کمالوندی هشدار داده گفت که گام بعدی رژیم در نقض برجام، به مفهوم خروج از توافق اتمی خواهد بود

بهروز کمالوندی افزود: «در حال حاضر می‌توانیم بهترین سانتریفیوژها را به راحتی تولید کنیم و اگر پیشرفت‌های هسته‌ای در دهه‌های گذشته نبود، در حوزه‌های مختلفی مانند دارو با مشکلات زیادی مواجه می‌شدیم.»

سخنگوی سازمان انرژی اتمی ایران  با تهدید دوباره جهان در نقض دوباره تعهدات برجام توسط رژیم ایران گفت:   اگر گام بعدی را برداریم عملاً چیزی از برجام نمی‌ماند،فقط ۲ گام دیگر تا بازگشت به شرایط قبل از برجام باقی مانده.

بهروز کمالوندی، سخنگوی سازمان انرژی اتمی درباره نقض دوباره  تعهدات ایران گفت: «غربی‌ها به خوبی می‌دانند ذخایر غنی سازی ایران و تعداد ماشین‌ها در حال افزایش است و این مسائل سبب بر هم خوردن برنامه ریزی‌های غربی‌ها برای توقف ایران شده است»

بهروز کمالوندی افزود: «در حال حاضر می‌توانیم بهترین سانتریفیوژها را به راحتی تولید کنیم و اگر پیشرفت‌های هسته‌ای در دهه‌های گذشته نبود، در حوزه‌های مختلفی مانند دارو با مشکلات زیادی مواجه می‌شدیم.»

کمالوندی افزود: « رهبری قبل از امضای برجام شروطی گذاشتند، از جمله اینکه در برنامه بلند مدت هسته‌ای، به کف ۱۹۰ هزار سو برسیم و برنامه ریزی‌ها نیز بر همین اساس صورت گرفت. در حال حاضر نیز با برنامه‌ای که بر اساس برجام پیش می‌رود، می‌توانیم در بلند مدت و در انتهای برنامه ۱۵ ساله به ۱۷۲ هزار سو برسیم و حتی بر اساس اینکه ماشین‌ها و دستگاه‌ها به چه نحو تکامل پیدا کنند، می‌توانیم به یک میلیون سو نیز دست یابیم.»

سخنگوی سازمان انرژی اتمی گفت: «اگر تعهدات ایران در برجام را روی میز قرار دهیم، فقط دو کار دیگر باقی مانده است تا تمام تعهدات ایران برداشته شود و مجددا به شرایط قبل از برجام بازگردیم. اقدام نخست فعال کردن فوردو است تا انجام غنی سازی در این سایت ادامه یابد و اقدام دوم نیز افزایش ماشین‌ها است. وقتی این دو گام دیگر برداشته شود عملا فقط ابعاد نظارتی باقی می‌ماند و در حوزه عملیاتی ایران هیچ تعهد دیگری نخواهد داشت.»

علی خامنه ای پیشتر  برای گمراه ساختن جهانیان، یک بار دیگر ادعا کرده گفت:«ساخت بمب هسته ای، در دین اسلام حرام اندر حرام است وهیچ دلیلی وجود ندارد که جمهوری اسلامی ایران برای تولید آن هزینه کند».

رادیو اسرائیل  پیشتر گفته بود :رهبر حکومت اسلامی ایران در حالی این ادعا را مطرح می سازد که رژیم ایران برای غنی سازی اورانیوم، که مرحله نخست ساخت بمب هسته ای است، میلیاردها دلار هزینه کرده و تنها کاربرد اورانیوم غنی شده برای رژیم، ساخت بمب هسته ای می باشد و در شرایط کنونی ایران، هیچ کاربرد دیگری ندارد.

یک دیدگاه

  1. برجا ماندن اخوندهای عمامه دار و بی عمامه در زیر سایه برجام باعث نابودی میهن و خاک ایران شده است. اخوندهای زالو باید دست از مکیدن خون ایرانیان بردارند.

    نه به صندوغهای رای رژیم اشغالگر اخوندی.

Comments are closed.