کمپانی آمریکایی سایلس فورس شرکت دانش بنیان اسرائیلی دِیتاروما را خریداری کرد

یک بار دیگر کمپانی های بزرگ تکنولوژی در جهان، به پیشرفت های کامپیوتری و برنامه سازی های اسرائیل علاقه نشان دادند و یک شرکت دانش بُنیان اسرائیلی را که تنها چند سال است فعالیت می کند، به مبلغ نجومی هشتصد میلیون دلار خریداری کردند.

کمپانی آمریکایی سایلس فورس Sailsforce که در امورد تکنولوژی مدرن تخصص دارد، برای خرید شرکت دانش بنیان اسرائیلی به نام دِیتاروما مبلغی پرداخت که حتی در عالم تکنولوژی یک مبلغ نجومی محسوب می شود.

شرکت اسرائیلی که صاحبان آن ۸۵۰ میلیون دلار به جیب می زنند، دو مرد جوان اسرائیلی هستند که کمپانی خود را تنها شش سال پیش برپا ساختند.

کمپانی خریدار این شرکت اسرائیلی گفته است که: به تکنولوژی اسرائیلی و میزان پیشرفت آن ها ایمان دارد و از این رو، شرکت خریداری شده نه تنها در اسرائیل می ماند، بلکه بودجه های بیشتری برای گسترش آن اختصاص داده خواهد شد.

این شرکت اسرائیلی دارای هفده شعبه در سراسر جهان است، ولی شمار کل کارمندان آن از چهارصد نفر فراتر نمی رود.

برنامه کامپیوتری این شرکت اسرائیلی که باعث شهرت آن و بالارفتن ارزش کمپانی، تا مبلغ نجومی ۸۵۰ میلیون دلار شده، طراحی و برنامه ریزی پلاتفورمی است که به کمپانی های مختلف امکان می دهد بررسی کنند که کدام آگهی باززگانی در کدام رسانه همگانی، در چه ابعادی توانسته است موجب افزایش فروش کمپانی آگهی دهنده شود.

هر سال در جهان صدها میلیارد دلار صرف بخش تبلیغات بازرگانی در رسانه های همگانی می شود و برای آگهی دهندگان بسیار لازم است بدانند که این مبلغ هزینه شده، چه سودی را به صندوق شرکت باز می گرداند.