی را از صنایع دفاعی اسرائیل می‌خرد

صنایع نظامی اسرائیل فاش ساخت که نوعی تروریست انتحاری پرنده ساخته که قادر است از طریق هوا، خود را به هدف برساند و منفجر شود و به دشمن آسیب برساند. این شیوه جدید توسط نوعی پرنده مکانیکی موسوم به “ریزپهپاد” انجام می شود که همانند عقاب در هوا ظاهر می شود و سپس به سوی هدف با سرعت فرود می آید و منفجر می شود.

هر سرباز می تواند به تنهایی در جبهه جنگ این ریزپهپاد را پرواز دهد و به سوی هدف میزان کند و به آن آسیب جدی برساند.

این ریزپهپاد که در غرب آن را “کوادوکوپتر” می نامند، وزن سبکی دارد و سرباز می تواند آن را همراه با کوله پشتی خود حمل کند و در جبهه به کار اندازد.

آگاهان می گویند که این ریزپهپاد، به ویژه برای شرائطی مناسبت است که دستگاه های اطلاعاتی اسرائیل آگاهی می یابند که فرد یا افرادی مشغول تدارک دیدن پرتاب موشک و یا عمل تروریستی دیگری علیه اسرائیل هستند و به ناگهان یک پرنده مکانیگی همانند عقاب از آسمان با سرعت فرود می آید و با منفجر کردن خود، به آن ها حمله می کند.

این ریزپهپاد توسط صنایع هواپیما سازی اسرائیل طراحی و تولید شده است و انتظار می رود که بسیاری از ارتش های دنیا نسبت به خرید آن علاقمندی نشان دهند.

ریرپهپاد اسرائیلی، در یک وضع جوی دشوار و در شرائط جنگی مورد آزمایش قرار گرفته و موفقیت آمیز بوده است.

اگر این ریزپهپاد اسرائیلی به دوربین های اطلاعاتی مجهز گردد، می تواند از فراز میدان نبرد، اطلاعات فوری به مرکز بفرستد تا بتوان به عملیات فوری دست زد.

نخست وزیر اسرائیل امروز (پنجشنبه) فاش ساخت که دولت آلمان تصمیم گرفته شمار زیادی از پهپادهای پیشرفته اسرائیلی را برای ارتش خود خریداری کند. قرار است این پهپادها در جنگ افغانستان و علیه داعش به کار گرفته شود.

نتانیاهو در سخنرانی امروز خود، از این تصمیم آلمان و شخص خانم آنگلا مرکل ابراز خشنودی عمیق کرد و گفت: آلمان به امنیت و نیروی دفاعی اسرائیل یاری رسانده و اکنون هنگام آن است که اسرائیل به تقویت امنیت آلمان کمک کند.

سخن از پهپادهای بسیار پیشرفته ای است که در اسرائیل طراحی و ساخته شده و آلمان قصد دارد در جنگ افغانستان آن را مورد استفاده قرار دهد. اسرائیل موافقت کرده که این پهپادها از یک فرودگاه نظامی اسرائیل پرواز کند و وارد حریم هوایی افغانستان گردد و ماموریت نظامی خود را انجام دهد.

این نخستین بار است که چنین همکاری بین دو کشور به وجود می آید و موجب تقویت فعالیت های نظامی مشترک می شود.

اسرائیل در رشته تولید پهپادها، یکی از بهترین ها در میان کشورهای جهان محسوب می شود.

اشاره نتانیاهو به کمک متقابل بین اسرائیل و المان در تقویت امنیت دو کشور، به خرید هشت فروند زیردریایی پیشرفته آلمانی توسط ارتش اسرائیل است. این زیردریایی ها به تقویت توان دریایی اسرائیل کمک زیاد می کند و می تواند کشورهای دیگر را از تجاوز به اسرائیل باز دارد.

در برخی گزارش ها گفته شده بود که یک زیردریایی آلمانی، با نام دولفین، قادر به حمل موشک های اتمی می باشد که می تواند به دشمن حسارت غیرقابل تحملی وارد کند. حکومت ایران بارها اسرائیل را به نابودی تهدید کرده است.

نکته جالب آن که پهپادهای خریداری شده از جانب آلمان، از یک فرودگاه نظامی اسرائیل به سوی ماموریت در افغانستان فرستاده خواهد شد که در بحبوحه جنگ جهانی دوم، برای مقابله با نیروی هوایی آلمان ساخته شده بود. در آن دوران بیم آن می رفت که نیروی هوایی آلمان نازی (ملقب به وِرماخت) به سرزمین اسرائیل که در آن دوران تحت سرپرستی بریتانیا بود، حمله کند و این فرودگاه برای مقابله با آن برپا شد و اکنون از همین فرودگاه ارتش آلمان قصد دارد پهپادهای خریداری شده را به جنگ در افغانستان بفرستد.